Ухвала
від 25.02.2020 по справі 905/2120/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA628999980313141206083020002


У Х В А Л А

26.02.2020 м.Харків Справа № 905/2120/19

Господарський суд Донецької області у складі судді Ніколаєвої Л.В.,

при секретарі судового засідання Ісаковій А.В.,

розглянувши у підготовчому засіданні справу № 905/2120/19

за позовом Приватного підприємства СПС

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Телерадіокомпанія Україна

про визнання недостовірною та такою, що порушує особисті немайнові права та принижує ділову репутацію інформацію, зобов`язання спростувати недостовірну інформацію

за участю представників:

від позивача: Білоус В.В, за ордером серії ХВ №000019 від 20.01.2020р.

від відповідача: не з`явився

та вільного слухача: ОСОБА_1 .

В С Т А Н О В И В:

На розгляді господарського суду Донецької області перебуває справа № 905/2120/19 за позовом ПП СПС до відповідача ТОВ ТРК Україна про

- визнання недостовірною та такою, що порушує особисті немайнові права та принижує ділову репутацію ПП СПС інформацію, поширену 20 березня 2019 року о 23.00 годині в ефірі телевізійного каналу Україна , власником якого є Товариство з обмеженою відповідальністю ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ УКРАЇНА , в програмі Сьогодні - новини на каналі Україна в сюжеті - Маніпулювання покупцями щодо продукції ТМ Приправка - Харчова Гімалайська сіль рожева , 200 гр.;

- зобов`язання Товариство з обмеженою відповідальністю ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ УКРАЇНА протягом 5 календарних днів з дня набрання судовим рішенням законної сили спростувати недостовірну інформацію, поширену 20 березня 2019 року о 23.00 годині в ефірі телевізійного каналу Україна , власником якого є Товариство з обмеженою відповідальністю ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ УКРАЇНА , в програмі Сьогодні - новини на каналі Україна в сюжеті - Маніпулювання покупцями щодо продукції ТМ Приправка - Харчова Гімалайська сіль рожева , 200 гр. шляхом зачитування у цій самій передачі і в той самий час наступного тексту спростування:

20 березня 2019 року о 23.00 годині в ефірі телевізійного каналу Україна в програмі Сьогодні - новини на каналі Україна в сюжеті - Маніпулювання покупцями , було поширено недостовірну інформацію щодо продукту, власником якого є ПП СПС , а саме Харчова Гімалайська сіль рожева , що випускається під торгівельною маркою Приправка .

У програмі було заявлено, що продемонстрований продукт Харчова Гімалайська сіль рожева ТМ Приправка не є справжньою гімалайською сіллю, та вміст гімалайської солі в продукті - лише 2-3 відсотки. Вказана інформація є недостовірною.

Пакування продукту Харчова Гімалайська сіль рожева ТМ Приправка з гімалайською рожевою сіллю містять 100% гімалайської солі без домішок інших видів солі.

Приватне підприємство СПС імпортує гімалайську рожеву сіль з соляних шахт в Пакистані. Відповідно до технічних умов вона не проходить термічну та хімічну обробку, тому й зберігає всі необхідні для організму людини корисні мінерали та мікроелементи.

Для підтвердження складу мікроелементів гімалайської солі ПП СПС ініціювало проведення спектрального аналізу рожевої гімалайської солі. На території України спектральний аналіз дає змогу перевірити сіль лише на 25 основних мікроелементів. За результатами перевірок Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки ім. Академіка Л.І. Медведя, Міністерства охорони здоров`я України дав заключення про наявність мінімум 25 основних мікроелементів і мінералів, необхідних людині, а також великий відсоток кальцію (Са), калію (К), магнію (Мg) та заліза (Fе), що надає їй рожевий колір.

З цього випливає, що зазначена на пакуванні назва продукту Харчова Гімалайська сіль рожева ТМ Приправка не є маркетинговим ходом для маніпулювання покупцями та ПП СПС має всі необхідні документи, що підтверджують відповідність вмісту пакування продукту його маркуванню .

25.02.2020р. за вх. № № 4197/20, 4199/20 господарський суд одержав клопотання позивача про:

-витребування від компанії Google LLC, юридична адреса: Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, СА 94043, USA відеозапис відеосюжету Правда чи маркетинг. Ми перевірили продукти, що позиціонуються як здорове харчування. Результати вас шокують , розміщений на Youtube - каналі ТОВ Телекомпанія Україна на офіційному сайті Сьогодні за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=idNn5MfogDM&list=PLkGifQ1NEWqgt7mmCAzkKCVgUR_p7Q0k&index=20&t=0s,

-витребування від ТОВ ТРК Україна повний (без будь-яких скорочень) відеозапис програми Сьогодні - новини на каналі Україна з відеосюжетом Маніпулювання покупцями, введення в оману споживачів , який дійсно транслювався в ефірі телевізійного каналу Україна 20.03.2019р. з 23:00 год.

Також, 25.02.2020р. за вх. №№ 4144/20, 4146/20, 4147/20 господарський суд одержав:

-заперечення відповідача проти задоволення клопотання від 06.02.2020р. позивача про призначення судової лінгвістичної (семантичної) експертизи усного мовлення,

-заперечення відповідача проти заяви позивача від 17.01.2020р. про уточнення позовних вимог,

-пояснення відповідача про неналежність і недопустимість доказу позивача, а саме додатку № 6 до позовної заяви.

26.02.2020р. за вх. №4267/20 господарський суд одержав клопотання позивача про долучення доказів, а саме: дисків CD-R 52X 700 MB 90 min, на які було записано відеосюжети, у яких фігурує Ксенія Середа як кореспондент ТОВ ТРК Україна (у кількості 2 шт.), фотознімків з поданих на дисках відеосюжетів.

Представники позивача у підготовчому засіданні підтримали заявлені клопотання про витребування доказів, просили суд їх задовольнити. Поряд з цим, представниками позивача заявлено усне клопотання про надання часу з метою ознайомлення з наданими відповідачем запереченнями та поясненнями та підготовки позиції щодо них.

Представник відповідача у підготовче засідання не з`явився.

У підготовчому засіданні судом постановлено ухвали в протокольній формі про залучення до справи та прийняття до розгляду: заперечень проти задоволення клопотання позивача про призначення судової лінгвістичної (семантичної) експертизи усного мовлення, заперечень проти заяви позивача про уточнення позовних вимог, пояснень про неналежність і недопустимість доказу позивача, а саме додатку № 6 до позовної заяви, які надані відповідачем; дисків CD-R 52X 700 MB 90 min, на які було записано відеосюжети, у яких фігурує Ксенія Середа як кореспондент ТОВ ТРК Україна , фотознімків з поданих на дисках відеосюжетів, які надані позивачем; про відкладення вирішення питання щодо клопотання позивача про витребування доказу від компанії Google LLC.

Водночас, у підготовчому засіданні судом задоволено клопотання позивача про витребування доказу від ТОВ ТРК Україна з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 1 ст.177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Згідно до ч. 2 ст. 182 ГПК України у підготовчому засіданні суд, зокрема, з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше; вирішує заяви та клопотання учасників справи; здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.

За змістом ст. 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.

Пунктом 4 ч. 5 ст. 13 ГПК України визначено, що суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч.2 ст. 2 ГПК України суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

В обґрунтування заявленого клопотання позивач посилається на те, що у результаті ознайомлення позивачем 06.02.2020р. та повторно 21.02.2020р. у приміщенні суду з матеріалами справи, а саме з відеозаписом сюжету Маніпулювання покупцями, введення в оману споживачів , який розпочався на 15 хв. 36 сек. прогарами Сьогодні - новини на каналі Україна , що транслювався в ефірі новин на телевізійному каналі Україна 20.03.2019р. з 23:00 год., що було надано відповідачем позивачу на запит останнього та переданого в подальшому позивачем суду, було встановлено, що цей запис не є повним, унаслідок чого не відповідає оригінальному відеосюжету, що транслювався відповідачем 20.03.2019р.

А саме, у відеозаписі сюжету відсутній кадр, який у дійсності транслювався протягом майже трьох секунд із зображенням крупним планом зворотнього боку пакування продукції Харчова Гімалайська сіль рожева , об`ємом 200г під Торгівельною маркою Приправка , яка виготовлюється за замовленням ПП СПС , і на якому чітко видно назву продукту, дату виробництва партії продукту, виробника продукту тощо.

Однак, зазначена телевізійна програма, крім транслювання в ефірі 20.03.2019р. також була розміщена відповідачем 20.03.2019р. в мережі Інтернет Youtube - каналі ТОВ Телекомпанія Україна на офіційному сайті Сьогодні за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=idNn5MfogDM&list=PLkGifQ1NEWqgt7mmCAzkKCVgUR_p7Q0k&index=20&t=0s. Відеозапис цього сюжету на Youtube - каналі ТОВ Телекомпанія Україна було поіменовано наступним чином: Правда чи маркетинг. Ми перевірили продукти, що позиціонуються як здорове харчування. Результати вас шокують . Доступ до відеозапису цього сюжету було обмежено відповідачем 05.04.2019р. і тому на даний час це відео для загального перегляду є недоступним. Проте позивач встиг своєчасно скопіювати його на оптичний диск CD-R 700/80 min ALERUS, який надано до суду для порівняльного дослідження.

Таким чином, на запит позивача, відповідачем було надано відеозапис сюжету, не тотожний тому, що в дійсності транслювався 20.03.2019р. з 23:00 год. в ефірі телевізійного каналу Україна в програмі Сьогодні - новини на каналі Україна .

Повний відеозапис програми Сьогодні - новини на каналі Україна з відеосюжетом Маніпулювання покупцями, введення в оману споживачів , який дійсно транслювався в ефірі телевізійного каналу Україна 20.03.2019р. з 23:00 год. підтверджує розповсюдження відповідачем недостовірної інформації, та цей відеозапис, як і його скорочена версія, раніше надана відповідачем, є у розпорядженні останнього.

Разом з цим, у запереченнях проти заяви позивача про уточнення позовних вимог та поясненнях про неналежність і недопустимість доказу позивача відповідач, зокрема, посилається на те, що додаток № 6 до позовної заяви під назвою Оригінал програми Сьогодні в ефірі новини на каналі Україна від 20.03.2019р. о 23:00 год, записаної на цифровому носії - компакт - диску DVD + R, наданої ПП СПС від ТОВ ТРК Україна , вкладений у паперовий конверт , не є оригіналом, не містить електронного цифрового підпису, а отже не може бути належним та допустимим доказом у справі з огляду на положення ст. 96 ГПК України, ст. 7 ЗУ Про електронні документи та електронний документообіг .

З огляду на предмет даного позову, приймаючи до уваги обставини, викладені у заявленому клопотанні позивача, а також пояснення відповідача щодо неналежності та недопустимості доказу позивача, з метою повного та всебічного розгляду справи, суд вважає за доцільне задовольнити клопотання позивача та витребувати від відповідача оригінал відеозапису програми Сьогодні - новини на каналі Україна з відеосюжетом Маніпулювання покупцями, введення в оману споживачів , який транслювався в ефірі телевізійного каналу Україна 20.03.2019р. з 23:00 год.

Зважаючи на викладене, а також враховуючи, що питання, визначені ч. 2 ст. 182 ГПК України, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні, в т.ч. щодо клопотання позивача про призначення судової лінгвістичної (семантичної) експертизи усного мовлення, суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання по даній справі.

Керуючись ст. ст. 81, 120, 183, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В:

1.Клопотання Приватного підприємства СПС за вх. № 4199/20 від 25.02.2020р. про витребування доказу задовольнити.

2.Витребувати від Товариства з обмеженою відповідальністю Телерадіокомпанія Україна оригінал відеозапису програми Сьогодні - новини на каналі Україна з відеосюжетом Маніпулювання покупцями, введення в оману споживачів , який транслювався в ефірі телевізійного каналу Україна 20.03.2019р. з 23:00 год.

3.Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю Телерадіокомпанія Україна строк для подання до суду доказу - до 10.03.2020р.

4.Відкласти підготовче засідання на 10.03.2020р. о 15:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Донецької області за адресою: м. Харків, пр-т Науки, 5, каб. № 416 (4-ий поверх).

5.Викликати учасників справи у підготовче засідання, призначене на 10.03.2020р. о 15:00 год.

Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://dn.arbitr.gov.ua.

Ухвала набирає чинності 26.02.2020р. та оскарженню не підлягає.

Суддя Л.В. Ніколаєва

Дата ухвалення рішення25.02.2020
Оприлюднено03.03.2020

Судовий реєстр по справі —905/2120/19

Ухвала від 15.12.2021

Господарське

Господарський суд Донецької області

Ніколаєва Лариса Вікторівна

Ухвала від 08.09.2021

Господарське

Господарський суд Донецької області

Ніколаєва Лариса Вікторівна

Ухвала від 24.06.2021

Господарське

Господарський суд Донецької області

Ніколаєва Лариса Вікторівна

Ухвала від 12.06.2021

Господарське

Господарський суд Донецької області

Ніколаєва Лариса Вікторівна

Ухвала від 10.02.2021

Господарське

Господарський суд Донецької області

Ніколаєва Лариса Вікторівна

Ухвала від 16.01.2021

Господарське

Господарський суд Донецької області

Ніколаєва Лариса Вікторівна

Ухвала від 16.01.2021

Господарське

Господарський суд Донецької області

Ніколаєва Лариса Вікторівна

Ухвала від 14.01.2021

Господарське

Господарський суд Донецької області

Ніколаєва Лариса Вікторівна

Ухвала від 25.11.2020

Господарське

Господарський суд Донецької області

Ніколаєва Лариса Вікторівна

Ухвала від 26.10.2020

Господарське

Господарський суд Донецької області

Ніколаєва Лариса Вікторівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні