Ухвала
від 25.02.2020 по справі 44/380-б
КАСАЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

УХВАЛА

26 лютого 2020 року

м. Київ

Справа № 44/380-б

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:

Пєскова В.Г. - головуючого, Катеринчук Л.Й., Погребняка В.Я.,

учасники справи:

ініціюючий кредитор - Державне підприємство "Науково-дослідний і проектний інститут містобудування",

боржник - Товариство з обмеженою відповідальністю "Житловик",

третя особа без самостійних вимог - ОСОБА_1 ,

ліквідатор - арбітражний керуючий Остапенко Євген Сергійович,

розглянувши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Ставек" за вх. № 1431/2020

на ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 20.01.2020 в частині задоволення заяви ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Житловик" Гороховського А.В. про відмову від апеляційної скарги

у складі колегії суддів : Грека Б.М. (головуючий), Остапенка О.М., Коробенка Г.П.

у справі за заявою Державного підприємства "Науково-дослідний і проектний інститут містобудування"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Житловик",

за участю третьої особи без самостійних вимог ОСОБА_1 ,

про банкрутство,

В С Т А Н О В И В:

04.09.2017 ухвалою Господарського суду міста Києва у справі № 44/380-б відмовлено у задоволенні заяв Товариства з обмеженою відповідальністю "Лізингова компанія "Техбудлізинг", правонаступником якого є Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтеграл-П", та Публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний банк "Київ" про визнання результатів електронного аукціону (відкритих електронних торгів, другого повторного аукціону) недійсними.

26.06.2019 ухвалу Господарського суду міста Києва задоволено клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Ставек" (далі - ТОВ "Ставек") про заміну ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Житловик"; припинено повноваження ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Житловик" арбітражного керуючого Гороховського Андрія Вікторовича; призначено ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Житловик" арбітражного керуючого Остапенка Євгена Сергійовича; зобов`язано ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Остапенка Євгена Сергійовича ознайомитись з матеріалами справи та виконати вимоги постанови Господарського суду міста Києва від 22.10.2012.

Не погоджуючись з винесеною ухвалою місцевого господарського суду від 04.09.2017, ОСОБА_2 звернувся із апеляційною скаргою на ухвалу Господарського суду міста Києва від 04.09.2017, в якій просить скасувати ухвалу та прийняти нову, якою визнати незаконним проведення торгів.

12.08.2019 від ТОВ "Ставек" надійшла заява про приєднання до апеляційної скарги, в якій заявник просить вирішити питання щодо приєднання ТОВ "Ставек" до апеляційної скарги ОСОБА_2 на ухвалу Господарського суду міста Києва від 04.09.2017 у справі № 44/380-б.

16.08.2019 від арбітражного керуючого Остапенка Євгена Сергійовача надійшла заява про приєднання до апеляційної скарги, в якій заявник просить вирішити питання щодо приєднання до апеляційної скарги ОСОБА_2 на ухвалу Господарського суду міста Києва від 04.09.2017 у справі № 44/380-б.

28.11.2019 постановою Північного апеляційного господарського суду в межах відповідної справи про банкрутство, апеляційні скарги арбітражного керуючого Гороховського Андрія Вікторовича, Державного підприємства "Науково-дослідний інститут містобудування", Безверхої Віти Іванівни - задоволено. Ухвалу Господарського суду міста Києва від 26.06.2019 - скасовано. У задоволенні клопотання ТОВ "Ставек" про припиненя повноваження ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Житловик" (далі - ТОВ "Житловик") арбітражного керуючого Гороховського Андрія Вікторовича - відмовлено.

09.12.2019 від ліквідатора Гороховського А.В. надійшла заява про відмову від приєднання до апеляційної скарги ОСОБА_2 , що подана усунутим 28.11.2019 ліквідатором Остапенком Є.С.

20.01.2020 ухвалою Північного апеляційного господарського суду у справі № 44/380-б задоволено заяви ТОВ "Ставек" та ліквідатора ТОВ "Житловик" про приєднання до апеляційної скарги ОСОБА_2 на ухвалу Господарського суду міста Києва від 04.09.2017 у справі № 44/380-б; приєднано заяви ТОВ "Ставек" та ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Житловик" до апеляційної скарги ОСОБА_2 на ухвалу Господарського суду міста Києва від 04.09.2017 у справі № 44/380-б; задоволено заяву ліквідатора ТОВ "Житловик" Гороховського А.В. про відмову від апеляційної скарги. Провадження за наслідком приєднання заяви ліквідатора ТОВ "Житловик" до апеляційної скарги ОСОБА_2 на ухвалу Господарського суду міста Києва від 04.09.2017 у справі № 44/380-б - закрито.

17.02.2020 ТОВ "Ставек" безпосередньо до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду подано касаційну скаргу, в якій скаржник просить скасувати ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 20.01.2020 у справі № 44/380-б в частині задоволення заяви ліквідатора ТОВ "Житловик" Гороховського А.В. про відмову від апеляційної скарги та передати справу за апеляційною скаргою ліквідатора ТОВ "Житловик" Остапенка Є.С. на новий розгляд до Північного апеляційного господарського суду у іншому складі суду.

Касаційну скаргу ТОВ "Ставек" подано разом із клопотанням про поновлення строку на касаційне оскарження ухвали Північного апеляційного господарського суду від 20.01.2020 у справі № 44/380-б.

17.02.2020 зазначену касаційну скаргу передано колегії суддів у складі: головуючого - Пєскова В.Г., суддів: Катеринчук Л.Й., Погребняка В.Я.

Здійснивши перевірку матеріалів касаційної ТОВ "Ставек" на відповідність вимогам статей 287-290 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів дійшла висновку про відмову у відкритті касаційного провадження, з огляду на таке.

Відповідно до частини третьої статті 3 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Згідно вимог частини першої статті 304 Господарського процесуального кодексу України, ухвали судів першої та апеляційної інстанцій можуть бути оскаржені в касаційному порядку у випадках, передбачених пунктами 2 і 3 частини першої статті 287 цього Кодексу.

Пунктом 3 частини першої статті 287 Господарського процесуального кодексу України визначено, що учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки, мають право подати касаційну скаргу на ухвали суду апеляційної інстанції про відмову у відкритті або закриття апеляційного провадження, про повернення апеляційної скарги, про зупинення провадження, щодо забезпечення позову, заміни заходу забезпечення позову, щодо зустрічного забезпечення, про відмову ухвалити додаткове рішення, про роз`яснення рішення чи відмову у роз`ясненні рішення, про внесення або відмову у внесенні виправлень у рішення, про повернення заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, про відмову у відкритті провадження за нововиявленими або виключними обставинами, про відмову в задоволенні заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, про заміну сторони у справі, про накладення штрафу в порядку процесуального примусу, окремі ухвали.

У даному випадку, як вбачається з касаційної скарги ТОВ "Ставек", предметом касаційного оскарження визначено ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 20.01.2020 у справі № 44/380-б в частині задоволення заяви ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Житловик" Гороховського А.В. про відмову від апеляційної скарги.

Відтак, Господарським процесуальним кодексом України не передбачено можливості касаційного оскарження ухвали суду апеляційної інстанції в частині задоволення заяви про відмову від апеляційної скарги , оскільки така ухвала суду апеляційної інстанції не визначена як судове рішення, яке підлягає касаційному оскарженню.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 293 Господарського процесуального кодексу України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі № 44/380-б за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Ставек" на ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 20.01.2020 в частині задоволення заяви ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Житловик" Гороховського А.В. про відмову від апеляційної скарги на підставі пункту 1 частини 1 статті 293 Господарського процесуального кодексу України.

Клопотання ТОВ "Ставек" про поновлення строку на касаційне оскарження ухвали Північного апеляційного господарського суду від 20.01.2020 у справі № 44/380-б в частині задоволення заяви ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Житловик" Гороховського А.В. про відмову від апеляційної скарги колегією суддів не розглядається, оскільки відсутні підстави для відкриття касаційного провадження за даною касаційною скаргою.

На підставі викладеного та керуючись статтями 3, 234, 235, пунктом 3 частини 1 статті 287, пунктом 1 частини 1 статті 293, статтею 304 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду, -

У Х В А Л И В:

1. Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Ставек" на ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 20.01.2020 у справі № 44/380-б в частині задоволення заяви ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Житловик" Гороховського А.В. про відмову від апеляційної скарги .

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий В.Г. Пєсков

Судді Л.Й. Катеринчук

В.Я. Погребняк

Дата ухвалення рішення25.02.2020
Оприлюднено27.02.2020

Судовий реєстр по справі —44/380-б

Ухвала від 28.05.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Яковенко А.В.

Ухвала від 20.04.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

Ухвала від 09.04.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Яковенко А.В.

Ухвала від 06.03.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Яковенко А.В.

Ухвала від 16.01.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Яковенко А.В.

Постанова від 15.11.2022

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Жуков С.В.

Ухвала від 08.11.2022

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Ткаченко Н.Г.

Ухвала від 01.11.2022

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Жуков С.В.

Ухвала від 31.10.2022

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Жуков С.В.

Ухвала від 21.10.2022

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Жуков С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні