Ухвала
від 25.02.2020 по справі 910/6842/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

У Х В А Л А

26.02.2020Справа № 910/6842/17

За скаргою Державного підприємства "Національний спортивний комплекс "Олімпійський" м. Києва

на дії Відділу примусового виконання рішень Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві

заінтересована особа Товариство з обмеженою відповідальністю "Автопорт "Південний-Плюс" м. Дніпра

за участю Державної казначейської служби України, Міністерства молоді та спорту України, Державного агентства інфраструктурних проектів України.

Суддя Паламар П.І.

Представники:

від скаржника: Шадевська Ж.Е .,

від органу Державної виконавчої служби: не з`явився,

від заінтересованої особи: не з`явився,

від Державної казначейської служби України: не з`явився,

від Міністерства молоді та спорту України: не з`явився,

від Державного агентства інфраструктурних проектів України: Андрійчук І.В.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ :

у жовтні 2019 року Державне підприємство "Національний спортивний комплекс "Олімпійський" звернулося в суд з указаною скаргою.

Скаржник зазначав, що всупереч вимог чинного законодавства постановою Відділу примусового виконання рішень Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві ВП № 59375932 від 15 жовтня 2019 р. було накладено арешт на його грошові кошти на розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 в АТ "Мегабанк", з якого здійснюється виплата заробітної плати, податків та інших загальнообов`язкових платежів, що порушує права його працівників на оплату праці.

З цих підстав просив визнати постанову Відділу примусового виконання рішень Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві від 15 жовтня 2019 р. щодо арешту коштів на розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 в АТ "Мегабанк" неправомірною в межах суми, необхідної для виплати заробітної плати, сплати податків та інших загальнообов`язкових платежів, а також зобов`язати орган Державної виконавчої служби зняти арешт з указаних коштів.

У судовому засіданні представник скаржника підтримав подану скаргу та пояснив що після прийняття оскаржуваної постанови виконавче провадження ВП № 59375932 було передано до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, тому обов`язок відновити його порушене право просив покласти на останнього.

Представник Державного агентства інфраструктурних проектів України також підтримав скаргу.

Орган Державної виконавчої служби, заінтересована особа, Державна казначейська служба України, Міністерство молоді та спорту України письмових пояснень на скаргу не надали, їх представники у судове засідання не з`явилися, про час і місце його проведення повідомлені в установленому порядку.

Суд вважає можливим розглянути скаргу відповідно до вимог ч. 2 ст. 342 ГПК України у відсутності представника органу Державної виконавчої служби та інших учасників справи за наявними матеріалами, що містять достатньо відомостей про права і взаємовідносини сторін.

Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що на виконанні у Відділу примусового виконання рішень Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві знаходився наказ господарського суду міста Києва № 910/6871/17 від 16 лютого 2018 р. про стягнення з Державного підприємства "Національний спортивний комплекс "Олімпійський" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Автопорт "Південний-Плюс" 27301103,30 грн. - інфляційних втрат, 2507285,60 грн. - 3% річних.

Відповідно до вимог ст. 48 Закону України "Про виконавче провадження" (далі-Закону) звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) та примусовій реалізації. Стягнення за виконавчими документами звертається в першу чергу на кошти боржника у національній та іноземній валютах, інші цінності, у тому числі на кошти на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах.

Згідно ст. 56 Закону арешт майна (коштів) боржника застосовується для забезпечення реального виконання рішення. Арешт на майно (кошти) боржника накладається виконавцем шляхом винесення постанови про арешт майна (коштів) боржника або про опис та арешт майна (коштів) боржника. Арешт накладається у розмірі суми стягнення з урахуванням виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів та основної винагороди приватного виконавця на все майно боржника або на окремі речі.

За відсутності даних про добровільне виконання боржником рішення суду державний виконавець для вжиття заходів з примусового виконання наказу господарського суду м. Києва вправі був накладати арешт на кошти боржника.

Згідно ст. 43 Конституції України кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Згідно вимог ч. 3 ст. 15, ст. 24 Закону України "Про оплату праці" оплата праці працівників підприємства здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються підприємством після виконання зобов`язань щодо оплати праці. Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Постановою Відділу примусового виконання рішень Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві ВП № 59375932 від 15 жовтня 2019 р. накладено арешт на кошти Державного підприємства "Національний спортивний комплекс "Олімпійський", на розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 в АТ "Мегабанк".

Поясненнями скаржника, листом АТ "Мегабанк" № 10-5822 від 4 липня 2019 р. підтверджується, що грошові кошти на рахунку № НОМЕР_1 призначені для виплати заробітної плати працівникам скаржника, сплати податків та інших обов`язкових платежів.

Оскільки арешт коштів на рахунку, з якого здійснюється виплата заробітної плати порушує права та законні інтереси працівників скаржника, суд вважає, що постанова державного виконавця ВП № 59375932 від 15 жовтня 2019 р. в частині арешту зазначених коштів фонду оплати праці є неправомірною.

Відповідно до ч. 2 ст. 343 ГПК України у разі встановлення обґрунтованості скарги суд визнає оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність неправомірними і зобов`язує державного виконавця або іншу посадову особу органу державної виконавчої служби, приватного виконавця усунути порушення (поновити порушене право заявника).

З матеріалів справи вбачається що після прийняття оскаржуваної постанови виконавче провадження ВП № 59375932 було передано до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України. Постановою останнього від 21 грудня 2019 р. вищевказане виконаче провадження закінчено, проте арешт з коштів боржника на рахунку № НОМЕР_1 в АТ "Мегабанк" не знято.

Виходячи з наведеного, обов`язок по відновленню порушеного права слід покласти на Відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.

В іншій частині оскаржувана постанова відповідає вимогам Закону.

За таких обставин скарга підлягає часковому задоволенню.

Керуючись ст.ст. 232-235, 342-345 ГПК України, суд

У Х В А Л И В :

скаргу Державного підприємства "Національний спортивний комплекс "Олімпійський" м. Києва на рішення Відділу примусового виконання рішень Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві задовольнити частково.

Визнати постанову Відділу примусового виконання рішень Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві про арешт коштів боржника ВП № 59375932 від 15 жовтня 2019 р. неправомірною в частині накладення арешту на грошові кошти Державного підприємства "Національний спортивний комплекс "Олімпійський" м. Києва, що знаходяться на рахунку № НОМЕР_1 в АТ "Мегабанк", в межах фонду оплати праці.

Зобов`язати Відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України зняти арешт з коштів Державного підприємства "Національний спортивний комплекс "Олімпійський" м. Києва, що знаходяться на рахунку № НОМЕР_1 в АТ "Мегабанк", в межах фонду оплати праці.

У скарзі в іншій частині відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та підлягає оскарженню в порядку розділу IV ГПК України.

Суддя господарського суду міста Києва П.І.Паламар

Дата ухвалення рішення25.02.2020
Оприлюднено02.03.2020

Судовий реєстр по справі —910/6842/17

Ухвала від 19.09.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бойко Р.В.

Ухвала від 11.09.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бойко Р.В.

Ухвала від 02.03.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Паламар П.І.

Ухвала від 26.02.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

Ухвала від 24.02.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Паламар П.І.

Ухвала від 11.02.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Паламар П.І.

Ухвала від 09.02.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

Постанова від 17.12.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Тищенко А.І.

Ухвала від 19.11.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Тищенко А.І.

Ухвала від 06.11.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Тищенко А.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні