справа № 2-а-10128/08/2270/11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 березня 2009 р оку
Хмельницький окружний адміністративний суд в складі
головуючого суд ді - Касап В.М.
при секретарі - Марковій О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіда нні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду Укр аїни в Полонському районі до відкритого акціонерного товариства « Поні нківський картонно-паперовий комбінат « про стягнення заборгованості в розмірі 371626 грн . 46 коп . , -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в По лонському районі звернулося з позовом до відкритого акціонерного това риства « Понінківський картонно-паперовий комбінат « про стягнення заб оргованості в розмірі 376626 грн . 46 коп . В процесі розгляду спра ви зменшило позовні вимог до 371846 грн . 46 коп . , оскільки відповідачем частково погашена заборгова ність.
В обгрунтування своїх вимог вказує , що відповідно до За кону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» відповідач є платником внесків на загальнообов'язкове державне пенсій не страхування. Порушення відповідачем положень Закону щодо сплати стр ахових внесків в установлені строки та в повному обсязі призвело до вини кнення заборгованості по сплаті страхових внесків , яка складає 371846 грн . 46 коп . В зв'язку з цим , позивач просить стягнути з відповідача вказану заб оргованість в повному обсязі та видати виконавчий лист.
В судовому засіданні представник позивач а позов підтримав в повному обсязі.
Відповідач у судовому засіданні адмініст ративний позов не визнав і пояснив , що ухвалою господарського суду Хмельницької област і 21 жовтня 2003 року порушена процедура банкрутства , вимоги позивача є поточни ми , тому вимоги з а з а бов ' язаннями боржника , які виникли під час про ведення процедур банкрутства можуть пред ' являтися тільки після визнання боржника банк рутом. Просить у задоволенні позову відмовити.
Заслухавши пояснення представників стор ін , з'ясувавши по вно і всебічно обставини справи , суд вважає , що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Судом встановлено , що відповідач - відкрите ак ціонерне товариство « Понінківський картонно-паперовий комбінат « ідентифікаційний код 00278866 відповідно до ст.ст. 14 , 15 Закону України «Про загальнообов'язкове дер жавне пенсійне страхування» /далі Закон/ є платником страхових внесків д о Пенсійного фонду України.
За змістом статті 17 вказаного Закону на пл атника страхових внесків покладені обов'язки щодо нарахування , обчислення і сплати ст рахових внесків в повному обсязі в установлені строки. Згідно ч.6 ст. 20 цьог о ж Закону , страх увальники зобов'язані сплачувати страхові внески , нараховані за відповідни й базовий звітний період , не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінч ення цього періоду. Базовим періодом для відповідача у відповідності з а бзацу 2 ч.6 ст. 20 та п.1 ст. 14 названого Закону є календарний місяць
Відповідно до розрахунків суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , складених та підписан их відповідачем , загальна сума заборгованості по страхових внесках за період з 01.07.2008 р. по 24.10.2008 р. складає 371846 грн .46 коп .
У відповідності з вимогами ст. 106 Закону сум и страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхува льниками у строки , визначені статтею 20 цього .
Закону , в том у числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках , передбачених части ною третьою статті 20 цього Закону , вважаються простроченою заборгованістю із сплати с трахових внесків (далі - недоїмка) і стягуються в судовому порядку.
24.09.2008 року позивачем , відповідно до вимог п.14 ста тті 106 Закону , нап равлена вимога про сплату суми боргу , яка на момент подання адміністративного позову не задоволена та відповідачем у встановленому законом порядку не оскар жувалася , а відт ак є чинною та такою , що обґрунтовує факт узгодження недоїмки і є підстав ою для задоволення вимог позивача.
Відповідно до абзацу 8 пункту 3 статті 106 Зак ону у разі якщо страхувальник , який одержав вимогу територіального органу Пенсійн ого фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її от римання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки , або не узгодив вимогу з від повідним органом Пенсійного фонду , або не оскаржив вимогу в судовому порядку , а також у разі якщо страхув альник узгодив вимогу , але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом дес яти робочих днів після отримання узгодженої вимоги , відповідний орган Пенсій ного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу п ро сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої сл ужби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право зверн утися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Заборгованість відповідача по сплаті стр ахових внесків за період з 01.07.2008 року по 24.10.2008 року складає 371846 грн . 46 коп . , вона є обґрунтованою , відповідає чинному законодавству і підлягає стягненню. Наявність зазначеної заборгованос ті підтверджується наданими позивачем коп іями картки особового рахунку та розрахун ком суми страхових внесків , виконаним самим відповідачем.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 158 - 163 КАС України , ст.ст. 14 , 15 , 17 , 20 , 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» , -
ПОСТАНОВИВ:
позов Управління Пенсійного фонду України в Полонс ькому районі задоволити.
Стягнути з відкритого акціонерного товар иства «Понінківський картонно-паперовий комбінат» , ідентифікаційний код 00278866 н а користь Управління Пенсійного фонду України в Полонському районі заборгованість по страхових внесках в розмірі 371846 грн . 46 коп . / триста сімдесят одну тисячу вісімсот сорок шість гривень сорок шість коп ./
Виконавчий лист видати після набрання по становою законної сили в порядку , визначеному статтею 258 КАС України.
Постанова суду набирає законної сили піс ля закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо таку заяву не було подано. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанці ї подається протягом десяти днів з дня її проголошення , а в разі складення постано ви у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повн ому обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційн е оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційно го адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративн ий суд. коп ія апе ляційної скарги одночасно надсилається особою , яка її подає , до суду апеляційної інста нції.
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2009 |
Оприлюднено | 20.04.2010 |
Номер документу | 8795973 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Касап В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні