Ухвала
від 25.02.2020 по справі 923/582/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


У Х В А Л А

26 лютого 2020 року Справа № 923/582/18

Господарський суд Херсонської області у складі судді Сулімовської М.Б., за

участю секретаря судового засідання Мальцевої О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за заявою: Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "Маяк Агро", м.Херсон

про банкрутство

за участю представників сторін:

від кредитора: ГУ ДПС у Херсонській області, АР Крим та м.Севастополі - Шаповал Д.В. (паспорт НОМЕР_1, виданий Цюрупинським РВ УМВС України в Херсонській області 31.01.2008р.), заступник начальника відділу, довіреність № 184/9/21-22-10-03-04 від 05.09.2019р.,

ліквідатор: арбітражний керуючий Косенко С.Г. (свідоцтво № 645 від 26.03.2013р.)

в с т а н о в и в:

Ухвалою Господарського суду Херсонської області від 25.07.2018р. відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Маяк Агро", м. Херсон.

Ухвалою суду від 04.10.2018р. затверджено реєстр вимог кредиторів.

Постановою господарського суду від 14.11.2018р. боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Косенка С.Г., якого зобов`язано по готовності надати суду документально підтверджений звіт про виконану в ході ліквідаційної процедури роботу.

24.01.2020р. до суду звернувся ліквідатор арбітражний керуючий Косенко С.Г. із клопотаннями про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди за період ліквідації ТОВ "Маяк Агро" та стягнення грошової винагороди з кредитора Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

Ухвалою суду від 28.01.2020р. клопотання ліквідатора арбітражного керуючого Косенка С.Г. про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди за період ліквідації ТОВ "Маяк Агро" та стягнення грошової винагороди з кредитора прийнято до розгляду, для розгляду клопотань призначено судове засідання на 26.02.2020р., запропоновано ініціюючому кредитору надати письмово викладену позицію щодо клопотань ліквідатора.

18.02.2020р. Головним управлінням ДПС у Херсонській області, АРК та м.Севастополі подано до суду позицію щодо заявлених ліквідатором клопотань та заяву про залишення без розгляду клопотання ліквідатора про стягнення грошової винагороди з кредитора.

В судове засідання з`явились представник кредитора та ліквідатор банкрута арбітражний керуючий Косенко С.Г.

Ліквідатор банкрута підтримав заявлені клопотання та просить їх задовольнити.

Представник податкової інспекції проти задоволення клопотання заперечила, просить залишити їх без розгляду у зв`язку із передчасністю подання.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши учасників провадження, суд зазначає наступне.

Питання оплати послуг арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора у справі про банкрутство врегульовано приписами ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства.

Так відповідно до наведеної норми, арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.

Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.

Арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітету кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.

Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.

Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

Разом з тим, суд враховує, що в даному випадку у справі про банкрутство ТОВ "Маяк Агро" триває ліквідаційна процедура, ліквідаційна маса не сформована, триває розгляд заяви ліквідатора про покладення субсидіарної відповідальності за зобов`язаннями боржника на його колишніх засновників та керівників, ліквідатором не подано до суду звіт за підсумками ліквідаційної процедури та ліквідаційний баланс боржника.

Отже звіт про нарахування та виплату грошової винагороди ліквідатором подано передчасно, у зв`язку з чим клопотання ліквідатора арбітражного керуючого Косенка С.Г. про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди за період ліквідації ТОВ "Маяк Агро" з 14.11.2018р. по 30.11.2019р. та стягнення грошової винагороди з кредитора підлягають залишенню без розгляду.

Керуючись ст.ст.30, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.234 ГПК України, суд -

у х в а л и в:

1. Клопотання ліквідатора арбітражного керуючого Косенка С.Г. про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди за період ліквідації ТОВ "Маяк Агро" з 14.11.2018р. по 30.11.2019р. та стягнення грошової винагороди з кредитора залишити без розгляду.

Ухвала суду набрала законної сили 26.02.2020р. і може бути оскаржена в апеляційному порядку у строки, встановлені ст.256 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст ухвали складено і підписано 28.02.2020р.

Суддя М.Б. Сулімовська

Дата ухвалення рішення25.02.2020
Оприлюднено27.02.2020

Судовий реєстр по справі —923/582/18

Постанова від 14.09.2020

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Аленін О.Ю.

Ухвала від 16.07.2020

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Аленін О.Ю.

Ухвала від 05.07.2020

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Аленін О.Ю.

Ухвала від 11.06.2020

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Аленін О.Ю.

Ухвала від 17.05.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

Ухвала від 17.05.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

Ухвала від 28.04.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

Ухвала від 27.04.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

Ухвала від 22.04.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

Ухвала від 22.04.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні