Справа №442/766/20
Провадження №2/442/505/2020
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 березня 2020 року
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі:
головуючого-судді Гарасимків Л.І.
при секретарі Півала І.М.
розглянувши в судовому засіданні в місті Дрогобичі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Бистрицької-Гірської сільської ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом,-
в с т а н о в и в :
Позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися в суд з позовом до Бистрицької-Гірської сільської ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
В підтвердження позовних вимог посилаються на те, що вони, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є спадкоємцями майна, яке залишилося після смерті матері ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Після її смерті відкрилася спадщина, їй належав житловий будинок АДРЕСА_1 . Вони в шестимісячний термін звернулися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини за законом, а отже вважаються спадкоємцями за законом та такими, що фактично прийняли спадщину. Будинок, який належав їхній матері ОСОБА_4 , був побудований в 1967 році, однак правовстановлюючі документи на цей будинок нею не виготовлялися.Вони звернулися до Першої Дрогобицької державної нотаріальної контори для оформлення цього спадку, державним нотаріусом було відмовлено в оформленні та видачі документів на спадщину та винесено постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на будинок. Відповідно нам було запропоновано звернутися із позовною заявою до суду ( п.4.15 глави 10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України) для визнання права власності на будинок в порядку спадкування. А тому виникла необхідність звернутися до суду.
Представник позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 - ОСОБА_5 в судове засідання не з`явилася, однак від неї поступила заява, в якій просить проводити розгляд справи у її відсутності, заявлені позовні вимоги підтримує в повному обсязі, а тому суд розглянув справу у відсутності представника позивача на підставі наявних доказів по справі.
Відповідач - представник Бистрицької-Гірської сільської ради в судове засідання не з`явився, однак на адресу суду поступила заява, в якій просять проводити розгляд справи у відсутності їхнього представника, щодо задоволення позовних вимог не заперечують, а тому суд розглянув справу у відсутності представника відповідача на підставі наявних доказів по справі.
Відповідно до ст.247 ЦПК судовий розгляд проведено без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши матеріали справи, суд вбачає підстави для задоволення позову.
Як вбачається із Довідки за №2375 від 11.12.2019р., виданої КП Львівської обласної ради Дрогобицьке міжміське бюро технічної інвентаризації , на будинок АДРЕСА_1 , дані про реєстрацію в КП ЛОР ДМБТІ та ЕО відсутні, інвентаризаційна вартість будинковолодіння 52600 грн.
Як вбачається із копії Свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 04.03.2019р., ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 68 років, про що складено відповідний запис за №01.
Як вбачається із копії свідоцтва про одруження серії НОМЕР_2 від 26.11.1998р., ОСОБА_6 та ОСОБА_1 26.11.1998р. уклали шлюб, про що в Книзі реєстрації зроблено запис за №3.
Як вбачається із копії Довідки за №2092 від 02.12.2019р., згідно по господарських книг Бистрицької - Гірської ради Дрогобицького району, Львівської області, яке на даний час є будинковолодінням АДРЕСА_1 , головою двору являється ( за померлою) ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ; будинок побудований в 1967р.
Відповідно до ч.1 ст.1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.
Відповідно до ч.2, 3 ст.1223 ЦК України, у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.
Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини. Відповідно до ч.1 ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно з вимогами ч.3 ст.1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шести місяців з дня відкриття спадщини не заявив про відмову від неї, а згідно з ч.5 цієї статті, незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Пунктом 24 даної Постанови зазначено, що за відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Відповідно до п. 3.1. листа ВССУ від 16.05.2013 № 24-753/0/4-13 Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування право власності спадкоємця на спадкове майно підлягає захисту в судовому порядку шляхом його визнання у разі, якщо таке право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності (ст. 392 ЦК).
Відповідно до ч.1,5 ст.1268 ЦК України Прийняття спадщини , спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Аналізуючи викладене, суд приходить до переконання, що заявлені позовні вимоги позивачів є підставними та такими, що підлягають до задоволення, оскільки інших спадкоємців, які мають право на спадщину, яка залишилася після смерті матері ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 - немає, а відтак є всі підстави для визнання за позивачами права власності на спадкове майно.
Керуючись ст.ст. 4, 12, 133, 141, 354 ЦПК України, ст.ст. 328, 346, 1223, 1233, 1268, 1296, 1270 ЦК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності по Ѕ ідеальній частині житлового будинку АДРЕСА_1 з належними до нього господарськими спорудами, який складається з однієї кімнати та кухні, загальною площею 45,9 кв.м., житловою - 13,7 кв.м., кожному, як за спадкоємцями за законом після смерті матері ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Сторони у справі:
Позивач - ОСОБА_1 , (ПН НОМЕР_3 ), адреса реєстрації - АДРЕСА_2 .
Позивач - ОСОБА_2 , (ПН НОМЕР_4 ), адреса реєстрації - АДРЕСА_3 .
Відповідач - Бистрицька-Гірська сільська рада, юридична адреса - с.Бистриця-Гірська, вул.Ювілейна,75а, Дрогобицького району, Львівської області, Код ЄДРПОУ 20850901.
Суддя Гарасимків Л.І.
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2020 |
Оприлюднено | 03.03.2020 |
Номер документу | 87940744 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Гарасимків Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні