Ухвала
від 24.02.2020 по справі 909/1359/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 909/1359/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

25.02.2020 м. Івано-Франківськ

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Матуляк П. Я. , секретар судового засідання Юрчак С. Л., розглянувши у підготовчому засіданні справу

за позовом: ОСОБА_1

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Радіосервіс"

до відповідача: Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради

про визнання недійсним рішення загальних зборів товариства та скасування внесення змін до відомостей про юридичну особу

за участю:

представники сторін не з"явилися

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Радіосервіс" та Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання недійсним рішення загальних зборів товариства та скасування внесення змін до відомостей про юридичну особу.

Ухвалою суду від 24.12.19 зазначену позовну заяву залишено без руху та постановлено ОСОБА_1 протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме надати докази сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі.

02.01.20 за вх.34/20 від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви, відтак ухвалою суду від 02.01.20 постановлено прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі; справу розглядати за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання призначити на 28.01.2020.

Ухвалами суду від 28.01.19 та 20.02.20 підготовче засідання відкладено відповідно на 20.02.20 та 25.02.20. на 20.02.20.

19.02.20 від відповідача надійшла заява б/н від 19.02.20 ( вх.№2698/20) про визнання позову.

За приписами ст191 ГПК України, відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. До ухвалення судового рішення у зв`язку з визнанням позову відповідачем суд роз`яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

В судове засідання 25.02.20 представники сторін не з"явилися, хоча про дату, час та місце судового розгляду належним чином повідомлені.

Водночас, від позивача надійшла заява вх.№2932/20 від 24.02.20 про уточнення позовних вимог та клопотання вх.№2965/20 від 25.02.20 щодо розгляду справи за своєї відсутності. Зважаючи, що клопотання вх.№2965/20 від 25.02.20 не містить ЕЦП, суд залишає зазначене клопотання без розгляду.

За змістом ст.46 ГПК України крім прав та обов`язків, визначених у статті 42 цього Кодексу:

1) позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) - на будь-якій стадії судового процесу;

2) позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження; 3) відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом. До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У разі подання будь-якої заяви, передбаченої пунктом 2 частини другої, частиною третьою або четвертою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає в ухвалі.

Враховуючи, що до заяви вх.№2932/20 від 24.02.20 про уточнення позовних вимог не долучено доказів її направлення відповідачам, як це передбачено ч.5ст.46 ГПК України, суд залишає зазначену заяву без розгляду та повертає її заявнику.

Згідно з ч.3 ст.185 ГПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення суду у випадку визнання позову відповідачем.

Враховуючи, що у даній справі відповідачами є Товариство з обмеженою відповідальністю "Радіосервіс" та Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, від якого не надходило заяви про визнання позову, у суду відстуні правові підстави для ухвалення рішення у підготовчому провадженні.

За змістом ст.183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках:1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу;2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача;3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

За змістом ч.3ст.177 ГПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

З огляду на наведене, враховуючи неявку представників сторін в судове засідання та неможливість розгляду питань, визначених частиною другою статті 182 цього Кодексу, слід продовжити строк підготовчого провадження та відкласти підготовче засідання.

Керуючись ст.183, ст.233, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В:

Залишити без розгляду та повернути заявнику заяву ОСОБА_1 вх.№2932/20 від 24.02.20 про уточнення позовних вимог.

Продовжити строк підготовчого провадження до 12.03.20.

Відкласти підготовче засідання на 12.03.20 о 11:00.

Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою:м.Івано-Франківськ, вул.Шевченка, 16, зал судових засідань №13.

Звернути увагу учасників справи:

Заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати статтям 169-170 Господарського процесуального кодексу України.

У випадку подання доказів до суду у всіх учасників справи існує обов`язок надіслання копій таких доказів усім іншим учасникам справи заздалегідь (частина 9 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).

Сторонам письмові докази подати суду у відповідності до вимог ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.

Участь представників сторін у підготовчому засіданні на власний розсуд. Сторонам, у разі направлення в судове засідання свого представника, врахувати вимоги ст. 58, 60 ГПК України.

Роз`яснити учасникам справи наслідки неявки в судове засідання, що передбачені статтею 202 Господарського процесуального кодексу України, а саме:

1. Неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

2. Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі: неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки; повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки; неявки представника в судове засідання, якщо в судове засідання з`явилася особа, яку він представляє, або інший її представник.

3. У разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі "Судова влада України", за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі: http://court.gov.ua/fair/sud5010/

Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/

Веб-адреса Господарського суду Івано-Франківської області: http://if.arbitr.gov.ua/sud5010/

e-mail суду: inbox@if.arbitr.gov.ua . Інформація за тел.: (0342) 55-94-88

Звернути увагу, що учасники справи можуть отримувати процесуальні документи в електронному вигляді. Для цього необхідно зареєструватись в системі, розміщеній на офіційному веб-порталі "Судова влада України" (https://e-court.mail.gov.ua/?_task=login&_action=plugin.registration_rules) та подати до суду заявку для отримання процесуальних документів в електронному вигляді.

Суддя Матуляк П. Я.

Дата ухвалення рішення24.02.2020
Оприлюднено02.03.2020

Судовий реєстр по справі —909/1359/19

Рішення від 29.04.2020

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Ухвала від 18.03.2020

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Ухвала від 02.03.2020

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Ухвала від 20.02.2020

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Ухвала від 02.02.2020

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Ухвала від 26.01.2020

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Ухвала від 02.01.2020

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Ухвала від 25.12.2019

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні