Ухвала
від 23.02.2020 по справі 922/3936/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"24" лютого 2020 р.Справа № 922/3936/17

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Усатого В.О.

розглянувши заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (вх. № 3854 від 13.02.2020) про заміну сторони виконавчого провадження по справі

за позовом Зміївське об`єднане управління ПФУ Х/о до ДП "Дослідне господарство "Борки" Інституту овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук України", с. Бірки про стягнення коштів сторони не направили до судового засідання уповноважених представників

ВСТАНОВИВ:

Зміївське об`єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області звернулося до суду з позовною заявою про стягнення з Державного підприємства "Дослідне господарство "Борки" Інституту овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук України" 3033,86 грн. заборгованості за жовтень-листопад 2017 року по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", а саме в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Рішенням господарського суду Харківської області від 13.12.2017 позов задоволено. Стягнуто з Державного підприємства "Дослідне господарство "Борки" Інституту овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук України" на користь Зміївського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області заборгованість в сумі 3033,86 грн. за період з жовтня по листопад 2017 р. по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", а саме в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення". та на користь державного бюджету України 1600,00грн. судового збору.

27.12.2017 на виконання рішення суду від 13.12.2017 були видані відповідні накази.

До суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області надійшла заява про заміну сторони виконавчого провадження (вх. № 3854 від 13.02.2020), в якій заявник просить суд замінити стягувача Зміївське об`єднане управління Пенсійного фонду України у Харківській області на правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ 14099344) за виконавчим листом, який виданий господарським судом Харківської області по справі №922/3936/17 щодо стягнення з Державного підприємства "Дослідне господарство "Борки" Інституту овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук України" заборгованості в сумі 3033,86 грн. за період з жовтня по листопад 2017 року по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій. Також заявник просить суд слухати без участі представника управління в порядку спрощеного провадження.

Заяву просить розглядати без участі представника ГУ ПФУ в Харківській області.

Заявник зазначає, що Зміївське об`єднане управління пенсійного фонду України Харківської області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 628 від 22.08.2018 "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України". Згідно відомостей із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 01.08.2019 до реєстру було внесено запис про державну реєстрацію припинення Зміївського об`єднаного управління пенсійного фонду України Харківської області.

Отже, ГУ ПФУ в Харківській області вважає, що є правонаступником Зміївського об`єднаного управління пенсійного фонду України Харківської області.

Ухвалою суду від 17.02.2020 призначено заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про заміну сторони у виконавчому провадженні до розгляду в судовому засіданні, яке призначено на 24.02.2020.

До судового засідання сторони не направили уповноважених представників, про час та місце судового засідання повідомлені належним чином та завчасно.

Суд враховує, що відповідно до поданої Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області заяви про заміну сторони, заявник просив розглядати її за відсутності представника заявника.

Враховуючи належне повідомлення сторін про час та місце розгляду заяви та приймаючи до уваги встановлений процесуальним законом строк розгляду заяви про заміну сторони, суд дійшов висновку про те, що процесуальні права сторін не порушені та наявна можливість розгляду заяви за відсутності представників сторін за наявними матеріалами.

Крім того, суд звертає увагу, що відповідно до частини 2 статті 334 ГПК України неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Розглянувши заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про заміну сторони у виконавчому провадження, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для її задоволення, зважаючи на наступне.

Відповідно до статті 334 ГПК України, У разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.

Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.

Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб.

Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Ухвала про заміну сторони виконавчого провадження надсилається (надається) учасникам справи, а також державному виконавцю, приватному виконавцю в порядку, передбаченому статтею 242 цього Кодексу.

Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Відповідно до абзацу 1 частини 5 статті 15 Закону України "Про виконавче провадження", у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Як вбачається з поданих заявником документів, Зміївське об`єднане управління пенсійного фонду України Харківської області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 628 від 22.08.2018 "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України". Згідно відомостей із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 01.08.2019 до реєстру було внесено запис про державну реєстрацію припинення Київського об`єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова.

Додаток до Постанови Кабінету міністрів України від 22.08.2018 № 628 містить перелік територіальних органів Пенсійного фонду України, які реорганізовуються шляхом приєднання. Згідно вказаного додатку до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, крім інших, приєднується Зміївське об`єднане управління пенсійного фонду України Харківської області.

Порядок приєднання юридичних осіб регламентується нормами ЦКУ, Закону № 2275 (для товариств з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) і товариств з додатковою відповідальністю) і Закону № 514 (для акціонерних товариств).

Приєднання є одним із видів реорганізації юридичної особи, унаслідок якої юридична особа, що приєднується, припиняється. Водночас майно, права та обов`язки переходять до правонаступника - особи, до якої вона приєднується (ч. 1 ст. 104 ЦКУ).

Враховуючи вищевикладене, заява Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про заміну сторони у виконавчому провадження підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 104 ЦК України, ст. 232-235 ст. 334 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

Задовольнити заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (вх. 3854 від 13.02.2020) про заміну сторони виконавчого провадження.

Замінити стягувача у виконавчому провадженні, відкритому на виконання наказу Господарського суду Харківської області № 922/3936/17 , виданого 27.12.2017 про стягнення суми заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій в сумі 3033,86 грн період з жовтня по листопад 2017 р. : Зміївське об`єднане управління пенсійного фонду України Харківської області (код ЄДРПОУ 41248550) на його правонаступника Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ 14099344, місцезнаходження: 61022, Харківська обл., місто Харків, майдан Свободи, Держпром, 3 під`їз, 2 поверх).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Східного апеляційного господарського суду в порядку та у строки, передбачені статтями 254-258 ГПК України.

Повний текст ухвали складено та підписано 24.02.2020.

Ухвалу направити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, Харківська обл., місто Харків, майдан Свободи, Держпром, 3 під`їз, 2 поверх), Державному підприємству "Дослідне господарство "Борки" інституту овочівництва і баштанництва Національно академії аграргих наук України (63421, Харківська область, Зміївський район, с. Бірки, вул. Центральна, буд. 2а), державному виконавцю Зміївському РВ ДВС СМУ МЮ (м. Харків) ( 63404, Харківська область, м. Зміїв, вул. Гагаріна , б. 15)

Суддя В.О. Усатий

Дата ухвалення рішення23.02.2020
Оприлюднено01.03.2020

Судовий реєстр по справі —922/3936/17

Ухвала від 27.02.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 18.02.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Рішення від 21.12.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 28.11.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні