Ухвала
від 24.02.2020 по справі 910/1616/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відмову у скасуванні заходів забезпечення позову

м. Київ

25.02.2020Справа № 910/1616/20

За заявою б/н б/д "Про скасування заходів забезпечення позову" Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Горизонт"

у справі № 910/1616/20

за заявою б/н від 04.02.2020 року "Про забезпечення позову" Товариства з обмеженою відповідальністю "Міжнародна компанія з управління нерухомістю"

особи, які можуть отримати статус учасника справи:

позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Міжнародна компанія з управління нерухомістю"

відповідачі: 1. реєстратор Комунального підприємства "Центр правової допомоги та реєстрації" Гумуржи Олександр Костянтинович

2. Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Горизонт"

3. приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Метелиця Олександр Олександрович

4. приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округу Чередниченко Ганна Анатоліївна

5. приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Пономарьова Дар`я Володимирівна

6. старший державний виконавець Бородянського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області Бузніцька Тетяна Григорівна

7. приватний виконавець Наконечний Ігор Михайлович

треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору:

1. Комунальне підприємство "Центр правової допомоги та реєстрації"

2. реєстратор Київської філії Комунального підприємства "Реєстрація нерухомості та бізнесу" Кузьменко Юрій Олександрович

3. приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Белломі Олена Віталіївна

4. приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Шевченко Інна Леонтіївна

5. приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Познякова Світлана Василівна

6. приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Сергеєв Олександр Олександрович

Суддя Котков О.В.

Представники учасників справи:

від ТОВ "Фінансова компанія "Горизонт" (заявника) Рачок Н.М. (адвокат);

від ТОВ "Міжнародна компанія з управління нерухомістю" Маліченко А.А. (адвокат);

від осіб, які можуть отримати статус учасника справи не з`явилися.

ВСТАНОВИВ:

04.02.2020 року до Господарського суду міста Києва від Товариства з обмеженою відповідальністю "Міжнародна компанія з управління нерухомістю" (заявник) надійшла заява б/н від 04.02.2020 року про забезпечення позову до подачі позовної заяви, в якій заявник просить суд:

- накласти арешт на нежитлову будівлю - готельно-офісний та торгівельно-розважальний комплекс, загальною площею 18667,00 кв.м., розташований за адресою: місто Київ, вулиця Молодогвардійська 32, реєстраційний номер об`єкту нерухомого майна 248865580000, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю "Міжнародна компанія з управління нерухомістю" (Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії; W1T 7РD, Лондон, Квінс Хаус, 180 Тоттенхем Корт Роуд, приміщення 12, 2-й поверх; номер реєстрації компанії 11350869);

- заборонити будь яким особам вживати будь-які дії щодо відчуження (в тому числі передачі права власності, передачі в іпотеку, управління) нежитлової будівлі - готельно-офісний та торгівельно-розважальний комплекс, загальною площею 18667,00 кв.м., розташований за адресою: місто Київ, вулиця Молодогвардійська 32, реєстраційний номер об`єкту нерухомого майна 248865580000;

- заборонити Міністерству юстиції України, Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України, управлінню державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві, нотаріусам України, іншим суб`єктам державної реєстрації прав, державним реєстраторам та будь яким іншим особам здійснювати проведення державної реєстрації будь-яких прав та/або обтяжень, заборонити вносити будь-які записи до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, зміни до таких записів та/або скасування таких записів щодо нерухомого майна, що знаходиться за адресою: місто Київ, вулиця Молодогвардійська, 32, загальною площею 18667,00 кв.м., реєстраційний номер об`єкту нерухомого майна 248865580000, зокрема: заборонити здійснювати проведення державної реєстрації будь-яких прав та/або їх обтяжень, заборонити вносити будь-які записи до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, зміни до таких записів та/або скасування таких записів, відновлення таких записів, скасування записів про попереднє скасування записів щодо нерухомого майна, тощо.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.02.2020 року заяву б/н від 04.02.2020 року "Про забезпечення позову" Товариства з обмеженою відповідальністю "Міжнародна компанія з управління нерухомістю" у справі № 910/1616/20 задоволено.

14.02.2020 року через відділ діловодства суду від Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Горизонт" надійшла заява б/н б/д Про скасування заходів забезпечення позову .

Відповідно до витягу з протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 14.02.2020 року вказану заяву передано на розгляд судді Коткова О.В.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.02.2020 року судове засідання з розгляду заяви б/н б/д Про скасування заходів забезпечення позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Горизонт" у справі № 910/1616/20 призначено на 25.02.2020 року.

Розглянувши заяву б/н б/д Про скасування заходів забезпечення позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Горизонт" у справі № 910/1616/20 та дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що вказана заява задоволенню не підлягає, враховуючи наступне.

В обґрунтування поданої заяви заявник посилається на те, що 31.07.2019 року державним реєстратором Комунального підприємства Центр правової допомоги та реєстрації Гумуржи Олександром Костянтиновичем проведено реєстрацію за Товариством з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Горизонт права власності на готельно-офісний та торгівельно-розважальний комплекс загальною площею 18667 кв.м, що розташований за адресою: м. Київ, вул. Молодогвардійська, 32, що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 175834762 від 31.07.2019 року. В подальшому, внаслідок вчинення державними реєстраторами та приватними нотаріусами незаконних реєстраційних дій, об`єкт нерухомості вибув із власності ТОВ ФК Горизонт та перебуває у власності Міжнародної компанії з управління нерухомістю, Товариства з обмеженою відповідальністю.

Як вказує заявник, в провадженні Солом`янського районного суду міста Києва перебуває справа № 760/30605/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Міжнародна компанія з управління нерухомістю до реєстратора комунального підприємства Центр правової допомоги та реєстрації Гумуржи Олександра Костянтиновича, товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Горизонт , приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Метелиці Олександра Олександровича, приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу Чередниченко Ганни Анатоліївни, приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Пономарьової Дар`ї Володимирівни, старшого державного виконавця Бородянського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області Бузніцької Тетяни Григорівни, приватного виконавця Наконечного Ігоря Михайловича, треті особи: комунальне підприємство Центр правової допомоги та реєстрації , реєстратор Київської філії комунального підприємства Реєстрація нерухомості та бізнесу Кузьменко Юрій Олександрович, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Бєлломі Олена Віталіївна, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Шевченко Інна Леонтїївна, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Лознякова Світлана Василівна, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Сергеєв Олександр Олександрович про визнання недійсними та скасування рішень у сфері реєстрації права власності. Отже, враховуючи суб`єктний склад учасників справи № 760/30605/19, що розглядається Солом`янським районним судом м. Києва, вбачається, що заявник вже подав до Солом`янського районного суду м. Києва позов, який мав бути поданий до Господарського суду м. Києва, що у відповідності до положень ст. 175 ГПК України є підставою для відмови у відкритті провадження у справі.

На думку ТОВ Фінансова компанія Горизонт , приймаючи ухвалу від 06.02.2020 року та задовольняючи заяву ТОВ Міжнародна компанія по управлінню нерухомістю про застосування заходів забезпечення позову, господарський суд керувався виключно доводами та доказами, що були надані заявником.

В свою чергу, ТОВ "Міжнародна компанія з управління нерухомістю" заперечило про скасування заходів забезпечення позову, вжитих ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.02.2020 року, мотивуючи це тим, що невжиття заходів забезпечення позову може призвести до порушення прав та законних інтересів товариства, права власності на об`єкт, а також можливість реального виконання рішення суду.

Статтею 145 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. За результатами розгляду клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, постановляється ухвала.

Слід звернути увагу, що забезпечення позову застосовується як гарантія задоволення законних вимог позивача, а тому господарський суд не повинен скасовувати вжиті заходи до виконання рішення або зміни способу його виконання, за винятком випадків, коли потреба у забезпеченні позову з тих чи інших причин відпала або змінились певні обставини, що спричинили застосування заходів забезпечення позову, або забезпечення позову перешкоджає належному виконанню судового рішення.

Звертаючись з заявою про скасування заходів забезпечення позову, заявником не надано суду доказів того, що після вжиття судом відповідних заходів змінились обставини, що спричинили їх застосування.

Крім того, заявник, по суті мотивує заперечення проти вжиття заходів забезпечення позову, а не доводить необхідність скасування заходів забезпечення позову.

Тоді як, у заяві про скасування заходів забезпечення позову не наведені нові обставини, що обґрунтовують необхідність скасування заходів забезпечення позову, вжитих ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.02.2020 року.

Пунктом 10 постанови Пленуму Вищого господарського суду України Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову від 26.12.2011 року № 16 роз`яснено, що враховуючи, що забезпечення позову застосовується як гарантія задоволення законних вимог позивача, господарський суд не повинен скасовувати вжиті заходи до виконання рішення або зміни способу його виконання, за винятком випадків, коли потреба у забезпеченні позову з тих чи інших причин відпала або змінились певні обставини, що спричинили застосування заходів забезпечення позову, або забезпечення позову перешкоджає належному виконанню судового рішення.

Підстави для вжиття судом заходів забезпечення позову ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.02.2020 року існують станом на 25.02.2020 року, доказів протилежного суду не надано.

Таким чином, оскільки заявником належними та допустимими доказами не доведено існування обставин, які у розумінні статті 145 Господарського процесуального кодексу України можуть бути підставами для скасування вжитих судом заходів забезпечення позову, а тому заява про скасування заходів забезпечення позову, вжитих ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.02.2020 року, задоволенню не підлягає.

Так, наведені заявником доводи та їх обґрунтування фактично зводяться до незгоди учасника процесу з процесуальним рішенням суду під час розгляду заяви про забезпечення позову, зокрема, постановлення ухвали Господарського суду міста Києва від 06.02.2020 року про забезпечення позову за заявою ТОВ "Міжнародна компанія з управління нерухомістю".

При цьому, суд зазначає, що відповідно до положень Господарського процесуального кодексу України правомірність, повнота та об`єктивність прийнятого судового рішення, вірне застосування норм матеріального чи процесуального права, оцінювання доказів, є предметом дослідження у відповідному апеляційному або касаційному провадженні.

Разом з цим, 17.02.2020 року Товариством з обмеженою відповідальністю Міжнародна компанія з управління нерухомістю подано до Господарського суду міста Києва позов до Гумуржи Олександра Костянтиновича - реєстратора Комунального підприємства Центр правової допомоги та реєстрації, Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Горизонт , Метелиці Олександра Олександровича - приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округ, Чередниченко Ганни Анатоліївни - приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу, Пономарьової Дар`ї Володимирівни - приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу, Бузніцької Тетяни Григорівни - старшого державного виконавця Бородянського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області, Наконечного Ігора Михайловича - приватного виконавця, треті особи: Комунальне підприємство Центр правової допомоги та реєстрації , Кузьменко Юрій Олександрович - реєстратор Київської філії комунального підприємства, Бєлломі Олена Віталіївна - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу, Шевченко Інна Леонтіївна - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Лознякова Світлана Василівна - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу, Сергеєв Олександр Олександрович - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу про визнання недійсними та скасування рішень реєстратора та приватних нотаріусів.

Відповідно до ч. 13 ст. 145 Господарського процесуального кодексу України заходи забезпечення позову, вжиті судом до подання позовної заяви, скасовуються судом також у разі: 1) неподання заявником відповідної позовної заяви згідно з вимогами частини третьої статті 138 цього Кодексу; 2) повернення позовної заяви; 3) відмови у відкритті провадження у справі.

Згідно інформаційної системи Господарського суду міста Києва Діловодство спеціалізованого суду вбачається, що станом на момент розгляду судом даної заяви жодних процесуальних рішень за наслідками розгляду позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Міжнародна компанія з управління нерухомістю судом не прийнято.

Більше того, 25.02.2020 року Товариством з обмеженою відповідальністю Міжнародна компанія з управління нерухомістю подано до суду копію ухвали Солом`янського районного суду міста Києва від 17.02.2020 року у справі № 760/30605/19 про залишення без розгляду цивільної справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Міжнародна компанія з управління нерухомістю до реєстратора комунального підприємства Центр правової допомоги та реєстрації Гумуржи Олександра Костянтиновича, товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Горизонт , приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Метелиці Олександра Олександровича, приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу Чередниченко Ганни Анатоліївни, приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Пономарьової Дар`ї Володимирівни, старшого державного виконавця Бородянського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області Бузніцької Тетяни Григорівни, приватного виконавця Наконечного Ігоря Михайловича, треті особи: комунальне підприємство Центр правової допомоги та реєстрації , реєстратор Київської філії комунального підприємства Реєстрація нерухомості та бізнесу Кузьменко Юрій Олександрович, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Бєлломі Олена Віталіївна, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Шевченко Інна Леонтїївна, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Лознякова Світлана Василівна, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Сергеєв Олександр Олександрович про визнання недійсними та скасування рішень у сфері реєстрації права власності.

Частиною 6 ст. ст. 145 Господарського процесуального кодексу України визначено, що відмова у скасуванні забезпечення позову не перешкоджає повторному зверненню з таким самим клопотанням при появі нових обставин, що обґрунтовують необхідність скасування забезпечення позову.

Ухвала господарського суду про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, або про відмову в скасуванні забезпечення позову може бути оскаржена (ч. 5 ст. 145 ГПК України).

Керуючись ст. 145, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

В задоволені заяви б/н б/д "Про скасування заходів забезпечення позову" Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Горизонт" у справі № 910/1616/20 - відмовити.

Ухвала набирає законної сили 25 лютого 2020 року.

Ухвала підлягає оскарженню в порядку передбаченому ст.ст. 255, 256 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст ухвали складено 02 березня 2020 року.

Суддя О.В. Котков

Дата ухвалення рішення24.02.2020
Оприлюднено02.03.2020

Судовий реєстр по справі —910/1616/20

Постанова від 22.03.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кравчук Г.А.

Ухвала від 28.12.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кравчук Г.А.

Ухвала від 01.10.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кравчук Г.А.

Ухвала від 30.07.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кравчук Г.А.

Ухвала від 02.07.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кравчук Г.А.

Ухвала від 22.06.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Яковлєв М.Л.

Постанова від 10.06.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Яковлєв М.Л.

Ухвала від 09.06.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Яковлєв М.Л.

Ухвала від 20.05.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Яковлєв М.Л.

Ухвала від 20.04.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Яковлєв М.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні