Господарський суд тернопільської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
02 березня 2020 року м. ТернопільСправа № 921/147/20 Господарський суд Тернопільської області
Суддя Хома С.О. ,
Розглянувши матеріали за заявою №без номера від 25.02.2020 (вх.№168 від 25.02.2020)
Боржника: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код відсутній (має право здійснювати платежі за номером паспорта) паспорт НОМЕР_1 від 27.06.2014 року Тернопільським МВ УДМС України в Тернопільській області.
про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність (в порядку Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства)
Без виклику повноважних представників сторін.
ВСТАНОВИВ.
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи.
Розглянувши заяву та перевіривши відповідність поданої заяви та доданих до неї документів вимогам Кодексу України з процедур банкрутства та положенням ГПК України, суд дійшов висновку про її невідповідність положенням чинного законодавства, що є підставою для залишення її без руху та надання заявнику строку для усунення виявлених недоліків у зв`язку з наступним.
Відповідно до ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства Господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.
Суд звертає увагу на те, що заява про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність подається боржником за наявності підстав, передбаченим Кодексом України з процедур банкрутства.
Положеннями ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства встановлені вимоги до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Так, ч. 3 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено перелік доказів, які мають бути додані до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а саме:
до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність додаються:
1) довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником;
2) документи, що підтверджують наявність (відсутність) у боржника статусу фізичної особи - підприємця;
3) конкретизований список кредиторів і боржників із зазначенням загальної суми грошових вимог кредиторів (боржників), а також щодо кожного кредитора (боржника) - його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті), суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов`язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором;
4) опис майна боржника, що належить йому на праві власності, із зазначенням місцезнаходження або місця зберігання майна;
5) копії документів, що підтверджують право власності боржника на майно;
6) перелік майна, що перебуває у заставі (іпотеці) або є обтяженим в інший спосіб, його місцезнаходження, вартість, а також інформація про кожного кредитора, на користь якого вчинено обтяження майна боржника, - ім`я або найменування, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті), сума грошових вимог, підстава виникнення зобов`язань, а також строк їх виконання згідно із законом або договором;
7) копії документів про вчинені боржником (протягом року до дня подання заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність) правочини щодо належного йому нерухомого майна, цінних паперів, часток у статутному капіталі, транспортних засобів та угоди на суму не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати;
8) відомості про всі наявні рахунки боржника (у тому числі депозитні рахунки), відкриті в банках та інших фінансово-кредитних установах в Україні та за кордоном, їх реквізити, із зазначенням сум грошових коштів на таких рахунках;
9) копія трудової книжки (за наявності);
10) відомості про роботодавця (роботодавців) боржника;
11) декларація про майновий стан боржника за формою, затвердженою державним органом з питань банкрутства;
12) докази авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень;
13) інформація про наявність (відсутність) непогашеної судимості за економічні злочини;
14) інші документи, що підтверджують наявність підстав, визначених статтею 115 цього Кодексу.
Судом встановлено, що подана заява про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність не містить наступних доказів :
* документів, що підтверджують наявність (відсутність) у боржника статусу фізичної особи - підприємця.
При цьому, в переліку додатків до заяви зазначено про додання Витягу з ЄДР про відсутність статусу фізичної особи - підприємця (щодо ОСОБА_1), а фактично додано до заяви Детальну інформацію про фізичну особу - ОСОБА_2 , про що канцелярією Господарського суду 25.02.2020 складено відповідний Акт.
* щодо кожного кредитора (боржника) - його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті), суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов`язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором.
Заявником до заяви додано конкретизований список кредиторів та боржників ОСОБА_1 , в якому не зазначено:
щодо кредитора - ПАТ КБ "Приватбанк" суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов`язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором;
щодо кредитора - ОСОБА_3 реєстраційного номера облікової картки платника податків та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) (вказано лише серія і номер паспорта без доказів відповідної відмітки в паспорті); місця проживання.
* копії документів, що підтверджують право власності боржника на майно.
Такими доказами можуть бути: свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу нерухомого майна, договір дарування, рішення суду та ін.
До заяви додано лише Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна станом на 20.01.2020 та 10.02.2020.
При цьому, судом зазначається, що відсутність у заявника встановлених положенням статті 116 Кодексу України з процедур банкрутства доказів (відомостей) не позбавляє заявника обов`язку подання пояснень щодо відсутності таких доказів (відомостей) та/або подання довідок про їх (доказів) відсутність.
Відповідно до Господарського процесуального кодексу України:
Згідно п.п. 8, 9, 10 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити:
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Заява про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність зазначених вище документів не містить.
Відповідно до ч.1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Заявником при подачі заяви про визнання його банкрутом було порушено вимоги пунктів 2, 3, 5 частини 3 статті 116 Кодексу України з процедур банкрутства, пунктів 8,9,10 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
За таких обставин заява підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку на виправлення недоліків.
Керуючись ст.174 Господарського процесуального кодексу України, ст.116 Кодексу України з процедур банкрутства, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву ОСОБА_1 АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код відсутній (має право здійснювати платежі за номером паспорта) паспорт НОМЕР_1 від 27.06.2014 року Тернопільським МВ УДМС України в Тернопільській області про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність (в порядку Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства) залишити без руху.
2. Встановити строк десять днів з дня вручення цієї ухвали ОСОБА_1 на усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність .
3. Встановити спосіб усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність шляхом подання до суду:
- документи, що підтверджують наявність (відсутність) у боржника статусу фізичної особи - підприємця;
- конкретизований список кредиторів та боржників ОСОБА_1 , в якому повинно бути зазначено:
*щодо кредитора - ПАТ КБ "Приватбанк" суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов`язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором;
*щодо кредитора - ОСОБА_3 реєстраційного номера облікової картки платника податків та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) (вказано лише серія і номер паспорта без доказів відповідної відмітки в паспорті); місця проживання.
- копії документів, що підтверджують право власності боржника на майно;
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
4. Роз`яснити ОСОБА_1 , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і повертається згідно ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
5. Копію ухвали копію Акту від 25.02.2020 направити ОСОБА_1 АДРЕСА_1 рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.
6. Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
7.Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Ухвалу підписано: 02 березня 2020 року.
Суддя С.О. Хома
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2020 |
Оприлюднено | 03.03.2020 |
Номер документу | 87928842 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні