ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"27" лютого 2020 р. Cправа № 902/188/20
Суддя господарського суду Вінницької області Маслій І.В., розглянувши матеріали
за позовом : Товариства з обмеженою відповідальністю "ВЕТФАКТОР ЛТД" (вул. Володимирівська, буд. 57А, м. Васильків, Київська обл., 08600)
до : Приватного підприємства "ХУТІР" (вул. Центральна, буд. 53, с. Гордіївка, Тростянецький район, Вінницька обл., 24313)
про стягнення 23672,00 грн.
В С Т А Н О В И В :
До Господарського суду Вінницької області 26.02.2020 через підсистему ЄСІТС Електронний суд надійшла позовна заява від 26.02.2020 Товариства з обмеженою відповідальністю "ВЕТФАКТОР ЛТД" про стягнення з Приватного підприємства "ХУТІР" грошових коштів в розмірі 26672,00 грн в якості боргу за поставлений товар згідно видаткової накладної №4164 від 08.08.2019.
Вирішуючи питання щодо прийняття зазначеної позовної заяви до розгляду, суд враховує наступне.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
За приписами ч.1 ст.77 Господарського процесуального кодексу України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Так, дослідивши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що в додатках до позовної заяви відсутні докази надсилання копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу.
На підставі викладеного суд дійшов висновку, що позивач, звертаючись з даним позовом до Господарського суду Вінницької області, не дотримався вимог п. 1 ч.1 ст. 164 ГПК України.
Також, суд зазначає, що за приписами Господарського процесуального кодексу України, у господарських судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система.
Особливості використання електронного цифрового підпису в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі визначаються Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Суд проводить розгляд справи за матеріалами судової справи в електронній формі. Процесуальні та інші документи і докази у паперовій формі не пізніше трьох днів з дня їх надходження до суду переводяться у електронну форму та долучаються до матеріалів електронної судової справи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему затверджується Вищою радою правосуддя за поданням Державної судової адміністрації України та після консультацій з Радою суддів України.
Разом з тим, відповідно до пп.17.1 п.17 розділу XI "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі.
При цьому ч.2 п.17 Перехідних положень визначає, що Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією України у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Таке оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи опубліковано 01.12.2018 в газеті "Голос України" №229 (6984).
Разом з тим, 01.03.2019 в газеті "Голос України" (№42 (7048) від 01.03.2019) опубліковано повідомлення про відкликання ДСА України оголошення, опублікованого в газеті "Голос України" (№229 (6984) від 01.12.2018) щодо створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Таким чином, до початку функціонування роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подання процесуальних документів та інших документів, доказів здійснюється в паперовій формі.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З урахуванням встановлених недоліків, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви ТОВ "ВЕТФАКТОР ЛТД" без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків.
Зазначені судом недоліки необхідно усунути шляхом надання до суду позовної заяви від 26.02.2020 з додатками в паперовому вигляді та належних доказів надіслання копії позовної заяви із додатками відповідачу.
Суд звертає увагу позивача на те, що за умовами ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ВЕТФАКТОР ЛТД" від 26.02.2020 залишити без руху.
2. Встановити ТОВ "ВЕТФАКТОР ЛТД" строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити ТОВ "ВЕТФАКТОР ЛТД" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання суду позовної заяви від 26.02.2020 з додатками в паперовому вигляді та належних доказів надіслання копії позовної заяви із додатками відповідачу.
4. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 ГПК України.
5. Примірник ухвали надіслати позивачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення та на електронну адресу представника позивача viktoria.gul@gmail.com.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Ухвала підписана 27.02.2020.
Суддя Маслій І.В.
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - позивачу (вул. Володимирівська, буд. 57А, м. Васильків, Київська обл., 08600)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2020 |
Оприлюднено | 28.02.2020 |
Номер документу | 87863212 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Маслій І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні