Ухвала
від 02.03.2020 по справі 578/270/20
КРАСНОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 578/270/20

провадження № 1-кс/578/79/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 березня 2020 року смт Краснопілля

Слідчий суддя Краснопільського районного суду Сумської області ОСОБА_1 з участю с/з ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого слідчого відділу Краснопільського відділення поліції (с. Краснопілля) Охтирського відділу поліції Головного управління національної поліції в Сумській області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,

у с т а н о в и в:

У провадженні ІНФОРМАЦІЯ_1 , фактичне місцезнаходження якого АДРЕСА_1 , перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020200180000055 від 27.02.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.190 КК України.

28.02.2020 слідчий за погодженням з прокурором звернувся до слідчого судді Краснопільського районного суду Сумської області з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.

Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені особи, від імені представників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », під приводом продажу аміачної селітри, шляхом обману заволоділи грошовими коштами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ») у сумі 310 800 гривень.

Відповідно до допитів потерпілої сторони ОСОБА_4 (директор « ІНФОРМАЦІЯ_4 ») та свідка ОСОБА_5 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » домовилися у телефонному режимі з особою, яка діяла від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » про придбання 42 т. аміачної селітри та про перерахунок коштів на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », відповідно до рахунку-фактури, що був надісланий останніми на електронну адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », при безпосередній поставці товару. 27.02.2020 до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » прибули два автомобілі, завантажені аміачною селітрою, та відповідно до вищевказаної домовленості та на виконання рахунку-фактури № 00Р0195 з рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » відповідно до платіжного доручення № 1601 від 27.02.2020 було перераховано грошові кошти на рахунок НОМЕР_1 , МФО НОМЕР_2 , ЄРДПОУ НОМЕР_3 , ІПН НОМЕР_4 . Вказаний рахунок відкритий у банківській установі в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та зареєстрований за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що відповідно до виписки з Єдиного Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, знаходиться за юридичною адресою: АДРЕСА_2 , ЄРДПОУ юридичної особи НОМЕР_3 . Після розвантаження автомобілів, виникла необхідність підписання товарно-транспортних накладних представниками ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на отримання продукції, та було встановлено, що товар був поставлений не з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », які очікували оплати за товар на виконання домовленості з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » про купівлю-продаж 42 т. аміачної селітри, в той час директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_4 стверджує, що ніяких домовленостей, договорів з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » не мала.

Допитаний у якості свідка представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ОСОБА_6 пояснив, що невстановлена особа, що діяла від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », домовилася з ним про купівлю 42 т. аміачної селітри, яка і була доставлена 27.02.2020 до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », та стосовно оплати за товар було узгоджено, що вона відбудеться після розвантаження. Однак, після розвантаження селітри було встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » уже перерахувало кошти на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », в той час представники ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », з їх слів, ніколи не співпрацювали з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».

На обґрунтування клопотання слідчий вказує, що з метою встановлення місця зняття грошових коштів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », руху незаконно набутих грошових коштів, наявності інших рахунків у слідства виникла необхідність у отриманні відомостей про банківський рахунок НОМЕР_1 , МФО НОМЕР_2 , ЄРДПОУ НОМЕР_3 , ІПН НОМЕР_4 , що зареєстрований за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » а саме інформації:

- щодо руху грошей по банківському рахунку НОМЕР_1 , МФО НОМЕР_2 ЄРДПОУ НОМЕР_3 , ІПН НОМЕР_4 за період часу з 20.02.2020 (з моменту готування вчинення злочину) по 28.02.2020;

-про те, які розрахункові рахунки зареєстровані за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (юридична адреса: АДРЕСА_2 , ЄРДПОУ юридичної особи НОМЕР_3 ).

Крім того, у інший спосіб отримати вказані документи, які містяться в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » неможливо, оскільки вони містять охоронювану законом комерційну та банківську таємницю.

В судове засідання слідчий, прокурор та представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » не з`явилися, про місце і час розгляду клопотання повідомлені належним чином.

Згідно з частиною четвертою статті 107 Кримінального процесуального кодексу України, фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.

Виходячи зі змісту вимог статті 131 КПК, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно з частиною 1 статті 159 КПК, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 162 КПК, відомості, які можуть становити банківську таємницю, належать до охоронюваної законом таємниці.

Згідно частини 5 статті 163 КПК, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно частини шостої статті 163 КПК, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно зі статтею 8 Закону України «Про доступ до публічної інформації», таємна інформація - інформація, доступ до якої обмежується відповідно до частини другої статті 6 цього Закону, розголошення якої може завдати шкоди особі, суспільству і державі. Таємною визнається інформація, яка містить державну, професійну, банківську таємницю, таємницю досудового розслідування та іншу передбачену законом таємницю.

Згідно зі статтею 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо юридичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками з письмового дозволу власника такої інформації або за рішенням суду. Враховуючи, що запитувана інформація віднесена до банківської таємниці, тимчасовий доступ до документів та їх подальше вилучення неможливе без рішення суду.

Дослідивши матеріали справи, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню.

27.02.2020 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020200180000055 внесені дані за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 190 КК.

Документи, про надання тимчасового доступу до яких заявляє у клопотанні слідчий, відповідно до положень пункту 5 частини першої статті 162 КПК, відносяться до документів, які містять охоронювану законом таємницю, оскільки містять інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту.

На виконання вимог статті 160 КПК, слідчий належним чином обґрунтував клопотання, довів наявність достатніх підстав вважати, що інформація, яка міститься у розпорядженні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також можливість використання як доказів відомостей, що містить дана інформація та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цієї інформації.

Керуючись стст. 107, 159, 160, 162, 163, 164, 166, 309 Кримінального процесуального кодексу України,

п о с т а н о в и в:

Клопотання - задовольнити.

Надатитимчасовий доступслідчому КраснопільськогоВП ОхтирськогоВП ГУНПв Сумськійобласті лейтенанту поліції ОСОБА_7 ,капітану поліції ОСОБА_3 ,старшому лейтенантуполіції ОСОБА_8 ,капітану поліції ОСОБА_9 ,капітану поліції ОСОБА_10 ,лейтенанту поліції ОСОБА_11 ,старшому лейтенантуполіції ОСОБА_12 до інформаціїз можливістювилученняналежним чиномзавірених їхкопій впаперовому та(або)в електронномувигляді про банківський рахунок НОМЕР_1 , МФО НОМЕР_2 , ЄРДПОУ НОМЕР_3 , ІПН НОМЕР_4 , що зареєстрований за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » а саме відомості:

- щодо руху грошей по банківському рахунку НОМЕР_1 , МФО НОМЕР_2 ЄРДПОУ НОМЕР_3 , ІПН НОМЕР_4 за період часу з 20.02.2020 (з моменту готування вчинення злочину) по 28.02.2020;

-про те, які розрахункові рахунки зареєстровані за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (юридична адреса: АДРЕСА_2 , ЄРДПОУ юридичної особи НОМЕР_3 ), яка містяться в головному офісі АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за адресою: АДРЕСА_3 .

Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКраснопільський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення02.03.2020
Оприлюднено06.02.2023
Номер документу87948809
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —578/270/20

Ухвала від 13.03.2020

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Басова В. І.

Ухвала від 02.03.2020

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Басова В. І.

Ухвала від 02.03.2020

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Басова В. І.

Ухвала від 02.03.2020

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Басова В. І.

Ухвала від 02.03.2020

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Басова В. І.

Ухвала від 28.02.2020

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Басова В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні