20-6/168
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
справа №
ПОСТАНОВА
і м е н е м У к р а ї н и
м. Севастополь
Господарський суд міста Севастополя в складі:
судді Лазарева С.Г., при секретарі Єфременко О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Севастополі адміністративну справу за позовом прокурора Гагарінського району м.Севастополя в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Гагарінському районі м.Севастополя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Домінат»про стягнення 170,00 грн.,
за участю представників:
прокурора – Цуркана Сергія Анатольовича, посвідчення № 505 від 13.06.2007,
позивача - Литвиненко Ангеліни Володимирівни, завідуючої юридичного сектору, довіреність № 1140/07-02 від 01.03.2007,
відповідача –не з'явився,
С у т ь с п о р а:
Прокурор Гагарінського району м.Севастополя звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Гагарінському районі м.Севастополя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Домінат» про стягнення фінансової санкції у сумі 170,00 грн.
Ухвалою від 11.07.2007 відкрите провадження у адміністративній справі, призначено попереднє судове засідання на 18.07.2007.
Ухвалою від 18.07.2007, з'ясував відсутність можливості врегулювання спору між сторонами, справа призначена до судового розгляду на 27.07.2007.
Відповідач в судове засідання не з'явився, витребувані судом документи не надав, про час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином.
Відповідно до частини другої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
При викладених обставинах, враховуючи те, що відповідач викликався в судове засідання, зобов'язувався надати необхідні для розгляду справи документи, але в суд не з'явився та не надав витребувані документи, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача за наявними в ній матеріалами.
Згідно ст.ст.27, 49, 51, 130 Кодексу адміністративного судочинства України, представникам прокурора та позивача роз'яснені їх процесуальні права і обов'язки.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслуховуючи пояснення представників прокурора та позивача, суд
в с т а н о в и в:
Відповідно до ст.121 Конституції України, на прокуратуру покладено представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.
Згідно положень статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України, у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах. Прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Відповідно до ч.5 ст.361 Закону України “Про прокуратуру”, прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законом.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Домінат» зареєстровано в якості платника страхових внесків на обов`язкове державне пенсійне страхування в управлінні Пенсійного фонду України у Гагарінського районі м. Севастополя.
Згідно ст. 14, 15 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” № 1058-VI від 09.07.2003 р. (далі Закон № 1058) платниками страхових внесків на загальнодержавне пенсійне страхування є роботодавці- підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання.
Згідно ст.17 Закону № 1058 страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленою Пенсійним фондом.
Відповідно до пункту 11.11 частини 11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного Фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1, зареєстрованої Міністерством юстиції України 16.01.04 за № 64/8663 (далі Інструкція), підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, зобов'язані щомісяця складати у двох примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків. Розрахунки подаються зазначеними платниками до органу Пенсійного фонду для реєстрації за базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю, - не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідач не надав до Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м.Севастополя розрахунок сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за січень 2007 року, за строком надання –20.02.2007, що відображено в акті № 53 від 13.03.2007.
Відповідно до п.п.5 п.9 ст. 106 Закону України № 1058, за несвоєчасне подання встановленої звітності до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Рішенням начальника Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м.Севастополя № 151 від 22.03.2007 до відповідача застосовані фінансові санкції в сумі 170,00 грн.
Вказане рішення було направлено відповідачу, що підтверджується наданим поштовим повідомленням, який був повернутий відділенням поштового зв`язку із закінченням строку зберігання та неявкою адресата.
Таким чином, заборгованість відповідача по сплаті внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування перед Управлянням Пенсійного фонду у Гагарінському району міста Севастополя складає 170,00 грн.
Згідно ст. 106 Закону, органи Пенсійного фонду звертаються у встановленому законом порядку і пред'являють вимогу про сплату недоїмки до відповідного відділу державної виконавчої служби, а також мають право звернутися до суду або господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У вказаних випадках, передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги в сумі 170,00 грн. підлягають задоволенню.
Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі висловленого, керуючись ст. 94, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Домінат» (м.Севастополь, Фіолентовське шосе, 1, код ЄДРПОУ 32009135, р/р 26008002250001 в АКИБ «Укрсиббанк»МФО 324935) на користь Управління Пенсійного фонду України в Гагарінському районі м. Севастополя (юридична адреса: м.Севастополь, вул.Героїв Сталінграду, 56, код ЄДРПОУ 22275002, п/р 25608705100212 в СМВ № 4548 ВАТ “Державний Ощадний Банк України”, МФО 384027) заборгованість у сумі 170,00 грн.
Копії постанови направити сторонам.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя підпис С.Г.Лазарев
Згідно з оригіналом
Суддя С.Г.Лазарев
27.07.2007
Суд | Господарський суд м. Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2007 |
Оприлюднено | 30.08.2007 |
Номер документу | 879472 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд м. Севастополя
Лазарев С.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні