ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МАРІУПОЛЯ

УХВАЛА

Справа №263/1688/20

Провадження №1-кс/263/1162/2020

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 лютого 2020 року м. Маріуполь

Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Киян Д.В., за участю секретаря судового засідання Рябова С.М., розглянувши матеріали клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ НП в Донецькій області Тимофєєвої Я.М. про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019050000000029 від 18.01.2019 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий в ОВС СУ ГУ НП в Донецькій області Тимофєєва Я.М. звернулася до слідчого судді Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області з клопотанням, погодженим з прокурором, внесеним у вказаному кримінальному провадженні, про тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні посадових осіб Державної митної служби України, розташованої за адресою м. Київ, вул.Дегтярівська, 11 г .

На обґрунтування вимог клопотання слідчий посилається на те, що посадові особи ДП Укрзалізниця та РФ Донецька залізниця , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою та в інтересах третіх осіб, організували протиправну схему постачання контрафактного енергетичного обладнання для потреб залізниці.

Так, ОСОБА_1 , який є керівником та засновником ТОВ Слов`янський електротехнічний завод (надалі - ТОВ "СЕЗ" ЄДРПОУ 37470196) - підприємства-виробника електротехнічних приладів та механізмів для залізничного транспорту, протягом 2014-2019 років використовуючи підконтрольні йому та його оточенню юридичні особи - ТОВ Промислові інновації України (надалі - ТОВ ПІУ ЄДРПОУ 38801073), ТОВ НПО Укрізолятор (ЄДРПОУ 40069932), ТОВ МТК Рейл Вей (ЄДРПОУ 40056614), ТОВ Івіса Груп (ЄДРПОУ 40028220), ТОВ "УКРАЇНСЬКІ МЕРЕЖЕВІ КОМУНІКАЦІЇ" (ЄДРПОУ 38672156), ТОВ Компанія Легіон-Енерго (ЄДРПОУ 39481173), ТОВ УКРМЕРЕЖКОНТАКТ (ЄДРПОУ 40268246), ТОВ "АДАМАТ ЛТД" (ЄДРПОУ 41793436), ТОВ ВЕНЧУРС ГРУП (ЄДРПОУ 40793313); ТОВ "ГРАВІТА" (ЄДРПОУ 33344988), ТОВ "ТК-АВАНГАРД ПЛЮС" (ЄДРПОУ 40607264), ТОВ "ВІАДУК КОМПЛЕКС" (ЄДРПОУ 42019312), ТОВ СМАРТ ЕКСІМ (ЄДРПОУ 41104270), ТОВ "БІЗНЕС ЛАЙН ГРУП" (ЄДРПОУ 39840087), ТОВ БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ ПРОМЕНЕРГОБУД (ЄДРПОУ 41549481), будучи обізнаним про введення заборони на ввезення на територію України товарів, що походять з Російської Федерації, зокрема, обладнання для залізниць або трамвайних колій , організував протиправну схему постачання та продажу на адресу ДП Укрзалізниця та РФ Донецька залізниця , інших регіональних філій, нових, та вживаних під виглядом нових, товарів відповідного призначення, виробниками яких є ООО Симферопольский электротехнический завод (м. Сімферополь, тимчасово окупована територія АРК).

З метою уникнення підстав для застосування заборони ввезення товарів відповідного призначення, ОСОБА_1 та підконтрольними йому особами організовано заходи щодо надання таким товарам ознак їх виготовлення на потужностях ТОВ Слов`янський електротехнічний завод .

Зокрема, 30 вересня 2019 року між службою МТЗ філії Одеська залізниця АТ Українська залізниця та ТОВ "СЕЗ" укладено договір № ОД/НХ-19-633НЮ на поставку товарів власного виробництва - забопобіжників високовольтного типу та патронів до них у кількості 300 шт., загальною вартістю 776 332,80 грн.

Участь у вказаному тендері приймало дві компанії: ТОВ Слов`янський електротехнічний завод та ТОВ "АДАМАТ ЛТД" , які є пов`язаними юридичними особами.

Орієнтовна сума збитків, спричинених кримінальним правопорушенням, становить більше 27 млн. грн.

З метою встановлення факту підміни товару, який постачається на об`єкти критичної інфраструктури, необхідністю встановлення всіх обставин, що підлягають доказуванню під час досудового розслідування, досягнення всебічного, повного й неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження, надання належної правової оцінки діям посадових осіб, як державних підприємств, які укладали зазначені угоди, так й комерційних структур, у органу досудового розслідування виникла необхідність в тимчасовому доступі до документів, що знаходяться у володінні посадових осіб Державної митної служби України розташованої за адресою м. Київ, вул. Дегтярівська, 11 г .

Слідчий надав суду заяву, в якій вимоги клопотання підтримав у повному обсязі та просив розглянути клопотання за його відсутності.

Особа, у володіння якої перебувають речі та документи, у судове засідання не з`явилась, причини неявки суду не повідомила, що відповідно до вимог ст. 163 КПК України не є перешкодою його розгляду.

Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється у відповідності до ст. 107 КПК України, у зв`язку з розглядом справи за відсутності учасників справи.

У відповідності до ч.5,6,7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказані документи та інформація мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженню, клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159-164, 165 КПК України, слідчого суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ НП в Донецькій області Тимофєєвої Я.М. про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019050000000029 від 18.01.2019 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, задовольнити.

Надати старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Донецькій області підполковнику поліції Тимофєєвій Яні Миколаївні та слідчим ГУ НП в Донецькій області Ємельянову Роману Володимировичу, Осипцю Станіславу Анатолійовичу, Шидловському Віталію Вікторовичу, Кузнецовій Анжелці Вячеславівні, Тарасенку Ігорю Леонідовичу, Крушеницькому Андрію Васильовичу, Приходченко Оксані Володимирівні, Бабкову Станіславу Валерійовичу, Кашлач Марії Анатоліївні, Діденку Сергію Анатолійовичу, Барничу Роману Ярославовичу, Сергєєву Миколі Валерійовичу та за їх дорученням згідно зі ст. 40 КПК України іншому співробітнику Національної поліції тимчасовий доступ до документів, які мають значення для кримінального провадження та перебувають у володінні Державної митної служби України, розташованої за адресою м. Київ, вул. Дегтярівська, 11 г , та містять інформацію щодо митного імпортного декларування, підприємствами ТОВ Слов`янський електротехнічний завод (ЄДРПОУ 37470196), ТОВ Промислові інновації України (ЄДРПОУ 38801073), ТОВ НПО Укрізолятор (ЄДРПОУ 40069932), ТОВ МТК Рейл Вей (ЄДРПОУ 40056614), ТОВ Івіса Груп (ЄДРПОУ 40028220), ТОВ "УКРАЇНСЬКІ МЕРЕЖЕВІ КОМУНІКАЦІЇ" (ЄДРПОУ 38672156), ТОВ Компанія Легіон-Енерго (ЄДРПОУ 39481173), ТОВ УКРМЕРЕЖКОНТАКТ (ЄДРПОУ 40268246), ТОВ "АДАМАТ ЛТД" (ЄДРПОУ 41793436) за період з 01.01.2014 р. по 01.02.2020 р. , а саме: до митних декларацій, з обов`язковим наданням копій всіх первинних документів, доданих окремо до кожної декларації, а саме: контракти зі всіма наявними доповненнями та додатковими угодами, змінами та специфікаціями до них; рахунки-фактури, інвойси, попередні рахунки, рахунки-специфікації; сертифікати якості, сертифікати походження, відвантажувальні накладні; товаротранспортні документи (накладна міжнародного автомобільного перевезення CMR, залізнична накладна, коносамент, авіаційна накладна); платіжні та банківські документи щодо оплати товару імпортером; інформацію у письмовому вигляді з відомостями про фактичну сплату за кожною імпортною декларацію ПДВ, ввізного мита та митних зборів; інші документи, які додані імпортером до декларацій, висновків експертного контролю, з можливістю ознайомлення з оригіналами документів та вилученням їх завірених копій.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.

Строк дії ухвали встановити один місяць з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: Д.В. Киян

Дата ухвалення рішення 28.02.2020
Зареєстровано 29.02.2020
Оприлюднено 02.03.2020

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону