Ухвала
від 26.02.2020 по справі 15/68-10
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


У Х В А Л А

27 лютого 2020 р. Справа № 15/68-10

Господарський суд Вінницької області у складі : головуючий суддя Тісецький С.С., секретар судового засідання Поцалюк Н.В., розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в режимі відеоконференції матеріали у справі

за заявою : Головного управління ДПС у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м.Вінниця, 21028; код ЄДРПОУ 43142454)

до : Відкритого акціонерного товариства "Тульчинський хлібокомбінат" (вул. Леніна, 166, м.Тульчин, Вінницька область, 23600, код ЄДРПОУ 00375668)

про визнання банкрутом

за участю :

від Головного управління ДПС у Вінницькій області: Формуга І.Ю., за довіреністю

від ТОВ "Фінансова компанія "Інвестохіллс Веста" : Рачок Н.М., за довіреністю

від арбітражного керуючого Ковальчука М.М.: Юрченко В.Я., адвокат за ордером

В С Т А Н О В И В :

В провадженні Господарського суду Вінницької області перебуває справа № 15/68-10 за заявою Головного управління ДПС у Вінницькій області про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Тульчинський хлібокомбінат".

Провадження у даній справі перебуває на стадії ліквідаційної процедури боржника

Зокрема, ухвалою суду від 04.02.2020 року продовжено строк ліквідаційної процедури банкрута - ВАТ "Тульчинський хлібокомбінат" та повноважень арбітражного керуючого (ліквідатора) Ковальчука М.М. у справі № 15/68-10 до 27.02.2020 року; призначено справу № 15/68-10, в т.ч. остаточний звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс банкрута у даній справі та клопотання арбітражного керуючого Ковальчука М.М. № 01-24/1374 від 09.12.2019 року про затвердження звіту ліквідатора та стягнення основної грошової винагороди, до розгляду в судовому засіданні на 27.02.2020 року о 10:30 год.; ухвалено судове засідання 27.02.2020 року о 10:30 год. у справі № 15/68-10 провести в режимі відеоконференції в приміщенні Господарського суду Вінницької області через Дарницький районний суд міста Києва за участю арбітражного керуючого Ковальчука М.М..

На визначену дату в судове засідання, яке проведено в режимі відеоконференції, з`явилися представники Головного управління ДПС у Вінницькій області, ТОВ "Фінансова компанія "Інвестохіллс Веста" та арбітражного керуючого Ковальчука М.М..

Також, судом встановлено, що 25.02.2020 року від арбітражного керуючого Ковальчука М.М. на електронну поштову адресу суду надійшло клопотання № 01-24/1361 від 24.02.2020 року про продовження строку ліквідаційної процедури ВАТ "Тульчинський хлібокомбінат" та повноважень ліквідатора боржника у справі № 15/68-10 на шість місяців.

При цьому, до вказаного клопотання долучено протокол зборів комітету кредиторів ВАТ "Тульчинський хлібокомбінат" від 14.02.2020 року.

Судом було оглянуто подане клопотання та долучено до матеріалів справи.

В ході розгляду справи, представник арбітражного керуючого підтримав вказане вище клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та клопотання про стягнення основної грошової винагороди і просив суд залишити без розгляду поданий остаточний звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс банкрута у цій справі. Окрім того, представник арбітражного керуючого повідомив, що звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, був предметом розгляду на зборах комітету кредиторів.

Поряд з цим, представник Головного управління ДПС у Вінницькій області вказала, що була присутня на зазначених вище зборах комітету кредиторів, на яких відповідний звіт не було затверджено, а прийнято до уваги. Разом з тим, представник кредитора не заперечила стосовно задоволення клопотання ліквідатора про стягнення основної грошової винагороди.

В свою чергу, представник ТОВ "Фінансова компанія "Інвестохіллс Веста" просила суд відкласти розгляд клопотання арбітражного керуючого Ковальчука М.М. про стягнення основної грошової винагороди, оскільки на момент проведення зборів комітету кредиторів. на яких розглядалось питання щодо затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, ТОВ "Фінансова компанія "Інвестохіллс Веста" не було учасником даної справи, а тому представник кредитора не приймав участь на даних зборах комітету кредиторів. Також, представник кредитора вказала, що ліквідатор має повторно скликати збори комітету кредиторів та розглянути питання стосовно грошової винагороди за участю представника ТОВ "Фінансова компанія "Інвестохіллс Веста", оскільки з товариства пропонується також стягнути кошти на користь арбітражного керуючого.

При цьому, представник арбітражного керуючого погодився із позицією представника ТОВ "Фінансова компанія "Інвестохіллс Веста" та в судовому засіданні просив суд відкласти розгляд клопотання арбітражного керуючого Ковальчука М.М. про стягнення основної грошової винагороди.

Також, представники кредиторів не заперечили з приводу повторного винесення на розгляд зборів комітету кредиторів питання стосовно грошової винагороди арбітражного керуючого та щодо клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури.

Суд, заслухавши представників учасників справи, розглянувши подане та заявлені клопотання, дослідивши матеріали справи, дійшов таких висновків.

Слід зазначити, що Кодекс України з процедур банкрутства не передбачає подання арбітражним керуючим заяв чи клопотаннь про залишення остаточного звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу банкрута без розгляду.

Однак, суд звертає увагу на те, що заявлення представником арбітражного керуючого клопотання про залишення без розгляду остаточного звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу банкрута, є правом учасника провадження, має диспозитивний характер, відображає волевиявлення сторони (учасника судового процесу), в даному випадку, представника арбітражного керуючого Ковальчука М.М..

Тому, відповідні клопотання мають розглядатись в порядку розгляду заяв та клопотань, передбаченому приписами ГПК України, з дослідженням всіх обставин, що зумовили заявлення відповідного клопотання.

Так, частина 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачає, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 42 ГПК України, учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.

За змістом ч. 3 ст. 169 ГПК України, заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 226 ГПК України, суд залишає позов без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.

Згідно матеріалів справи, 21.11.2019 року до суду від арбітражного керуючого Ковальчука М.М. надійшов остаточний звіт ліквідатора № 01-24/1370 від 30.10.2019 року та ліквідаційний баланс банкрута по справі № 15/68-10.

Як вбачається із змісту клопотання арбітражного керуючого Ковальчука М.М. №01-24/1361 від 24.02.2020 року про продовження строку ліквідаційної процедури, 14.02.2020 року на вимогу кредитора - ТОВ "Фінансова компанія "Інвестохіллс Веста" було проведено збори комітету кредиторів про що складено відповідний протокол. Вирішено зобов`язати ліквідатора ВАТ "Тульчинський хлібокомбінат" Ковальчука М.М. звернутись до суду з заявою про оскарження результатів аукціону з продажу майна банкрута, проведених 17.06.2013 року (протокол № 15/13) та продовжити строк ліквідаційної процедури ВАТ "Тульчинський хлібокомбінат" та повноваження ліквідатора на шість місяців. Також, вирішено зобов`язати ліквідатора ВАТ "Тульчинський хлібокомбінат" Ковальчука М.М. звернутись до Господарського суду Вінницької області із відповідним клопотанням.

Враховуючи, що реалізація майна банкрута була ймовірно проведена з порушеннями норм Закону то, на переконання арбітражного керуючого, подання до суду ліквідаційного звіту та балансу є передчасним.

З огляду на вказане, арбітражний керуючий просить суд продовжити строк ліквідаційної процедури ВАТ "Тульчинський хлібокомбінат" та повноважень ліквідатора боржника у справі № 15/68-10 на шість місяців.

Враховуючи викладене та встановлені обставини справи, суд дійшов висновку про задоволення клопотання представника арбітражного керуючого Ковальчука М.М. про залишення без розгляду поданого остаточного звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу банкрута у справі № 15/68-10.

Також, суд звертає увагу на клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута у цій справі.

За змістом ч. 1 ст. 6 Кодексу України з процедур банкрутства, відповідно до цього Кодексу щодо боржника - юридичної особи застосовуються такі судові процедури, зокрема, ліквідація банкрута.

В силу ч. 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства, у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.

Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Кодексом.

Слід зазначити, що Кодекс України з процедур банкрутства визначає великий обсяг обов`язків ліквідатора (ст. ст. 61 - 64 Кодексу), які останній зобов`язаний виконати і тільки після цього подати на затвердження суд звіт та ліквідаційний баланс в порядку ст. 65 даного Кодексу.

Так, приписи ч. 1 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства, передбачають, що обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.

В той же час, невиконання ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Кодексом України з процедур банкрутства, не є підставою для закриття провадження у справі про банкрутство згідно ст. 90 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 ст. 119 ГПК України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Беручи до уваги те, що судом залишено без розгляду остаточний звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута у даній справі, суд дійшов висновку про задоволення клопотання арбітражного керуючого Ковальчука М.М. № 01-24/1361 від 24.02.2020 року про продовження строку ліквідаційної процедури ВАТ "Тульчинський хлібокомбінат" та повноважень ліквідатора боржника у справі № 15/68-10 та призначення справи, в т.ч. клопотання арбітражного керуючого Ковальчука М.М. № 01-24/1374 від 09.12.2019 року про затвердження звіту ліквідатора та стягнення основної грошової винагороди до розгляду в наступному судовому засіданні.

Поряд з цим, в судовому засіданні представником арбітражного керуючого було заявлено клопотання про проведення наступного судового засідання в режимі відеоконференції.

Відповідно до частин 1, 2, 7, 8 ст. 197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.

Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Згідно даних Web-програми "Бронювання систем відеоконференцзв`язку", Господарським судом Вінницької області було створено заявку на бронювання майданчика (залу) для проведення судового засідання 25.08.2020 року о 10:30 год. в режимі відеоконференції в Дарницькому районному суді міста Києва (майданчик : вул. Кошиця, 5-A, зал № 213).

За наведених обставин, суд дійшов висновку про задоволення клопотання представника арбітражного керуючого Ковальчука М.М. про проведення судового засідання 25.08.2020 року о 10:30 год. в режимі відеоконференції через Дарницький районний суд міста Києва (майданчик : вул. Кошиця 5-A, зал № 213).

Керуючись ст.ст. 1, 2, 6, 9 (ч. 4), 58-61 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 2, 3, 18, 42, 119, 169, 196, 197, п. 5 ч. 1 ст. 226, 232, 234, 235, 236 Господарського процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В :

1. Залишити без розгляду остаточний звіт ліквідатора № 01-24/1370 від 30.10.2019 року і ліквідаційний баланс банкрута у справі № 15/68-10.

2. Продовжити строк ліквідаційної процедури банкрута - ВАТ "Тульчинський хлібокомбінат" та повноважень арбітражного керуючого (ліквідатора) Ковальчука М.М. у справі № 15/68-10 до 25.08.2020 року.

3. Призначити справу № 15/68-10, в т.ч. клопотання арбітражного керуючого Ковальчука М.М. № 01-24/1374 від 09.12.2019 року про затвердження звіту ліквідатора та стягнення основної грошової винагороди до розгляду в судовому засіданні на 25.08.2020 року о 10:30 год., в приміщенні Господарського суду Вінницької області (вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018).

4. Явку в судове засідання ліквідатора боржника визнати обов`язковою.

5. Судове засідання 25.08.2020 року о 10:30 год. у справі № 15/68-10 провести в режимі відеоконференції в приміщенні Господарського суду Вінницької області за адресою: вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018.

6. Доручити Дарницькому районному суду міста Києва забезпечити проведення судового засідання у справі № 15/68-10, яке ухвалою Господарського суду Вінницької області від 27.02.2020 року призначено на 25.08.2020 року о 10:30 год., в режимі відеоконференції за участю арбітражного керуючого Ковальчука М.М..

7. Зобов`язати арбітражного керуючого Ковальчука М.М. надати суду : звіт про виконану роботу в ході ліквідаційної процедури боржника з усіма підтверджуючими документами; протокольне рішення зборів комітету кредиторів боржника щодо погодження звіту про про нарахування та виплату грошової винагороди ліквідатора по справі №15/68-10.

8. Копію ухвали направити згідно переліку рекомендованим листом; також ухвалу надіслати на електронну адресу Дарницького районного суду міста Києва - inbox@dr.ki.court.gov.ua.

Згідно ч. 4 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства, ухвали та постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, прийняті господарським судом у справі про банкрутство, набирають законної сили з моменту їх прийняття, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені ст.ст. 254-256, пп. 17.5 п. 17 ч. 1 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Тісецький С.С.

Віддрук. 15 прим.:

1 - до справи;

2 - ГУ ДПС у Вінницькій області - вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21028;

3 - ВАТ "Тульчинський хлібокомбінат" - вул. Леніна, 166, м. Тульчин, Вінницька область, 23600;

4 - Тульчинський РЦЗ Вінницької обл. - вул. М. Леонтовича, 102, м. Тульчин, Вінницька обл., 23600;

5 - ВАТ "Укртелеком" - вул. Соборна, 8, м. Вінниця, 21001;

6 - ЗАТ "Київстар Дж.Ес.Ем." в особі Київської філії ЗАТ "Київстар Дж.Ес.Ем." - пр-т Червонозоряний, 51, м.Київ, 03110;

7 - ФОП Пілат А.П. - АДРЕСА_1 ;

8 - ТОВ "АН" Візантія" - проспект Леніна, б. 3, кв. 20, м. Стаханов, Луганська область;

9 - ВАТ агрофірма "Колос" - вул. Слобода, 330, м. Ладижин, Вінницька область, 24321;

10 - ВТУ Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, вул. Хмельницьке шосе, 7, м.Вінниця, 21100;

11 - Арбітражний керуючий Ковальчук М.М., 01133, м. Київ-133, а/с 60;

12 - Управлінню ВД ФСС України у Вінницькій області, вул. Зодчих, 22, м. Вінниця, 21037;

13 - ГУ ПФУ у Вінницькій області, вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21100;

14 - ТОВ "Фінансова компанія "Інвестохіллс Веста" - вул. О. Терьохіна, 8А, офіс 111, м. Київ, 04080;

15 - Дарницькому районному суду міста Києва - вул. О. Кошиця, 5-А, м. Київ, 02068.

Дата ухвалення рішення26.02.2020
Оприлюднено02.03.2020

Судовий реєстр по справі —15/68-10

Ухвала від 21.11.2023

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

Ухвала від 20.11.2023

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

Ухвала від 14.11.2023

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

Ухвала від 31.10.2023

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

Ухвала від 23.06.2023

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

Ухвала від 13.06.2023

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

Ухвала від 02.06.2023

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

Ухвала від 08.05.2023

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

Ухвала від 09.03.2023

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

Ухвала від 09.03.2023

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні