Справа № 163/552/20
Провадження № 2/163/233/20
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
27 лютого 2020 року місто Любомль
Суддя Любомльського районного суду Волинської області С.С.Чишій, розглянувши в приміщенні суду позовну заяву ОСОБА_1 до директора Машівського навчально-виховного комплекс "загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Оніщука Миколи Вікторовича про стягнення заробітної плати та моральної шкоди,
в с т а н о в и в :
Позивач просить постановити стягнути з відповідача 11 821,25 гривні заборгованість по заробітній платі за період її роботи вчителем з 01.09.2018 по 31.05.2019 року, а також моральну шкоду в розмірі 8000 гривень.
Дослідження змісту позовної заяви дає підстави для такого висновку.
Згідно із ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити:
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Як вбачається із змісту позовної заяви, в ній не вказаний попередній розрахунок суми судових витрат та підтвердження позивача про неподання аналогічного позову, чим порушено вимоги п.п.9, 10 ч.3 ст.175 ЦПК України.
Згідно з ч.ч.1-3 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Отже, встановлено підстави для залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків: зазначення попереднього розрахунку судових витрат та письмового підтвердження того, що такий же позов позивачем не подавався.
Крім цього, суд звертає увагу позивача, що відповідно до змісту позовної заяви трудові відносини, щодо яких заявлено позовні вимоги, мали місце між позивачем та Машівським НВК. Тому суд з метою ефективного використання процесуальних строків пропонує позивачу визначитись із особою відповідача.
В той же час позивачем в позовній заяві фактично заявлено клопотання про залучення до участі в справі третіх осіб: Любомльського районного відділу освіти та Вишнівської сільської ради.
Згідно із ч.1 ст.53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Наведене свідчить, що заява позивача про залучення вказаних установ до участі в справі як третіх осіб має бути обґрунтованою щодо можливого впливу судового рішення в цій справі на права та обов`язки цих установ. Позовна заява такого обґрунтування не містить.
Керуючись ст.ст.185, 260 ЦКП України,
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до директора Машівського навчально-виховного комплексу "загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Оніщука Миколи Вікторовича про стягнення заробітної плати та моральної шкоди залишити без руху і надати позивачу для усунення недоліків позовної заяви 10-денний строк з дня отримання даної ухвали .
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя С.С.Чишій
Суд | Любомльський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2020 |
Оприлюднено | 03.03.2020 |
Номер документу | 87925287 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Любомльський районний суд Волинської області
Чишій С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні