Рішення
від 02.03.2020 по справі 279/4574/19
КОРОСТЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №279/4574/19

Провадження №2/279/158/20

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.03.2020 року м.Коростень Житомирської області

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області у складі судді Моголівця І.А., з секретарем Зубковою І.М., розглянувши цивільну справу №279/4574/19 за заявою ОСОБА_1 до територіальної громади в особі виконавчого комітету Мединівської сільської ради Коростенського району Житомирської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

встановив:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до територіальної громади в особі виконавчого комітету Мединівської сільської ради Коростенського району Житомирської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

В обгрунтування позову позивач зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , спадкодавець за заповітом. Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина у вигляді належного їй права на земельну часку (пай) розміром 7,25 га, що знаходиться на території Мединівської сільської ради Коростенського району Житомирської області, спадщину після смерті ОСОБА_2 прийняла тітка позивача - ОСОБА_3 , однак не встигла оформити свої спадкові права та померла ІНФОРМАЦІЯ_2 . У встановлений законом шестимісячний строк позивач не звернувся до нотаріальної контори для оформлення спадщини, оскільки вважав, що прийняв спадщину, оскільки в нього наявний оригінал сертифікату на земельну частку. У зв`язку з цим позивач вимушений звернутись до суду з даним позовом.

В підготовче судове засідання позивач не з`явився, повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи, однак подав до суду заяву в якій позов підтримав, просив вимогу задовольнити та справу розглядати без його участі.

Представник відповідача - територіальної громади в особі виконавчого комітету Мединівської сільської ради Коростенського району Житомирської області в підготовче судове засідання не з`явився, однак подав суду заяву, в якій проти задоволення позову не заперечив та просив справу розглянути без участі представника.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , що підтверджується даними свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , яке видане Мединівською сільською радою Коростенського району Житомирської області. За життя ОСОБА_2 склала заповіт на все своє майно ОСОБА_3 , який зареєстровано в реєстрі за №3 та посвідчено виконавчим комітетом Мединівської сільської ради Коростенського району.

Після смерті спадкодавця ОСОБА_2 відкрилась спадщина у вигляді належного їй права на земельну часку (пай) розміром 7,25 га, що знаходиться на території Мединівської сільської ради Коростенського району Житомирської області.

ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , фактично прийняла спадщину після смерті своєї сестри ОСОБА_2 спільним проживання, що стверджується довідкою виданою виконкомом Мединівської сільської ради Коростенського району Житомирської області.

Листом Коростенської районної державної нотаріальної контори Житомирської області позивачу рекомендовано звернутися до суду за захистом своїх спадкових прав щодо визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Ступінь родинних зв`язків між позивачем ОСОБА_1 та спадкодавцем ОСОБА_3 , як племінником та тіткою підтверджується даними свідоцтв про народження позивача серії НОМЕР_2 , спадкодавця серії НОМЕР_3 , батька позивача НОМЕР_4 .

Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно зі спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини відповідно до ч.1 ст.1269 Цивільного кодексу України. Заява про прийняття спадщини подається до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини особисто.

Статтею 1272 ЦК України визначені наслідки пропущення строку для прийняття спадщини, зокрема, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст.1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Пунктом 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 №7 "Про судову практику у справах про спадкування" роз`яснено, що суди, вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, повинні досліджувати поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Суд визнає поважною причину пропуску строку для прийняття спадщини, на яку посилається позивач. Оскільки позивач пропустив строк прийняття спадщини з поважних причин, тому позов слід задовольнити і визначити позивачу додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини терміном у два місяці, з дня набрання рішенням суду законної сили. Зокрема, суд зазначає, що факт пропуску строку для прийняття спадщини не є підставою для усунення від спадкування.

Нотаріус повідомив суду, що після смерті ОСОБА_3 із заявами про прийняття спадщини ніхто не звертався, спадкова справа не заводилась.

Відповідно до ст.200 ЦПК України, суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Керуючись ст.ст.200, 247, 258, 259, 263-265, 268, 272 ЦПК України, ст.ст.1269, 1270, 1272 ЦК України, суд, -

ухвалив :

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , додатковий строк, який достатній для подання ним до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті його тітки ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , терміном 2 (два) місяці, з дня набрання рішенням суду законної сили.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку в 30-денний строк, який обчислюється з дня складання повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а в разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи апеляційним судом, якщо рішення не було скасовано .

Сторони : Позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_5 . Відповідач: територіальна громада в особі виконавчого комітету Мединівської сільської ради Коростенського району Житомирської області, місцезнаходження: Житомирська область, Коростенський район, с. Мединівка, вул. Жовтнева, 88, код ЄДРПОУ 04348007.

Суддя (підпис). Копія згідно оригіналу.

Суддя Коростенського міськрайонного суду

Житомирської області Моголівець І.А.

СудКоростенський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення02.03.2020
Оприлюднено03.03.2020
Номер документу87924025
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —279/4574/19

Рішення від 02.03.2020

Цивільне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Моголівець І. А.

Ухвала від 01.11.2019

Цивільне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Моголівець І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні