Справа № 515/250/20
Провадження № 2-з/515/670/20
Татарбунарський районний суд Одеської області
У Х В А Л А
про забезпечення позову
24 лютого 2020 року Татарбунарський районний суд Одеської області в складі:
головуючого - судді Тимошенка С.В.
за участю: секретаря судового засідання Коренчук О.Е.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Татарбунари Одеської області заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Тузлівської сільської ради Татарбу- нарського району Одеської області про визнання права оренди на земельні ділянки в порядку спа- дкування за законом та скасування рішення Тузлівської сільської ради № 390-1 від 02.07.2018 р.
Разом з позовними матеріалами позивач додала заяву про забезпечення позову, у якій просила: накласти арешт: на земельні ділянки - кадастровий номер 5125085600:04:001:0361, площею 0,3 га; кадастровий номер 5125085600:04:001:0362, площею 0,3 га, з цільовим призначенням землі - для житлової та громадської забудови; на земельну ділянку площею 0,9998 га, кадастровий номер 512 5085600:04:001:0003, з цільовим призначенням - для будівництва та обслуговування об`єктів рек- реаційного призначення, що розташовані за адеросю: Одеська область, Татарбунарський район, с. Лебедівка, шляхом заборони будь-яким особам передавати в оренду, суборнеду, емфітевзис, серві- тут чи будь-яким іншим шляхом передавати в володіння та/або користування.
У судове засідання сторони не викликалися.
Дослідивши заяву про забезпечення позову, оглянувши матеріали цивільної справи, суд дійшов висновку, що заява підлягає частковому задоволення, виходячи із наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити перед- бачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
В силу ч.2 ст.149 ЦПК України, забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернути- ся до суду.
Як передбачено ч.1 ст.150 ЦПК України, позов забезпечується: 1) накладенням арешту на май- но та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знахо- дяться у нього чи в інших осіб; 1-1) накладенням арешту на активи, які є предметом спору, чи інші активи відповідача, які відповідають їх вартості, у справах про визнання необґрунтованими акти- вів та їх стягнення в дохід держави; 2) забороною вчиняти певні дії; 3) встановленням обов`язку вчинити певні дії, у разі якщо спір виник із сімейних правовідносин; 4) забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання; 5) зупиненням продажу арештованого майна, якщо по- дано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; 6) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; 8) зупиненням митного оформлення товарів чи предметів; 9) арештом морського судна, що здій- снюється для забезпечення морської вимоги; 10) іншими заходами у випадках, передбачених зако- нами, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно ч.2 ст.150 ЦПК України, суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.
За змістом роз`яснень Пленуму Верховного Суду України у п.3 постанови № 9 від 22.12.2006 р. "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову", позов майнового характеру дозволяється забезпечувати шляхом накла- дання арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб.
Оскільки, не вжиття заходів забезпечення в майбутньому може утруднити чи зробити не мож- ливим виконання судового рішення, суд вважає за необхідне задовольнити заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову.
У суду відсутні відомості про характер та спосіб використання спірних земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності Тузлівської сільської ради, а тому накладення на них арешту може зробити неможливим доступ до цих земельних ділянок власнику обо користувачу. У зв`язку з чим, вважає суд, необхідно вжити заходи по забезпеченню даного позову шляхом накладення заборони на вчинення певних дій, а саме, заборонити передавати в оренду, судоренду, емфітевзис, сервітут чи будь-яким іншим способом передавати у володіння та/або користування зазначені зе- мельні ділянки.
Ось чому заява підлягає частковому задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.149- 153, 258-261 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову задовольнити частково.
Заборонити Тузлівській сільській раді Одеської області, код ЄДРПОУ 04378876, органам дер- жавної реєстрації, державному реєстратору, вчиняти будь-які дії щодо передачі в оренду, суборен- ду, емфітевзис, сервітут, шляхом передавання у володіння та/або користування пов`язані із держа- вною реєстрацією речових прав на спірне нерухоме майно: земельні ділянки:
--- площею 0,0300 га, кадастровий номер 5125085600:04:001:0361, що розташована за адресою: Одеська область, Татарбунарський район, с.Лебедівка, цільове призначееня якої - для житлової та громадської забудови:
--- площею 0,0300 га, кадастровий номер 5125085600:04:001:0362, що розташована за адресою: Одеська область, Татарбунарський район, с.Лебедівка, цільове призначееня якої - для житлової та громадської забудови:
--- площею 0,9998 га, кадастровий номер 5125085600:04:001:0003, що розташована за адресою: Одеська область, Татарбунарський район, с.Лебедівка, цільове призначееня якої - для будівництва та обслуговування об`єктів рекреаційного призначення.
Копію ухвали направити Татарбунарському районному відділу державної виконавчої служби Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса).
Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи. Особи, винні в невиконанні ухвали про забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену законом.
Суд може скасувати заходи забезпечення позову за вмотивованим клопотанням учасника спра- ви у порядку вимог ст.158 ЦПК України.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її поста- новлення.
Суддя Тимошенко С.В.
Суд | Татарбунарський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 24.02.2020 |
Оприлюднено | 03.03.2020 |
Номер документу | 87940377 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні