Справа № 364/5/20
Провадження № 2-о/364/3/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.03.2020 року, Володарський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Моргун Г. Л.,
за участі секретаря судового засідання Сіваченко Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Володарка заяву
ОСОБА_1
( РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , засоби зв`язку: не зазначалися)
заінтересована особа: Рачківська сільська рада Володарського району Київської області
( ЄДРПОУ 04357940 , адреса: вул. Квітнева, с. Рачки, Володарського району, Київської області, засоби зв`язку: № тел. 0456958838)
про встановлення факту родинних відносин,
В С Т А Н О В И В:
03.01.2020 року до суду надійшла заява про встановлення факту родинних відносин. Заявник вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_2 , який за життя склав заповіт на його користь. Однак після звернення до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини йому було відмовлено в оформленні спадкового майна через невідповідність в написанні імені батька у свідоцтві про смерть та у його свідоцтві про народження.
Заявник, посилаючись на обставини викладені у заяві та на ст. ст. 293, 315, 319 ЦПК України, просить суд встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_1 є рідним сином ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У судовому засіданні заявник підтримав свою заяву та просив суд встановити факт родинних відносин, посилаючись на обставини зазначені в заяві.
Представник Рачківської сільської ради Володарського району Київської області проти встановлення факту родинних відносин між заявником та ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 не заперечував.
Заслухавши пояснення заявника, взявши до уваги позицію представника заінтересованої особи, який не заперечував проти встановлення факту родинних відносин, покази свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , дослідивши письмові докази, суд вважає, що заява підлягає задоволенню.
По справі встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько заявника - ОСОБА_2 , що стверджено свідоцтвом про його смерть ( а.с.4 ). В свідоцтві про народження заявника ОСОБА_1 батько зазначений як ОСОБА_2 ( а.с.3).
Тобто існує розбіжність у написанні імені батька заявника. Вказана розбіжність у написанні імені перешкоджає заявнику належним чином прийняти та оформити спадкове майно, яке залишилося після смерті батька.
Ст. 124 Конституції України визначає, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Частина 1 ст. 315 Цивільного процесуального кодексу України вказує, що суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Відповідно до п.7 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року № 5 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину.
Встановлення даного факту для заявника має юридичне значення, оскільки, від цього факту безпосередньо породжуються юридичні наслідки, в даному випадку прийняття спадщини, і законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Приписами п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлено, що кожен при вирішенні питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на справедливий і відкритий розгляд упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Так, Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 та статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його прав і обов`язків цивільного характеру ( п. 36 рішення ЄСПЛ від 21 лютого 1975 року у справі Голден проти Сполученого королівства ).
У силу ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожна людина, права і свободи якої, викладені у цій Конвенції, порушуються, має ефективний засіб захисту у відповідному національному органі.
У судовому засіданні встановлено, що заявник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є сином ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Зазначений факт родинних відносин стверджується показами свідків: ОСОБА_4 , яка є сусідкою покійного батька та ОСОБА_3 , яка знає родину заявника з дитинства. Свідки зазначили, що родину заявника вони знають протягом тривалого часу, а також знали ОСОБА_2 , батька заявника.
Родинні відносини також стверджуються дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами , які містяться в матеріалах справи ( а.с. 8, 9).
Від встановлення факту родинних відносин залежить виникнення майнових прав заявника. Суд визнає вимоги заявника обґрунтованими та такими що ґрунтуються на законі, тому їх слід задовольнити.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 76, 263-365, 315, 354, 355 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин -- задовольнити.
Встановити, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 - є сином ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду через Володарський районний суд Київської області або безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя Г. Л. Моргун
Суд | Володарський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2020 |
Оприлюднено | 03.03.2020 |
Номер документу | 87925903 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Володарський районний суд Київської області
Моргун Г. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні