УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"03" березня 2020 р. м. Житомир Справа № 906/219/20
Господарський суд Житомирської області у складі судді Кравець С.Г.,
розглядаючи матеріали позовної заяви у справі
за позовом: Приватного спеціалізованого підприємства "Вертикаль" (м.Житомир)
до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Космос-1971" (м.Житомир)
про стягнення 30077,61грн,
ВСТАНОВИВ:
Приватне спеціалізоване підприємство "Вертикаль" звернулось до Господарського суду Житомирської області з позовом до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Космос-1971" про стягнення заборгованості в сумі 30077,61грн, а також судових витрат.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку про повернення позовної заяви Приватного спеціалізованого підприємства "Вертикаль" від 26.02.2020 з наступних підстав.
Відповідно до п.1 ч.5. ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи також у разі, якщо: 1) заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Позовна заява - процесуальний документ, за допомогою якого реалізується право на звернення до господарського суду. Подання позовної заяви є формою реалізації права на позов.
Подання позову включає в себе дії позивача (самостійно або через представників) щодо його безпосереднього звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду.
Згідно з ч.2 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до ч.5 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Частиною 1 ст.56 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Згідно з ч.1 ст.58 Господарського процесуального кодексу України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Частиною 4 ст.60 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
Відповідно до ст.1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокат - це фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом.
У відповідності до ч.1 ст.26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Згідно з ч.2 ст.26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" ордер - це письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Згідно з ч.3 ст.26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч.4 ст.26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.
Як встановлено судом, дану позовну заяву підписано адвокатом Сичовим Д.В., як представником.
На підтвердження повноважень представника Сичова Д.В. до матеріалів позовної заяви додано договір-доручення №01/11/2019 про надання правничої допомоги від 01.11.2019 та ордер на надання правничої (правової) допомоги №1000388 від 21.11.2019.
Однак, із змісту вказаних документів не вбачається, що адвокату Сичову Д.В. надані повноваження на звернення до господарського суду та підписання позовної заяви від імені Приватного спеціалізованого підприємства "Вертикаль", оскільки договір-доручення №01/11/2019 про надання правничої допомоги від 01.11.2019 укладено з Дочірнім підприємством "Ремліфтмонтаж" Приватного спеціалізованого підприємства "Вертикаль" (код ЄДРПОУ 36101771) в особі директора Ковальчука Володимира Петровича. Ордер на надання правничої (правової) допомоги №1000388 від 21.11.2019 також видано на представництво інтересі ДП "Ремліфтмонтаж" ПСП "Вертикаль", а не Приватного спеціалізованого підприємства "Вертикаль" (код ЄДРПОУ 31739292), яке визначено позивачем у позовній заяві від 26.02.2020.
Відповідно до п.13 частини 2 статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості про юридичну особу, крім державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб, зокрема відомості про керівника юридичної особи та про інших осіб (за наявності), які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо: прізвище, ім`я, по батькові, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), дані про наявність обмежень щодо представництва юридичної особи.
Згідно зі ст.10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань в реєстрі значиться:
- Приватне спеціалізоване підприємство "Вертикаль", код ЄДРПОУ 31739292; місцезнаходження: 10029, м.Житомир, вул.Михайла Грушевського, буд.16; керівник/підписант Петренко Валентин Володимирович ;
- Дочірнє підприємство "Ремліфтмонтаж" ПСП "Вертикаль", код ЄДРПОУ 36104771; місцезнаходження: 13300, Житомирська область, місто Бердичів, вулиця Мостова, буд. 20; керівник Ковальчук Володимир Петрович, а також підписант з 10.02.2015 Петренко Олена Валентинівна.
Отже, з наведеного слідує, що Приватне спеціалізоване підприємство "Вертикаль" є самостійною юридичною особою, керівником якої є Петренко Валентин Володимирович, а тому саме він уповноважений представляти юридичну особу та вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати позовні заяви, укладати договори на надання правничої допомоги від імені Приватного спеціалізованого підприємства "Вертикаль".
З огляду на наведене, у суду відсутні підстави вважати, що позовна заява Приватного спеціалізованого підприємства "Вертикаль" від 26.02.2020 підписана уповноваженою особою, яка має право на її підписання.
Таким чином, оскільки особою, яка звертається з позовом, не дотримано вимог ч.2 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, що є імперативними нормами стосовно підписання уповноваженим представником позовної заяви, яка ним подається, вказане є підставою для повернення позовної заяви відповідно до п.1 ч.5 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
В той же час, суд наголошує, що відповідно до ч.8 ст.174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись ч.1 ст.56, ч.1 ст.58, ч.4 ст.60, ч.2 ст.162, ч.5 ст.164, п.1 ч.5 ст.174, ст.ст. 232-234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,
УХВАЛИВ:
Повернути позовну заяву Приватного спеціалізованого підприємства "Вертикаль" від 26.02.2020 з доданими до неї документами.
Додаток на 27 аркушах, в тому числі платіжне доручення №15 від 21.02.2020 на суму 2102,00грн.
Суддя Кравець С.Г.
Друк:
1- в наряд,
2 - заявнику (рек. з пов.).
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2020 |
Оприлюднено | 04.03.2020 |
Номер документу | 87961295 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Кравець С.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні