Справа № 215/792/18
У Х В А Л А
02 березня 2020 року Суддя Тернівського районного суду м. Кривого Рогу Лиходєдов А.В. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 (проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ) про визнання права власності на спадкове майно за законом,
В С Т А Н О В И В:
24.01.2020 р. ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно за законом, вказавши його підставою те, що ОСОБА_2 є її рідною сестрою. ІНФОРМАЦІЯ_1 померла їх мати - ОСОБА_3 . Після її смерті відкрилась спадщина на 3/10 частки житлового будинку АДРЕСА_2 , а саме квартира АДРЕСА_3 загальною площею 40,6 кв.м., житловою площею 22,4 кв.м., та на 1/4 частину житлового будинку АДРЕСА_2 , а саме квартира АДРЕСА_4 загальною площею 34,4 кв.м., житловою площею 19,4 кв.м.. За життя, 17.01.2018 р. ОСОБА_3 склала заповіт, згідно якого спадкоємцем спадкового майна - квартири АДРЕСА_5 , є позивач - ОСОБА_1 .. Згідно свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 13.12.2019 р., вона сприйняла спадщину, яка складається з 3/10 часток житлового будинку АДРЕСА_1 , а на 1/4 частку житлового будинку за адресою: АДРЕСА_6 , їй було відмовлено, у зв`язку з тим, що на день смерті ОСОБА_3 , була зареєстрована її донька ОСОБА_2 , яка в установлений законом строк, тобто до 24.09.2018 р. не надала заяву про відмову від спадщини. 28.11.2018 р., тобто після спливу шестимісячного строку, ОСОБА_2 , надіслала поштою заяву про відмову від спадщини, але підпис на ній не засвідчений нотаріально. На день смерті матері, ОСОБА_2 , була зареєстрована в квартирі АДРЕСА_5 , але у вказаній квартирі вона не проживала, так як з 1996 р., постійно знаходиться за межами України, а саме в Лівії. Просить визнати за нею право власності на 1/4 частку житлового будинку за адресою: АДРЕСА_6 .
Позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України. Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні. Тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Оскільки даний позов не відноситься до категорії справ, які можуть бути розглянуті судом в порядку спрощеного позовного провадження, перелік яких встановлений ст. 274 ЦПК України, то справу слід розглядати в порядку загального позовного провадження.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 19, 175, 177, 187, 274, 277 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно за законом.
Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче судове засідання по справі на 15.00 год. 15.05.2020 р..
Роз`яснити відповідачу: - можливість подати до суду відзив на позов протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України
- можливість згідно до ч. 5 ст. 178 ЦПК України подати до суду разом із поданням відзиву: - докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачами; - документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи;
- що відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів /доказів/ відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
- що відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у п`ятнадцяти денний строк з дня отримання даної ухвали, він має право пред`явити зустрічний позов.
- що протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позов, позивач має право подати відповідь на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду, позивачем повинна бути надіслана іншим учасникам справи .
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст.178 ЦПК України, та роз`яснити, що копію заперечення на відповідь на відзив, відповідач має одночасно надати до суду та надіслати іншим учасникам справи.
Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати відповідачу .
Копію ухвали про відкриття провадження надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо мотивів порушення правил підсудності (п. 8 ч. 1 ст. 353 ЦПК України) в апеляційному порядку, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду, протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Тернівський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2020 |
Оприлюднено | 03.03.2020 |
Номер документу | 87931792 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тернівський районний суд м.Кривого Рогу
Лиходєдов А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні