ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
з питань про заміну сторони виконавчого провадження
26 лютого 2020 року м. Київ № 826/18555/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шулежко В.П., розглянувши у письмовому провадженні заяву про заміну сторони в адміністративній справі за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві до Дочірнього підприємства Укргеодезмарк Приватного акціонерного товариства Київметробуд про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва надійшла заява Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про заміну сторони, а саме замінити стягувача у виконавчому листі на Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області в адміністративній справі за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі - заявник) до Дочірнього підприємства Укргеодезмарк Приватного акціонерного товариства Київметробуд (далі - боржник) про стягнення заборгованості у розмірі 169859,86 грн.
Заява мотивована тим, що у зв`язку із зміною назви та місцезнаходження боржника, Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві знято з обліку підприємство та передано залишки по особовому рахунку платника відповідно до акту прийому-передачі Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому прийнято на облік боржника.
В судове засідання заявник та заінтересовані сторони не прибули, про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином, що в силу положень статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України, не перешкоджає судовому розгляду.
Вивчивши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, дослідивши додані до неї матеріали, суд виходить з наступного.
Судом встановлено, що постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.09.2015 адміністративний позов задоволено, стягнуто з публічного акціонерного товариства Київметробуд (код ЄДРПОУ 25412465, адреса: 01601, м. Київ, вул. Прорізна, 8) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пунктів а , б - з частини першої статті 13 Закону України Про пенсійне забезпечення на суму 169 859,86 грн. на користь Управління Пенсійного фонду України Шевченківському районі міста Києва.
На виконання постанови, 16.10.2015 Окружним адміністративним судом міста Києва видано виконавчий лист.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.04.2019 замінено стягувача у виконавчому листі, виданому у справі №826/18555/15 від 16.10.2015 з Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва на Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві.
Ухвалами Окружного адміністративного суду м. Києва від 03.09.2019 задоволено заяву Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про видачу дубліката виконавчого листа у справі №826/18555/15, поновлено Головному управлінню Пенсійного фонду України в м. Києві строк пред`явлення виконавчого листа, виданого судом 16.10.2015 у справі №826/18555/15 до виконання.
Станом на дату розгляду заяви про заміну стягувача у виконавчому листі в адміністративній справі № 826/18555/15 в матеріалах справи відсутні відомості щодо наявності відкритого виконавчого провадження з виконання вказаного виконавчого листа.
Згідно з частиною першою статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Відповідно до частини четвертої статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Згідно з частиною п`ятою статті 15 Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
У разі якщо сторона виконавчого провадження змінила найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім`я чи по батькові (для фізичної особи), виконавець, за наявності підтверджуючих документів, змінює своєю постановою назву сторони виконавчого провадження.
Під правонаступництвом у виконавчому провадженні необхідно розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов`язків до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні. Правонаступництво можливо на всіх стадіях виконавчого провадження - з моменту відкриття виконавчого провадження до його закінчення.
Суд зазначає, що заміна позивача з Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області у зв`язку із зміною назви та місцезнаходження боржника на підставі частин першої та четвертої статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України та частини п`ятої статті 15 Закону України Про виконавче провадження , суперечить вимогам закону, оскільки заміна сторони за вказаною нормою відбувається у рамках правонаступництва.
В той час, з матеріалів справи вбачається, що Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві не є правонаступником Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.
У даному випадку стягувач не позбавлений права звернення до відповідного органу державної виконавчої служби із документальним підтвердженням про зміну місцезнаходження боржника та подальшої передачі виконавчого провадження за належністю до іншого органу державної виконавчої служби з метою примусового виконання рішення суду.
Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні заяви Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про заміну стягувача у виконавчому листі.
Керуючись статтями 241, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про заміну стягувача у виконавчому листі №826/18555/15 від 16.10.2015 з Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ст.256 КАС України. Ухвала суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції відповідно до ч. 3 ст. 379 КАС України у порядку та строки, встановлені статтями 293-297 КАС України.
Суддя Шулежко В.П.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2020 |
Оприлюднено | 02.03.2020 |
Номер документу | 87893580 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Шулежко В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні