Справа № 690/82/20
Провадження № 2/690/91/20
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження
02 березня 2020 року м.Ватутіне
Суддя Ватутінського міського суду Черкаської області Здоровило В.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу квартири таким, що відбувся та визнання права власності на квартиру,
в с т а н о в и в:
28.02.2020 до Ватутінського міського суду Черкаської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу квартири таким, що відбувся та визнання права власності на квартиру.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , що також підтверджується довідкою Ватутінського ВУЖКГ №15 від 24.02.2020 та копією актового запису про смерть №62 від 30.03.2017 виданим Ватутінським МВ ДРАЦС ГТУЮ у Черкаській області.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст.186 ЦПК України - суддя відмовляє у відкритті провадження, якщо настала смерть фізичної особи, до якої пред`явлено позов, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Відповідно до ч. 2-4 ст. 186 ЦПК України про відмову у відкритті провадження у справі постановляється ухвала не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви. Така ухвала надсилається заявникові не пізніше наступного дня після її постановлення в порядку, встановленому статтею 272 цього Кодексу. До ухвали про відмову у відкритті провадження у справі, що надсилається заявникові, додаються позовні матеріали. Копія позовної заяви залишається в суді. Ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі може бути оскаржено. У разі скасування цієї ухвали позовна заява вважається поданою в день первісного звернення до суду.
За змістом ст.55 ЦПК України процесуальне правонаступництво у цивільній справі допускається у разі, якщо позов пред`явлено до сторони - фізичної особи, за її життя, і уже після пред`явлення позову фізична особа померла, а правовідносини допускають правонаступництво.
За змістом ст.46 ЦПК України цивільна процесуальна правоздатність фізичної особи, це здатність мати процесуальні права і обов`язки.
З огляду на це, пред`явлення позову до уже померлої особи є неможливим.
Позивачем на надано жодних відомостей щодо правонаступництва у даних правовідносинах.
Відповідно до ст.48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Враховуючи те, що сторонами у цивільному процесі є позивач і відповідач, пред`явлення позову до померлої особи виключає можливість відкриття провадження у справі.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідним відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу квартири таким, що відбувся та визнання права власності на квартиру .
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України Про судовий збір сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції.
Керуючись ст. 186, 260, 261, 353, 354 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в:
відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу квартири таким, що відбувся та визнання права власності на квартиру.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження та позовну заяву разом з всіма доданими до неї документами надіслати ОСОБА_1 .
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Ватутінський міський суд Черкаської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання.
Суддя В.А. Здоровило
Суд | Ватутінський міський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2020 |
Оприлюднено | 03.03.2020 |
Номер документу | 87939855 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ватутінський міський суд Черкаської області
Здоровило В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні