Ухвала
від 24.02.2020 по справі б3/268-08/22/8
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"25" лютого 2020 р. м. Київ Справа № Б3/268-08/22/8

за заявою Білоцерківського міськрайонного центру зайнятості, Київська обл., м. Біла Церква (код ЄДРПОУ 22199887) - Кредитор

до Відкритого акціонерного товариства Білоцерківсільмаш , Київська обл., м. Біла Церква (код ЄДРПОУ 00238204) - Боржник/Банкрут

про банкрутство

Суддя Наріжний С.Ю.

За участю секретаря Абрамової В.Д.

За участю представників учасників у справі:

ліквідатор ВАТ Білоцерківсільмаш арбітражний керуючий Новосельцев В.П.;

від АТ Оператор газорозподільної системи Київоблгаз : адвокат Кучер А.В.;

від Білоцерківського МЦЗ: Жуковська А.О.

ВСТАНОВИВ:

у провадженні господарського суду Київської області перебуває справа № Б3/268-08/22/8 за заявою Білоцерківського МЦЗ до боржника ВАТ Білоцерківсільмаш про банкрутство.

Постановою господарського суду Київської області від 02.06.2014 визнано банкрутом ВАТ Білоцерківсільмаш , відкрито відносно нього ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором Банкрута арбітражного керуючого Патерилова В.В.

Ухвалою суду від 15.11.2016 призначено ліквідатором ВАТ Білоцерківсільмаш арбітражного керуючого Новосельцева В.П.

Ухвалою суду від 04.12.2019 встановлено, що в подальшому під час провадження у даній справі про банкрутство підлягають застосуванню норми Кодексу України з процедур банкрутства.

На даний час у справі № Б3/268-08/22/8 триває ліквідаційна процедура.

29.01.2020 до суду надійшло клопотання ліквідатора Банкрута арбітражного керуючого Новосельцева В.П. від 24.01.2020 б/№ (вх. № 2060/20) про затвердження звітів про нарахування та виплату грошової винагороди, а також витрат ліквідатора.

Ухвалою суду від 30.01.2020 розгляд вказаного клопотання призначено в судовому засіданні на 25.02.2020.

25.02.2020 в судове засідання з`явились ліквідатор Банкрута та представники кредиторів АТ Оператор газорозподільної системи Київоблгаз і Білоцерківського МЦЗ. Інші учасники у справі в судове засідання не з`явились.

Ліквідатор Банкрута подане клопотання щодо затвердження звітів підтримав і просив задовольнити. Представники кредиторів залишили вирішення вказаного питання на розсуд суду.

Розглянувши вказане клопотання та заслухавши пояснення представників учасників у справі судом встановлено наступне.

В клопотанні ліквідатор просить суд затвердити звіти про нарахування грошової винагороди за період з 27.06.2017 по 30.11.2019 у сумі 220411,33 грн, а також звіти про витрати ліквідатора за період з 01.06.2017 по 18.11.2019 у сумі 38291,88 грн.

Статтею 30 КУзПБ встановлено, що арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.

У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

Витрати арбітражного керуючого, пов`язані з виконанням ним повноважень у справі, відшкодовуються в порядку, передбаченому цим Кодексом, крім витрат на страхування його професійної відповідальності за заподіяння шкоди, а також витрат, пов`язаних з виконанням таких повноважень у частині, в якій зазначені витрати перевищують регульовані державою ціни (тарифи) на відповідні товари, роботи, послуги чи ринкові ціни на день здійснення відповідних витрат або замовлення (придбання) товарів, робіт, послуг.

Кредитори можуть створювати фонд для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого. Порядок формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.

Господарський суд за заявою кредитора має право зменшити розмір грошової винагороди арбітражного керуючого, у разі, якщо середньомісячна заробітна плата керівника боржника є надмірно високою порівняно з мінімальним розміром заробітної плати.

Арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітету кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.

Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.

Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

Суд зазначає, що з доданого до клопотання протоколу зборів комітету кредиторів від 04.12.2019 вбачається, що кредитори, які мають більшість голосів на комітеті кредиторів, на збори не з`явились, інші кредитори утримались від голосування з питання про затвердження звітів щодо оплати послуг і відшкодування витрат. При цьому ліквідатором до клопотання не додано належних доказів повідомлення всіх членів комітету кредиторів про час та місце проведення зборів комітету кредиторів.

Крім цього суд зазначає, що згідно ст. 30 КУзПБ звіт щодо оплати послуг і відшкодування витрат подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, однак з поданого ліквідатором Банкрута звіту про хід ліквідаційної процедури вбачається, що ліквідаційна процедура на даний час не завершена.

Відтак суд дійшов висновку про передчасність затвердження судом звітів ліквідатора про нарахування основної грошової винагороди та витрат ліквідатора, отже подане ліквідатором Банкрута клопотання залишається судом без задоволення.

Керуючись ст. 232-235, 255, п. 17.5. розділу ХІ ГПК України, ст. 30, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, суд

УХВАЛИВ:

1. Клопотання ліквідатора Банкрута арбітражного керуючого Новосельцева В.П. від 24.01.2020 б/№ (вх. № 2060/20) про затвердження звітів про нарахування та виплату грошової винагороди, а також витрат ліквідатора залишити без задоволення.

2. Копію ухвали надіслати учасникам у справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена протягом десяти днів з дати складення та підписання повного тексту ухвали шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду через господарський суд Київської області.

Повний текст ухвали виготовлено і підписано 02.03.2020.

Суддя С.Ю. Наріжний

Дата ухвалення рішення24.02.2020
Оприлюднено03.03.2020

Судовий реєстр по справі —б3/268-08/22/8

Ухвала від 26.07.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 12.06.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 12.04.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 01.04.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 22.03.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 25.02.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 08.02.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 02.02.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 02.02.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 12.01.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні