СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ун. № 759/24328/19
пр. № 2/759/2496/20
19 лютого 2020 року м. Київ
Святошинський районний суд м. Києва
у складі: головуючого судді Ул`яновської О.В.,
секретаря судового засідання Гродського П.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Києві без виклику сторін у спрощеному провадженні цивільну справу за позовними вимогами Приватного Навчально-виховного комплексу Дошкільний начальний заклад - Загальноосвітній навчальний заклад ЯМБ (04128, м. Київ, вул. Туполєва, 7В) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості за договором про надання послуг щодо здобуття початкової освіти,
ВСТАНОВИВ:
у грудні 2019 р. позивач звернувся до суду із зазначеними позовними вимогами, просить суд стягнути з відповідача заборгованості за договором, про надання послуг щодо здобуття початкової шкільної освіти у розмірі 141989 грн 00 коп. та судові витрати по справі.
Позовні вимоги обгрунтовує тим, що 28.04.2017 між Приватним Навчально-виховним комплексом Дошкільний навчальний заклад - Загальноосвітній навчальний заклад ЯМБ та ОСОБА_1 укладено договір про надання послуг щодо здобуття початкової шкільної освіти, згідно умов якого приймає доньку відповдача ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , до 1 класу та у відповідності до п. 1.2. Договору родина доручає, а ПНВК ДНЗ-ЗНЗ ЯМБ зобов`язується надати освітні послуги, вказані в п. 1.3. даного договору, на умовах та в порядку, визначеним даним Договором, а родина зобов`язується оплатити надані ПНВК ДНЗ-ЗНЗ ЯМБ послуги, а також виконувати інші обов`язки, визначені даним договором, крім цього п. 1.3. договору передбачено, що освітні послуги, що є предметом даного договору, внаслідок чого позивачем належним чином надавались послуги, щодо надання освіти дочці відповідача - ОСОБА_2 , натомість відповідачем в повному розмірі не сплачено кошти за надані послуги у зв`язку з чим утворилась заборгованість.
Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 09.01.2020 відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення сторін по справі (а.с. 38).
Відповідно до ст. 274 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи, справи, що виникають з трудових відносин, а також може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
За змістом ст. 279 ЦПК України розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. При розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Заявлена позивачем до стягнення сума складає 141989 грн 00 коп., що за своїм розміром не перевищує п`ятисот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначених граничним за вимогами ч. 5 ст. 274 ЦПК України.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження без участі сторін за наявними у справі матеріалами.
Судом було вжито всіх заходів для повідомлення відповідача про розгляд даної справи в порядку спрощеного позовного провадження, однак, як вбачається з матеріалів справи, відповідач не скористався своїм процесуальним правом, передбаченим для нього ст. 191 ЦПК України, та не надав відзиву на позовну заяву у встановлений в ухвалі про відкриття провадження у справі в порядку спрощеного провадження від 09.01.2020 строк.
Суд, всебічно з`ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог, підтверджених доказами, які були досліджені в судовому засіданні, вважає встановленими такі факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ч. 3 ст. 12, ч.ч. 1, 6 ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Судом встановлено, що 28.04.2017 між Приватним Навчально-виховним комплексом Дошкільний навчальний заклад загальноосвітній навчальний заклад ЯМБ та ОСОБА_1 укладено договір про надання послуг щодо здобуття початкової шкільної освіти (а.с. 6-9).
Згідно п. 1.1. договору ПНВК ДНЗ-ЗНЗ ЯМБ приймає доньку відповідача ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 20), до 1 класу.
У відповідності до п. 1.2. договору Родина доручає, а ПНВК ДНЗ-ЗНЗ ЯМБ зобов`язується надати освітні послуги, вказані в п. 1.3. даного договору, на умовах та в порядку, визначеним даним Договором, а родина зобов`язується оплатити надані ПНВК ДНЗ-ЗНЗ ЯМБ послуги, а також виконувати інші обов`язки, визначені даним договором.
Пунктом 1.3. Договору передбачено, що освітні послуги, що є предметом даного договору - здобуття Дитиною початкової освіти відповідно державних вимог та стандартів, за загальною програмою, організація навчально-виховного процесу відповідно структури навчального року затверджений Міністерством освіти і науки України. Ліцензія серія АЕ №460804 від 17.09.2014 (а.с. 10).
Згідно п. 4.4. Договору родина сплачує загальну вартість послуг, зазначеної в п. 4.5. і п. 4.6., щомісячно, виключно на умовах передоплати до 25 числа попереднього місяця. Оплата за червень, липень не пізніше 20 травня поточного року.
Згідно п. 4.5 договору вартість послуг за наданим договором навчання, виховання та догляд становить 8500 грн 00 коп. на місяць у тому числі ПДВ, а згідно п. 4.6 договору вартість харчування становить 2200 грн 0 коп. на місяць у тому числі ПДВ, крім цього родина зобов`язана сплатити вступний внесок у розмірі 10000 грн 00 коп. в триденний термін з моменту підписання даного договору, а також зобов`язана сплачувати щорічний внесок у розмір 2500 грн 00 коп. до початку навчального року (а.с. 8).
У порушення умов договору відповідачем не сплачено грошові кошти за чотири місяці, а саме за квітень, травень, червень та липень 2019 року.
Пунктом 7.3. Договору сторони погодили, що за порушення строків оплати послуг, батьки сплачують пеню в розмірі 1% від вартості неоплачених послуг за кожен день прострочення.
Отже у зв`язку із неналежним виконанням умов договору у відповідача виникла сума заборгованості за період з квітня по липень 2019 р., яка становить 141989 грн 00 коп., з яких: сума заборгованості за навчання у розмірі 42800 грн 00 грн. та пеня у відповідності до умов договору 99189 грн 00 коп. (а.с. 21-24).
На підставі вищевикладеного позивачем по справі було надіслано на адресу відповідача вимогу вих.№53 від 24.09.2019 про виконання умов договору та договору 2 негайно погасити заборгованість перед НВК ЯМБ загальну суму 173356 грн 10 коп. (а.с. 25-30).
Відповідно до ч. 1 ст. 509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно з нормою ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання) (ст. 610 ЦК України).
У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: зміна умов зобов`язання; сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди (ст. 611 ЦК України).
Порушення відповідачем умов договору є цивільним правопорушенням, оскільки ст. 629 Цивільного кодексу України встановлюється принцип безумовності та обов`язковості виконання договору.
Будь-яких конкретних правових доказів у спростування позовних вимог позивача, відповідач суду не надала і судом таких доказів не здобуто.
Оцінюючи належність, допустимість, достовірність і достатність кожного доказу окремо, а також взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, а також те, що в судовому засіданні знайшов підтвердження факт порушення відповідачем прав позивача, а саме неналежне виконання відповідачем своїх зобов`язань перед позивачем, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України, суд покладає на відповідача обов`язок відшкодувати позивачу сплачений судовий збір у розмірі 2129 грн 85 коп.
На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами ст.ст. 509, 526, 610, 611 ЦК України, ст.ст. 12, 13, 48, 76-82, 141, 229, 259, 263-265, 268, 273, 280-283, 353 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
позовні вимоги Приватного Навчально-виховного комплексу Дошкільний начальний заклад - Загальноосвітній навчальний заклад ЯМБ (04128, м. Київ, вул. Туполєва, 7В) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості за договором про надання послуг щодо здобуття початкової освіти задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Приватного Навчально-виховного комплексу Дошкільний начальний заклад - Загальноосвітній навчальний заклад ЯМБ (ідентифікаційний код: 37395308) заборгованість за договором про надання послуг щодо здобуття початкової шкільної освіти від 28.04.2017 у розмірі 141989 (сто сорок одну тисячу дев`ятсот вісімдесят дев`ять) грн 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Приватного Навчально-виховного комплексу Дошкільний начальний заклад - Загальноосвітній навчальний заклад ЯМБ (ідентифікаційний код: 37395308) судовий збір по справі у розмірі 2129 (дві тисячі сто двадцять дев`ят) грн 85 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги через Святошинський районний суд м. Києва до апеляційного суду у межах територіальної юрисдикції яких перебуває місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч. 2 ст. 358 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: О.В. Ул`яновська
Повний текст судового рішення складено 26.02.2020.
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2020 |
Оприлюднено | 27.02.2020 |
Номер документу | 87845530 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Ул`яновська О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні