Рішення
від 02.03.2020 по справі 683/3363/19
СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 683/3363/19

2/683/470/2020

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 лютого 2020 року м. Старокостянтинів

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

в складі: головуючої - судді Сагайдак І.М.

секретаря Повзун С.В.

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Старокостянтинів цивільну справу № 683/3363/19, №2/683/470/2020 за позовом ОСОБА_1 до Ладигівської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області про визнання права власності на майновий пай в порядку спадкування,

в с т а н о в и в:

У грудні 2019 року ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до Ладигівської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області і просить визнати за нею в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2 право власності на майновий пай в пайовому фонді майна СГК ім. Щорса с. Ладиги Старокостянтинівського району Хмельницької області, що належав йому на підставі майнового сертифікату серії НОМЕР_2 від 25 грудня 2002 року.

В обґрунтування заявленого позову посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_2 . Вона є його єдиною спадкоємицею за законом, у встановленому порядку прийняла спадщину та оформила частину спадкових прав. До складу спадкового майна увійшов також майновий пай в пайовому фонді СГК ім. Щорса с. Ладиги Старокостянтинівського району Хмельницької області. Однак, вона не взмозі оформити свої спадкові права на зазначений майновий пай, оскільки майновий сертифікат було видано на ім`я ОСОБА_2 25 грудня 2002 року, тобто вже після його смерті.

В судове засідання позивачка ОСОБА_1 подала заяву про проведення судового розгляду у її відсутності, позов підтримує, просить задоволити.

Відповідач - Ладигівська сільська рада Старокостянтинівського району Хмельницької області, яка належним чином повідомлена про час і місце розгляду справи, до суду подала заяву, у якій просить розгляд справи проводити у відсутності представника, позов визнає.

Оскільки сторони в судове засідання не з`явились, у відповідності до ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши надані докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до роз`яснень, даних в п.1 постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування № 7 від 30.05.2008 року, відносини спадкування регулюються правилами ЦК України, якщо спадщина відкрилась не раніше 1 січня 2004 року. У разі відкриття спадщини до зазначеної дати застосовується чинне на той час законодавство, зокрема, відповідні правила Цивільного кодексу УРСР, у тому числі щодо прийняття спадщини, кола спадкоємців за законом.

Відповідно до ст.524 ЦК УРСР (в редакції 1963 року) спадкування здійснюється за законом і за заповітом.

При спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти (у тому числі усиновлені), дружина і батьки (усиновителі) померлого (ч.1 ст.529 ЦК УРСР в редакції 1963 року).

Згідно ч.1 та ч.2 ст.549 цього Кодексу спадкоємець визнається таким, що прийняв спадщину, якщо він протягом шести місяців з дня відкриття спадщини фактично вступив в управління або володіння спадковим майном або якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Ладиги Старокостянтинівського району Хмельницької області помер ОСОБА_2 , який для позивачки ОСОБА_1 був чоловіком.

05 лютого 1998 року за заявою ОСОБА_1 . Старокостянтинівською державною нотаріальною конторою заведено спадкову справу № 29/1998 до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .

Того ж дня на ім`я ОСОБА_1 державним нотаріусом Старокостянтинівської державної нотаріальної контори видано свідоцтво про право на спадщину за законом до майна померлого ОСОБА_2 , а саме на грошові вклади, а 14 квітня 2000 року видано свідоцтво також на земельну частку (пай) в КСП ім. Щорса с. Ладиги розміром 3,49 в умовних кадастрових гектарах.

Вказані обставини підтверджуються: свідоцтвом про смерть ОСОБА_2 , свідоцтвом про шлюб ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , матеріалами спадкової справи № 29/1998, заведеної 05 лютого 1998 року Старокостянтинівською державною нотаріальною конторою до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .

Отже, ОСОБА_1 є єдиною спадкоємицею за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2 , у встановленому законом порядку прийняла спадщину та оформила частину спадкового майна.

Судом також встановлено, що ОСОБА_2 за життя був членом КСП ім. Щорса с. Ладиги і як члену КСП йому було надано право на земельну частку (пай), що підтверджується наявною у спадковій справі довідкою Старокостянтинівського районного відділу земельних ресурсів № 664 від 13 квітня 2000 року, а тому він за життя мав також право і на майновий пай в КСП ім. Щорса, що стало підставою для його включення до списку осіб, які мають право і на майновий пай в пайовому фонді майна колективного сільськогосподарського підприємства ім. Щорса с. Ладиги Старокостянтинівського району Хмельницької області, затвердженого зборами співвласників 26 лютого 2002 року.

25 грудня 2002 року, вже після смерті ОСОБА_2 , Ладигівська сільська рада Старокостянтинівського району Хмельницької області видала на його ім`я свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серії НОМЕР_2, згідно якого належна ОСОБА_2 частка визначена в розмірі 6285 грн. або 0,12%.

На час розгляду справи в суді вищезазначений майновий сертифікат є чинним і у встановленому законом порядку не скасований.

Оскільки право на майновий пай в пайовому фонді СГК ім. Щорса с. Ладиги ОСОБА_2 набув за життя, тому це право перейшло до його єдиного спадкоємця за законом - дружини ОСОБА_1

17 грудня 2019 року державним нотаріусом Старокостянтинівської державної нотаріальної контори Заворотною Т.В. відмовлено позивачці у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на вищезазначений майновий пай, оскільки майновий сертифікат видано на ім`я ОСОБА_2 після його смерті.

Відповідно до роз`ясень, даних в п.23 постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування №7 від 30.05.2008 року, за наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Враховуючи, що право на майновий пай в пайовому фонді СГК ім. Щорса с. Ладиги ОСОБА_2 . набув за життя у встановленому законом порядку, тому це право перейшло до його спадкоємця за законом - дружини ОСОБА_1 .

З огляду на викладене, за позивачкою слід визнати в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на майновий пай в пайовому фонді СГК ім. Щорса с. Ладиги Старокостянтинівського району Хмельницької області вартістю 6285 грн. або 0,12%, що належало ОСОБА_2 згідно свідоцтва про право власності на

майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серії НОМЕР_2.

Керуючись ст.ст.12, 13, 263-265 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

Позов ОСОБА_1 задоволити.

Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на майновий пай в пайовому фонді СГК ім. Щорса с. Ладиги Старокостянтинівського району Хмельницької області вартістю 6285 грн. або 0,12%, що належало ОСОБА_2 згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серії НОМЕР_2.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 , зареєстроване місце проживання: с. Ладиги Старокостянтинівського району Хмельницької області, 31183, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 .

Відповідач: Ладигівська сільська рада Старокостянтинівського району Хмельницької області, місце знаходження: с. Ладиги Старокостянтинівського району Хмельницької області, 31183, код ЄДРПОУ 04405337.

Повне рішення складено 02 березня 2020 року.

Суддя:

СудСтарокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення02.03.2020
Оприлюднено03.03.2020
Номер документу87942602
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —683/3363/19

Рішення від 02.03.2020

Цивільне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Сагайдак І. М.

Ухвала від 10.02.2020

Цивільне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Сагайдак І. М.

Ухвала від 24.12.2019

Цивільне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Сагайдак І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні