Рішення
від 13.02.2020 по справі 756/13807/19
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

13.02.2020 Справа № 756/13807/19

Унікальний № 756/13807/19

Провадження № 2/756/2196/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(заочне)

13 лютого 2020 року Оболонський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді - Белоконної І.В.,

за участі секретаря - Мушкетик І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві у порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Центр підтримки автомобілістів до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач через свого представника звернувся до суду з позовною заявою до відповідача про відшкодування шкоди в порядку регресу, у якій просить стягнути з відповідача витрати, пов`язані зі сплатою страхового відшкодування у розмірі 29 331,36 грн та судові витрати у розмірі 1 921,00 грн.

10 травня 2016 року у м. Києві відбулась ДТП за участю автомобіля BMW , д.н.з. НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_1 (відповідач).

Цивільно-правова відповідальність відповідача станом на день ДТП була застрахована у ПрАТ СК Страховий капітал .

За завдану внаслідок ДТП відповідачем шкоду ПрАТ СК Страховий капітал сплатило на користь потерпілої ОСОБА_2 страхове відшкодування у розмірі 29 331,36 грн.

Проте після настання ДТП відповідач вчасно не повідомив страхову компанію та самовільно залишив місце пригоди, тому відповідно до законодавства України він повинен був відшкодувати ПрАТ СК Страховий капітал витрати, пов`язані зі сплатою страхового відшкодування у розмірі 29 331,36 грн.

04 квітня 2019 року між ПрАТ СК Страховий капітал та позивачем ТОВ Центр підтримки автомобілістів було укладено договір відступлення права вимоги, за яким до останнього перейшло право регресної вимоги до ОСОБА_1 .

Представник позивача у судове засідання не з`явився, про час та місце повідомлявся належним чином, надав заяву про розгляд справи без його участі, у якій також зазначив, що проти винесення заочного рішення не заперечує.

У судове засідання відповідач не з`явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином, причини неявки не повідомив.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Враховуючи наявність в справі достатніх матеріалів про права та обов`язки сторін та те, що представник позивача проти заочного розгляду справи не заперечує, суд, на підставі ч. 1 ст. 280 ЦПК України та відповідно до ч. 1 ст. 281 ЦПК України, постановив ухвалу про заочний розгляд справи.

Дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що позов необхідно задовольнити.

Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Постановою Шевченківського районного суду м. Києва від 10.07.2017 встановлено, що 10 травня 2016 року в м. Києві відбулася ДТП, внаслідок якої відповідачем ОСОБА_1 (транспортний засіб BMW , д.н.з. НОМЕР_1 ) було пошкоджено автомобіль ОСОБА_2 . Згідно зазначеної постанови відповідача було визнано винним у вчиненні правопорушень, передбачених ст. 122-4, 124 КУпАП, що призвело до пошкодження транспортного засобу, та визнано таким, що скоїв ДТП та залишив місце пригоди.

Цивільно-правова відповідальність відповідача станом на день ДТП була застрахована у ПрАТ СК Страховий капітал , що підтверджується витягом з бази МТСБУ.

Згідно пункту 22.1 статті 22 Закону України Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів у разі настання страхового випадку страховик у межах страхових сум, зазначених у страховому полісі, відшкодовує у встановленому цим Законом порядку оцінену шкоду, заподіяну внаслідок дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров`ю, майну третьої особи.

Страхове відшкодування потерпілій ОСОБА_2 за завдані відповідачем матеріальні збитки виплачене страховиком ПрАТ СК Страховий капітал у розмірі 29 331,36 грн, що підтверджується платіжним дорученням.

Згідно підпункту в) підпункту 38.1.1 пункту 38.1 статті 38 Закону України Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів страховик після виплати страхового відшкодування має право подати регресний позов до страхувальника або водія забезпеченого транспортного засобу, який спричинив дорожньо-транспортну пригоду: якщо він після дорожньо-транспортної пригоди за його участю самовільно залишив місце пригоди чи відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду щодо стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, або вжив алкоголь, наркотики чи лікарські препарати, виготовлені на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником).

Підпунктом ґ) підпункту 38.1.1 пункту 38.1 статті 38 Закону України Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів встановлено, що страховик після виплати страхового відшкодування має право подати регресний позов до страхувальника або водія забезпеченого транспортного засобу, який спричинив дорожньо-транспортну пригоду: якщо він не повідомив страховика у строки і за умов, визначених у підпункті 33.1.2 пункту 33.1 статті 33 цього Закону.

Відповідно до підпункту 33.1.4 пункту 33.1 статті 33 Закону України Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів у разі настання дорожньо-транспортної пригоди, яка може бути підставою для здійснення страхового відшкодування (регламентної виплати), водій транспортного засобу, причетний до такої пригоди, зобов`язаний: невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів з дня настання дорожньо-транспортної пригоди, письмово надати страховику, з яким укладено договір обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності (у випадках, передбачених статтею 41 цього Закону, - МТСБУ), повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду встановленого МТСБУ зразка, а також відомості про місцезнаходження свого транспортного засобу та пошкодженого майна, контактний телефон та свою адресу. Якщо водій транспортного засобу з поважних причин не мав змоги виконати зазначений обов`язок, він має підтвердити це документально.

Частиною 1 ст. 81 ЦПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідачем не доведено суду, що він після настання дорожньо-транспортної пригоди не пізніше трьох робочих днів звернувся до страховика з відповідним повідомленням.

Окрім того постановою Шевченківського районного суду м. Києва від 10.07.2017 визнано відповідача винним у залишенні місця ДТП.

За ст. 1191 ЦК України особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.

04 квітня 2019 року між ПрАТ СК Страховий капітал та позивачем ТОВ Центр підтримки автомобілістів було укладено договір відступлення права вимоги, за яким до останнього перейшло право регресної вимоги до ОСОБА_1 .

Таким чином враховуючи те, що після здійснення ДТП відповідач залишив місце його скоєння та протягом трьох робочих днів не звернувся до страховика з відповідним повідомленням, на підставі вищезазначених норм законодавства, суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь позивача, який є правонаступником страховика, витрати, пов`язані зі сплатою страхового відшкодування у розмірі 29 331,36 грн.

Відповідно до ст. 133, 141 ЦПК на користь позивача необхідно стягнути судовий збір з відповідача в розмірі 1 921,00 грн.

На підставі вищевикладеного та ст. 1166 ЦК України, ст. 3, 22, 33, 38 Закону України Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів , керуючись ст. 4-5, 12-13, 133, 141, 263-265, 280, 281 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Центр підтримки автомобілістів (код ЄДРПОУ 42922468; адреса місцезнаходження: Київська обл., м. Ірпінь, вул. Київська, 22-В, кв. 11) грошові кошти у порядку регресу у розмірі 29 331 (двадцять дев`ять тисяч триста тридцять одна) гривня 36 копійок та судові витрати у розмірі 1 921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) гривня 00 копійок.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку. Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд міста Києва протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя, - І.В. Белоконна

СудОболонський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.02.2020
Оприлюднено03.03.2020
Номер документу87945882
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —756/13807/19

Рішення від 13.02.2020

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Белоконна І. В.

Рішення від 24.10.2019

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Белоконна І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні