Ухвала
від 02.03.2020 по справі 927/155/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

02 березня 2020 року м. Чернігівсправа № 927/155/20

Суддя Господарського суду Чернігівської області Фетисова І.А., перевіривши матеріали позовної заяви б/н від 24.02.2020

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю ВЕСТ ОЙЛ ТРЕЙД

вул. Богатирська, 9, офіс 416, м. Київ, 04209

до відповідача: Приватного підприємства ПРОМІНЬ К

вул. Космонавтів, 36, с. Савин, Козелецький район, Чернігівська область, 17072

про стягнення 671186,65 грн

ВСТАНОВИВ:

Товариством з обмеженою відповідальністю ВЕСТ ОЙЛ ТРЕЙД подано позов до Приватного підприємства ПРОМІНЬ К про стягнення 671186,65 грн, з яких 435532,9 грн основний борг, 235653,75 грн штрафні санкції.

Позов обґрунтований неналежним виконанням відповідачем грошового зобов`язання по договору поставки нафтопродуктів № ВОТ-15-2015 від 20.10.2015.

Дослідивши дану позовну заяву із додатками, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного :

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Однак, позивачем не зазначено офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти позивача; відомих номерів засобів зв`язку відповідача, не зауважено, що такі відомості щодо відповідача йому невідомі.

У відповідності до п. 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

По тексту позовної заяви позивачем зазначено про наявність заборгованості відповідача за поставлений товар в сумі 435532,90 грн, однак не визначено дат та періодів прострочення відповідачем таких зобов`язань. Не надано обґрунтованого деталізованого розрахунку основного боргу в сумі 435532,90 грн з зазначенням проведених відповідачем оплат, не визначено за якими саме накладними та в якій сумі існує у відповідача заборгованість.

При цьому з наданого акту звірки за період з 01.09.2019 по 23.01.2020 зазначено сальдо на 23.01.2020 в розмірі 685532,90 грн, зазначено оплату відповідача на суму 4062925,7 грн, зазначено поставку товару за період з 26.03.2019 по 23.01.2020 на суму 4748458,60 грн, однак не визначено накладні, за якими рахується заборгованість та які не оплачені відповідачем, не визначено й які накладні є повністю або частково оплаченими відповідачем. Належних доказів проведених відповідачем оплат суду не надано.

Крім того позивач просить стягнути з відповідача 235653,75 грн штрафних санкцій, але в прохальній частині позовної заяви позивачем на визначено які саме штрафні санкції просить стягнути з відповідача та в якій сумі (по видам стягнення).

У відповідності до п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Приписами п.5 ч.3 ст.162 ГПК України встановлено, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими обґрунтовуються вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Позивачем по тексту позову зазначено про звернення до відповідача з вимогою про сплату заборгованості 07.02.2020, однак належних доказів направлення (вручення) вимоги відповідачу суду не надано.

Таким чином, позивачем не подано зазначених вище доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовані вимоги.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 статті 172 ГПК України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

За змістом пункту 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, реєстрованим поштовим відправленням є поштове відправлення, яке приймається для пересилання з видачею розрахункового документа, пересилається з приписуванням до супровідних документів та вручається одержувачу під розписку. При цьому, розрахунковим документом є документ, встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку. Пунктом 61 "Правил надання послуг поштового зв`язку» передбачено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

За змістом положень вищевказаних Правил, доказом, що підтверджує прийняття оператором поштового зв`язку поштового відправлення для пересилання - є виданий ним відправникові розрахунковий документ встановленої форми, разом з тим, опис вкладення є підтвердженням того, які саме документи вкладені до поштового відправлення.

Належними доказами надсилання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є в тому числі й розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), виданий відправникові оператором поштового зв`язку при прийнятті реєстрованого поштового відправлення для пересилання та опис вкладення до цього листа, з якого вбачається, які саме документи направлені на адресу відповідача.

Відповідно до ч. 2, 9 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Направлення документів та доказів має підтверджуватись описом вкладення з зазначенням номеру поштового відправлення з переліком документів, які вказані в додатку до позовної заяви. Позивачем до позовної заяви не додано належних доказів направлення відповідачу копії позовної заяви з доданими документами. Таким чином, суд приходить до висновку про відсутність в позовних матеріалах доказів направлення відповідачу копії позовної заяви з усіма без виключення доданими документами.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 174 ГПК процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк 10 календарних днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків шляхом :

надання відомостей щодо офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти позивача, надання відомостей щодо відомих номерів засобів зв`язку відповідача, не зауважено, що такі відомості щодо відповідача йому невідомі;

надання обґрунтованого деталізованого розрахунку суми основного боргу з доказами проведених відповідачем оплат по кожній з накладній на постачання товару;

визначити в письмовому вигляді, які саме штрафні санкції просить позивач стягнути з відповідача та в якій сумі (по видам стягнення);

надання доказів направлення (вручення) відповідачу вимоги від 07.02.2020;

надання належних доказів на підтвердження направлення відповідачу копії позовної заяви та всіх без виключення доданих до неї документів.

Суд повідомляє, що під час отримання поштового відправлення від позивача не виявилося документу вказаного в додатку: п. 14-15 - поштова квитанція та опис вкладення про направлення копії позовної заяви відповідачу, про що відділом документального забезпечення (канцелярія) суду складено акт №89/2020 по справі №927/155/20 від 27.02.2020, який надсилається позивачу.

За таких обставин, керуючись ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Позивачу протягом 10 (десяти) календарних днів з дня вручення йому ухвали суду усунути недоліки позовної заяви б/н від 24.02.2020.

3. Роз`яснити позивачу, що у відповідності до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в разі не усунення ним всіх недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://cn.arbitr.gov.ua/sud5028/

Суддя І.А.Фетисова

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення02.03.2020
Оприлюднено04.03.2020
Номер документу87929464
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/155/20

Ухвала від 01.06.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фетисова І.А.

Ухвала від 20.03.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фетисова І.А.

Ухвала від 02.03.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фетисова І.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні