Ухвала
від 03.03.2020 по справі 911/1940/19
ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження

"03" березня 2020 р. Справа№ 911/1940/19

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Коротун О.М.

суддів: Ткаченка Б.О.

Суліма В.В.

за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Княжичі"

на рішення Господарського суду Київської області від 28.10.2019 (повне рішення складено: 01.11.2019)

у справі № 911/1940/19 (суддя - Т.П. Карпечкін)

за позовом ОСОБА_1

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Княжичі"

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Аудиторська фірма "ДЕ ВІЗУ"

про зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду Київської області від 28.10.2019 позовні вимоги ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Княжичі" за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Аудиторська фірма "ДЕ ВІЗУ" про зобов`язання вчинити дії задоволено в повному обсязі; стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Княжичі" на користь ОСОБА_1 3 842,00 грн судового збору.

Не погодившись з прийнятим рішенням, Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Княжичі" 21.12.2019 (згідно відомостей засобів поштового зв`язку на конверті ) звернулося до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Київської області від 28.10.2019 у даній справі та прийняти нове - про відмову у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.02.2020 справу № 911/1940/19 передано для розгляду колегії суддів у складі: головуючий суддя - Коротун О.М., судді: Сулім В.В., Майданевич А.Г.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 10.02.2020 апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Княжичі" на рішення Господарського суду Київської області від 28.10.2019 було залишено без руху на підставі ст. 260 ГПК України, у зв`язку з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу та запропоновано апелянту платити судовий збір у встановленому законодавством порядку та розмірі (5763,00 грн), надати докази надсилання копії апеляційної скарги з додатками Товариству з обмеженою відповідальністю "Аудиторська фірма "ДЕ ВІЗУ" за адресою зазначеною в ЄДР: 01001, м. Київ, ВУЛИЦЯ МАЛОПІДВАЛЬНА, будинок 10, офіс 11, та надати відповідні докази шляхом подання до суду відповідної заяви.

25.02.2020 на адресу Північного апеляційного господарського суду від апелянта надійшла заява про усунення недоліків (подана скаржником 24.02.2020 через відділення поштового зв`язку), до якої додано докази сплати судового збору у розмірі 5763,00 грн та докази надсилання копії апеляційної скарги з додатками Товариству з обмеженою відповідальністю "Аудиторська фірма "ДЕ ВІЗУ" за адресою зазначеною в ЄДР: 01001, м. Київ, ВУЛИЦЯ МАЛОПІДВАЛЬНА, будинок 10, офіс 11.

У зв`язку з перебуванням судді Майданевича А.Г. на лікарняному, відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.03.2020, для розгляду апеляційної скарги у даній справі визначено колегію суддів у складі: головуючий суддя - Коротун О.М., судді: Сулім В.В., Ткаченко Б.О.

Так, судом апеляційної скарги встановлено, що ухвалу суду від 10.02.2020 про залишення апеляційної скарги без руху скаржником (представником Божок Д.В.) було отримано 18.02.2020 (згідно повідомлення про вручення поштового відправлення).

Одночасно, при зверненні з апеляційною скаргою, апелянтом було порушено клопотання про відновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги у даній справі, оскільки у судовому засіданні 28.10.2019 було проголошено лише вступну та резолютивну частини рішення, а копію повного тексту рішення відповідач отримав 20.12.2019 звернувшись до суду першої інстанції з відповідним клопотанням.

Загальний порядок відновлення пропущених процесуальних строків врегульований ст. 119 ГПК України, відповідно до якої суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Відповідно до частини 1 статті 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

При цьому, ч. 2 ст. 256 ГПК України передбачено, що учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Згідно з частиною 3 зазначеної статті строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 261 цього Кодексу.

Частиною 6 ст. 242 ГПК України передбачено правила обрахування дня вручення судового рішення.

Так, оскаржуване рішення ухвалено Господарським судом Київської області 28.10.2019 (повний текст складено 01.11.2019). Таким чином, останнім днем для подання апеляційної скарги у даній справі є 21.11.2019.

Таким чином, з урахуванням отримання апелянтом повного тексту рішення лише 20.12.2019, останній має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, оскільки апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду (21.12.2019 (згідно відомостей засобів поштового зв`язку на конверті).

Північний апеляційний господарський суд визнав подані матеріали достатніми для відкриття апеляційного провадження. Заперечень проти відкриття апеляційного провадження на час постановлення ухвали до суду не надійшло.

Суддя-доповідач доповів колегії суддів про закінчення проведення підготовчих дій та про необхідність призначення справи до розгляду.

Керуючись ст. ст. 119, 234, 262, 263, 267, 268, 270 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Поновити Товариству з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Княжичі" пропущений строк на подання апеляційної скарги на рішення Господарського суду Київської області від 28.10.2019 у справі № 911/1940/19.

2. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Княжичі" на рішення Господарського суду Київської області від 28.10.2019 у справі № 911/1940/19.

3. Роз`яснити позивачу та третій особі право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом десяти днів з дня вручення цієї ухвали відповідно.

Звернути увагу, що згідно вимог ст. 263 ГПК України, до відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

4. Роз`яснити апелянту право подати до суду апеляційної інстанції заперечення на відзив (в разі його/їх надання) в письмовій формі протягом десяти днів з дня його вручення.

5. Встановити учасникам справи строк для подачі всіх заяв та клопотань в письмовій формі протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.

6. Закінчити проведення підготовчих дій.

7. Повідомити учасників справи, що апеляційна скарга розглядатиметься у судовому засіданні 08.04.2020 о 14 год. 05 хв. в приміщенні Північного апеляційного господарського суду (м. Київ, вул. Шолуденка, 1, літера А, зал судового засідання № 7 ).

8. Попередити учасників справи, що заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду у відповідності до ч. 2 ст. 207 ГПК України. Згідно з ч. 2 ст. 169 ГПК України заяви, клопотання і заперечення подаються в тільки в письмовій формі.

9. Попередити сторін про необхідність дотримання Перехідних положень Конституції України та ст. 58 ГПК України в частині здійснення представництва учасників апеляційного провадження (а також вчинення інших процесуальних дій, зокрема, підписання відзиву, заперечень, заяв, клопотань) в суді апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.

Головуючий суддя О.М. Коротун

Судді Б.О. Ткаченко

В.В. Сулім

СудПівнічний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення03.03.2020
Оприлюднено03.03.2020
Номер документу87957853
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/1940/19

Постанова від 13.07.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Попікова О.В.

Ухвала від 01.07.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Попікова О.В.

Ухвала від 01.07.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Попікова О.В.

Ухвала від 01.06.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Попікова О.В.

Ухвала від 04.05.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Попікова О.В.

Ухвала від 03.03.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Коротун О.М.

Ухвала від 10.02.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Коротун О.М.

Рішення від 28.10.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Карпечкін Т.П.

Ухвала від 23.10.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Карпечкін Т.П.

Ухвала від 09.10.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Карпечкін Т.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні