Справа № 752/13267/19
Провадження № 1-кс/752/1146/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 лютого 2020 року Голосіївський районний суд міста Києва
у складі слідчого судді - ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
розглянувши матеріаликлопотання старшогослідчого зОВС першогоСВ РКПСУ ФРГУ ДФСу м.Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, внесене в кримінальному провадженні № 32019100000000229 від 19.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, слідчий суддя
Встановив
До провадження слідчого судді надійшло вказане клопотання, в якому слідчим порушено питання про тимчасовий доступ до документів, що містять банківську таємницю, які перебувають у володінні АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), щодо відкриття, обслуговування, руху коштів по банківським рахункам Українсько-Турецького ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДР НОМЕР_2 ) за наступними номерами:
№ НОМЕР_3 (980 Українська Гривня);
№ НОМЕР_3 (840 Долар США);
№ НОМЕР_3 (978 Євро);
№ НОМЕР_4 (980 Українська Гривня);
№ НОМЕР_4 (978 Євро);
№ НОМЕР_4 (840 Долар США) за період з моменту відкриття рахунків по час проведення тимчасового доступу, а саме:
копій документів, оригінали яких знаходяться на електронних носіях та які відображують надходження та списання за період з моменту відкриття по теперішній час включно, грошових коштів по рахункам, із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів, прибуткової та видаткової частини, призначення платежів, дати та часу (години, хвилини та секунди) надходження коштів на рахунок та перерахування з нього, документів, на підставі яких проведені операції, повних назв контрагентів, які перерахували та яким перераховані кошти, їхні коди ЄДР, МФО, номерів рахунків контрагентів, з якими проведені операції на паперовому та електронному носіях;
справи з юридичного оформлення рахунків, в тому числі, анкет, реєстраційних документів підприємства, наказів про призначення службових осіб, договорів щодо відкриття і обслуговування рахунків та використання системи «Клієнт банк», а також технічної документації щодо проведення працівниками банку інсталяції на комп`ютер підприємства вказаної системи, документів з даними про місце проведення вказаної інсталяції та документів, які підтверджують факт видачі та отримання ключів доступу до системи «Клієнт банк», всіх заяв та доручень від імені службових осіб підприємства, а також карток зі зразками підписів службових осіб і відбитку печатки підприємства;
протоколи з`єднань системи «Клієнт банк» із зазначенням часу і дати проведення вказаних з`єднань на паперовому та електронному носіях;
заяв на отримання чекових книжок, всіх платіжних документів (платіжних доручень, заявок на видачу готівки, грошових чеків, квитанцій, меморіальних ордерів та інших) по рахунках підприємства;
документів, які містять інформацію щодо проведення моніторингу по операціям, що йому підлягають з доданням підтверджуючих документів, які були отримані від клієнта в ході проведення;
вхідну та вихідну кореспонденцію між банківською установою та клієнтом банку;
документів, складених на виконання умов договору про відкриття рахунку у цінних паперах: про зарахування, списання, переказ цінних паперів, актів-рахунків прийому-здачі депозитарних послуг, письмових розпоряджень Депонента про перерахування на його поточний рахунок доходів в грошових коштах отриманих по цінних паперах, письмових запитів Депонента на отримання виписок про стан рахунків в цінних паперах на окрему дату чи за конкретний період, а також інших виписок та (або) інформаційних довідок , звітів, що стосуються договірних відносин з приводу надання послуг Зберігача цінних паперів, письмових розпоряджень Депонента про проведення операцій за рахунком у цінних паперах та документів, які є підставою для здійснення депозитарних операцій;
документів з даними про осіб, які отримували виписки, інформаційні довідки та (або) звіти по рахунку в цінних паперах підприємства та про дати їх отримання.
В обґрунтування клопотання слідчим зазначені наступні встановлені досудовим розслідуванням обставини кримінального правопорушення.
Встановлено, що службові особи Українсько-Турецьке ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДР НОМЕР_2 ) в період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року, перебуваючи на території міста Києва, при нарахуванні орендної плати за землю занизили нормативно грошову оцінку земельної ділянки, що перебуває у користуванні Товариства, в результаті чого ухилились від сплати місцевого податку - орендної плати за землю на загальну суму 9 869 425, 18 грн.
Органом досудового розслідування отримано лист від ІНФОРМАЦІЯ_3 у якому надано інформацію щодо оренди земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 (кадастровий номер 8000000000:72:277:0001), яка перебуває у користуванні Українсько-Турецьке ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДР НОМЕР_2 ). При цьому, зазначено розмір нормативної грошової оцінки, далі НГО, що за період з 01.01.2017 року по 16.07.2018 року складала 151 102 127,2 грн., з 17.07.2018 року по 24.09.2018 року складала 226 653 190,7 грн.
При цьому, службові особи Товариства при нарахування орендної плати за земельну ділянку використовували НГО на підставі витягу з технічної документації про НГО земельної ділянки, виданого ІНФОРМАЦІЯ_4 у 2016 році, а саме 42 450 306,26 грн.
Встановлено, що Українсько-Турецьке ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДР НОМЕР_2 ) має наступні розрахункові рахунки, відкриті в АБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (МФО НОМЕР_1 ) за наступними ідентифікаційними ознаками:
№ НОМЕР_3 (980 Українська Гривня);
№ НОМЕР_3 (840 Долар США);
№ НОМЕР_3 (978 Євро);
№ НОМЕР_4 (980 Українська Гривня);
№ НОМЕР_4 (978 Євро);
№ НОМЕР_4 (840 Долар США).
Метою тимчасового доступу до вказаних у клопотанні слідчого речей і документів, які перебувають у володінні зазначеної банківської установи, є встановлення фактичного надходження та списання коштів по вказаним рахункам Українсько-Турецького ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДР НОМЕР_2 ), а також встановлення осіб, відповідальних за відкриття та обслуговування рахунків, проведення фінансових операцій. Тобто, встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. В інший спосіб неможливо отримати зазначені відомості.
Метою тимчасового доступу до вказаних у клопотанні слідчого речей і документів, які перебувають у володінні зазначеної банківської установи, є встановлення фактичного надходження та списання коштів по вказаним рахункам Українсько-Турецького ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДР НОМЕР_2 ), а також встановлення осіб, відповідальних за відкриття та обслуговування рахунків, проведення фінансових операцій. Тобто, встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. В інший спосіб неможливо отримати зазначені відомості.
В судове засідання слідчий не прибув. Подав заяву про підтримку клопотання та його розгляд у відсутність слідчого.
Розгляд клопотання проведено без виклику представника юридичної особи, у володінні якої знаходяться документи, відповідно до ч.2 ст. 163 КПК України, про що заявлено клопотання сторони провадження.
Фіксування за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання в суді не здійснювалося на підставі ч.4 ст. 107 КПК України.
Дослідивши клопотання, із залученими матеріалами, слідчий суддя дійшов таких висновків.
У провадженні першого СВ РКП СУ ФР ГУ ДФС у м.Києві знаходяться матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32019100000000229 від 19.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно з п. 5 ч.1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Положеннями ч. 6 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя, вивчивши матеріали клопотання, дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення клопотання.
Відповідно до наданого суду витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, сформованого 26.06.2019 року, та наведених у клопотанні слідчого обставин кримінального правопорушення, досудове розслідування здійснюється з приводу ухилення службовими особами Українсько-Турецьке ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДР НОМЕР_2 ) в період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року від сплати місцевого податку - орендної плати за землю на загальну суму 9 869 425, 18 грн. шляхом заниження нормативно грошової оцінки земельної ділянки, що перебуває у користуванні Товариства.
В рамках дослідження вказаних обставин кримінального провадження перебувають вимоги клопотання, повязані із наданням тимчасового доступу до речей і документів банківської установи, що повязані із відкриттям відповідних рахунків Українсько-Турецького ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », рухом коштів по ним, з юридичним оформленням рахунків та їх обслуговуванням; з отриманням готівкових коштів по рахункам вказаного ТОВ; документів щодо проведення моніторингу по фінансовим операціям ТОВ.
В цій частині є підстави для надання доступу до вказаних банківських документів ТОВ з можливістю ознайомитися з ними та вилучити копії документів.
Проте, вимоги клопотання, повязані із наданням доступу до вхідної та вихідної кореспонденції між банківською установою та клієнтом банку (Українсько-Турецьким ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 )є вкрай не конкретизованими. Невмотивовано, яким чином вказана кореспонденція буде сприяти встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Це стосується й вимог клопотання про надання тимчасового доступу до документів, складених на виконання умов договору про відкриття рахунку у цінних паперах Українсько-Турецького ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 та документів з даними про осіб, які отримували виписки, інформаційних довідок та (або) звітів по рахунку в цінних паперах підприємства. При цьому, за наведених у клопотанні слідчого обставин кримінального правопорушення, мало місце ухилення від сплати місцевого податку - орендної плати за землю на загальну суму 9 869 425, 18 грн. Не доведено у клопотанні та у залучених матеріалах, яким чином може бути доказом зазначеного цінні папери Українсько-Турецького ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Таким чином, в цій частині стороною кримінального провадження не доведена можливість використання як доказів відомостей, що містяться в наведених документах. Вимоги клопотання в цій частині задоволенню не підлягають.
Вимогами ч.1 ст. 165 КПК України передбачено, що особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей і документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Слідчий ОСОБА_3 у клопотанні просить надати тимчасовий доступ до речей і документів банківської установи йому, а також слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні №32019100000000229від 19.03.2019року,не зазначаючиконкретно складуслідчої групи.Однак,відповідно дозалученого доматеріалів кримінальногопровадження витягуз Єдиногореєстру досудовихрозслідувань,сформованого 26.06.2019року,слідчим,яким здійснюєтьсядосудове розслідування,є ОСОБА_3 .Інших відомостейз цьогоприводу судуне надано.
Керуючись ст. ст. 159-160, 162-165, 166, 309 КПК України, ст. 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність», слідчий суддя -
Ухвалив
Клопотання задовольнити частково.
Надати слідчому з ОВС першого СВ РКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 тимчасовий доступ до речей і документів, які становлять банківську таємницю та які перебувають у володінні АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), з можливістю вилучення копій документів щодо відкриття, обслуговування, руху коштів по банківським рахункам, відкритим в АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) Українсько-Турецьким ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДР НОМЕР_2 ) за наступними номерами:
№ НОМЕР_3 (980 Українська Гривня);
№ НОМЕР_3 (840 Долар США);
№ НОМЕР_3 (978 Євро);
№ НОМЕР_4 (980 Українська Гривня);
№ НОМЕР_4 (978 Євро);
№ НОМЕР_4 (840 Долар США)
за період з моменту відкриття рахунків по 03.02.2020 року, а саме:
копій документів,оригінали якихзнаходяться наелектронних носіяхта яківідображують надходженнята списанняза періодз моментувідкриття по 03.02.2020 року, грошових коштів по рахункам, із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів, прибуткової та видаткової частини, призначення платежів, дати та часу (години, хвилини та секунди) надходження коштів на рахунок та перерахування з нього, документів, на підставі яких проведені операції, повних назв контрагентів, які перерахували та яким перераховані кошти, їхні коди ЄДР, МФО, номерів рахунків контрагентів, з якими проведені операції на паперовому та електронному носіях;
справи з юридичного оформлення рахунків, в тому числі, анкет, реєстраційних документів підприємства, наказів про призначення службових осіб, договорів щодо відкриття і обслуговування рахунків та використання системи «Клієнт банк», а також технічної документації щодо проведення працівниками банку інсталяції на комп`ютер підприємства вказаної системи, документів з даними про місце проведення вказаної інсталяції та документів, які підтверджують факт видачі та отримання ключів доступу до системи «Клієнт банк», всіх заяв та доручень від імені службових осіб підприємства, а також карток зі зразками підписів службових осіб і відбитку печатки підприємства;
протоколи з`єднань системи «Клієнт банк» із зазначенням часу і дати проведення вказаних з`єднань на паперовому та електронному носіях;
заяв на отримання чекових книжок, всіх платіжних документів (платіжних доручень, заявок на видачу готівки, грошових чеків, квитанцій, меморіальних ордерів та інших) по рахунках підприємства;
документів, які містять інформацію щодо проведення моніторингу по операціям, що йому підлягають з доданням підтверджуючих документів, які були отримані від клієнта в ході проведення.
В інший частині вимог клопотання відмовити.
Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обчислюється з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Посадовим особам АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) надати (забезпечити) тимчасовий доступ до оригіналів вищевказаних документів зазначеній в ухвалі особі та надати можливість вилучити копії документів.
Відповідно до ч.1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.02.2020 |
Оприлюднено | 06.02.2023 |
Номер документу | 87871120 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Шкірай М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні