ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
27 лютого 2020 рокуСправа № 912/2667/19
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Тимошевської В.В., розглянувши матеріали справи №912/2667/19
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "ГрандМіт", 220004, Республіка Білорусь, м. Мінськ, вул. Неміга, 40, офіс 52
про стягнення 1 407 354,77 рос. руб (еквівалент у гривнях - 538 538,38 грн)
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Фон-Сан", яка містить вимоги до Товариства з обмеженою відповідальністю "ГрандМіт" про стягнення заборгованості у розмірі 1 407 354,77 рос. руб, з яких: 1 104 240,89 рос. руб. основного боргу та 303 113,88 рос. руб пені, з покладенням на відповідача витрат по сплаті судового збору.
В обґрунтування позовних вимог позивач послався на невиконання відповідачем зобов`язань за контрактом № 09-10-18 від 09.10.2018 в частині оплати поставленого товару.
Ухвалою від 30.09.2019 господарський суд прийняв позовну заяву до розгляду, відкрив провадження у справі № 912/2667/19, постановив розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання (без виклику учасників справи), встановив відповідачу та позивачу строк для надання відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив та заперечень. Крім того, даною ухвалою суд зупинив провадження у справі №912/2667/19 до виконання доручення про надання правової допомоги.
31.10.2019 господарський суд, звернувся до Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області для виконання судового доручення у справі №912/2667/19.
03.02.2020 на адресу суду надійшла ухвала Економічного суду м. Мінська від 24.01.2020 про неможливість виконання судового доручення та повернуто на адресу суду документи, які направлялись разом з судовим дорученням
Відповідно до ч. 6 ст. 370 Господарського процесуального кодексу України, у разі неявки до суду без поважних причин особи, яку належним чином повідомлено про день, час та місце судового засідання, якій мають бути вручені виклик до суду чи інші документи за дорученням іноземного суду, такі документи вважаються врученими.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 229 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі зупиняється у випадку, встановленому пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу, - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
Згідно ст. 230 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.
З дня поновлення провадження у справі перебіг процесуальних строків продовжується.
Провадження у справі продовжується із стадії, на якій його було зупинено.
Оскільки обставини, що зумовили зупинення провадження у даній справі, наразі відсутні, господарський суд вважає за необхідне поновити провадження у справі.
Господарський суд вважає за необхідне зазначити, що ані норми чинного процесуального законодавства України, ані приписи міжнародного договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, не містять вимоги щодо необхідності повідомлення іноземного суб`єкта господарювання про кожне наступне судове засідання зі справи шляхом направлення до компетентного органу іноземної держави судового доручення про вручення документів нерезиденту України, та, у зв`язку з цим, зупинення щоразу провадження у справі, що, у свою чергу, призводить до порушення розумного строку розгляду справи.
Аналогічна правова позиція міститься у постанові Верховного суду від 10.09.2018 у справі №910/6880/17.
Згідно з ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.
Враховуючи, що відповідач є нерезидентом та достовірної інформації щодо наявності на території України офіційно зареєстрованих представництв на момент відкриття провадження у справі суд не має, суд вважає за необхідне про розгляд цієї справи повідомляти відповідача в порядку, передбаченому чинними міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до статті 367 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Cудове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Так, згідно із ст. 5 Угоди про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, учасниками якої є Україна та Білорусь, компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зобов`язуються надавати взаємну правову допомогу. Взаємне надання правової допомоги включає вручення і пересилання документів і виконання процесуальних дій, зокрема, проведення експертизи, заслуховування сторін, свідків, експертів та інших осіб. При наданні правової допомоги компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зносяться одна з одною безпосередньо. При виконанні доручень про надання правової допомоги компетентні суди та інші органи, в яких просять допомоги, застосовують законодавство своєї держави. При зверненні про надання правової допомоги і виконання рішень документи, що додаються, викладаються мовою держави, яка запитує, або російською мовою.
28.03.1997 підписано Протокол до Конвенції "Про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах", який набрав чинності в Україні з 17.09.1999.
У статті 17 Конвенції Про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах передбачено, що при виконанні цієї Конвенції установи юстиції Договірних Сторін користуються державними мовами Договірних Сторін або російською мовою.
Також, Протоколом від 1997 року зазначену статтю доповнено реченням такого змісту: "У випадку виконання документів державними мовами Договірних Сторін до них додаються засвідчені переклади російською мовою".
Відповідно до статті 13 Конвенції Про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах усі документи, складені та посвідчені згідно із чинним законодавством країни не потребують додаткового посвідчення і користуються на територіях інших Договірних Сторін доказовою силою офіційних документів. До таких документів може бути зроблений переклад російською мовою, справжність перекладу або підпису перекладача на яких повинен бути засвідчений у встановленому порядку державним або приватним нотаріусом України. Такі документи повинні бути прийняті на території країн СНД без будь-якого додаткового засвідчення.
За таких обставин, для належного повідомлення Товариства з обмеженою відповідальністю "ГрандМіт" про поновлення провадження у справі №912/2667/19, останньому необхідно вручити копію даної ухвали в нотаріально засвідченому перекладі на російську мову через компетентний суд Республіки Білорусь в порядку визначеному Конвенцією Про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах.
Керуючись ст.ст. 228, 230, 234, 235, 252, 367 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Поновити провадження у справі №912/2667/19.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання (без виклику учасників справи).
3. Зобов`язати позивача у строк до 10.03.2020 подати до суду належним чином (нотаріально) засвідчений переклад на російську мову ухвали господарського суду Кіровоградської області від 27.02.2020 про поновлення провадження у справі № 912/2667/19 у двох примірниках для направлення відповідачу.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та оскарженню не підлягає.
Примірник ухвали та два оригінали для здійснення нотаріально засвідченого перекладу направити Товариству з обмеженою відповідальністю "Фон-Сан" за адресою: 25019, м. Кропивницький, вул. Бобринецький шлях, 209.
Надіслати ухвалу господарського суду Кіровоградської області від 27.02.2020 про поновлення провадження у справі № 912/2667/19 Товариству з обмеженою відповідальністю "ГрандМіт" у відповідності до Конвенції про вручення за кордон судових і позасудових документів у цивільних або комерційних справах (після подання позивачем перекладу тексту ухвали).
Ухвалу підписано 26.02.2020.
Суддя В.В.Тимошевська
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2020 |
Оприлюднено | 28.02.2020 |
Номер документу | 87863740 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Тимошевська В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні