Ухвала
від 25.02.2020 по справі 910/10545/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua УХВАЛА

м. Київ

26.02.2020Справа № 910/10545/19 Господарський суд міста Києва у складі головуючого судді - Приходько І.В.

при секретарі судового засідання - Жалобі С.Р.

розглянувши у підготовчому засіданні матеріали

позовної заяви Релігійної організації "Релігійна громада Свято-Димитрівської парафії села Рижулинці Хмельницького району Хмельницької єпархії Української православної церкви"

до Хмельницької обласної державної адміністрації

третя особа 1, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Управління Хмельницької єпархії Української Православної Церкви

третя особа 2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: "Управління Хмельницької єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України)"

про визнання протиправним та скасування розпорядження голови Хмельницької обласної державної адміністрації,

за участю представників: згідно протоколу судового засідання;

ВСТАНОВИВ:

Релігійна організація "Релігійна громада Свято-Димитрівської парафії села Рижулинці Хмельницького району Хмельницької єпархії Української православної церкви" звернулася до Господарського суду міста Києва з позовом до Хмельницької обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження голови Хмельницької обласної державної адміністрації № 233/2019-р від 01.04.2019 "Про реєстрацію статуту Релігійної організації "Релігійна громада Свято-Димитрівської парафії села Рижулинці Хмельницького району Хмельницької єпархії Української православної церкви" в новій редакції".

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 30.08.2019 вказану позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення її недоліків у десять днів з дня вручення цієї ухвали.

02.10.2019 до Господарського суду міста Києва від позивача надійшли підтвердження усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 09.10.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання у справі на 06.11.2019.

31.10.2019 через відділ автоматизованого документообігу суду від Хмельницької обласної державної адміністрації надійшов відзив на позовну заяву.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.11.2019 відкладено підготовче засідання у даній справі на 09.12.2019, залучено до участі у справі в якості третьої особи 1, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Управління Хмельницької єпархії Української Православної Церкви та третю особу 2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: "Управління Хмельницької єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України)".

03.12.2019 через відділ автоматизованого документообігу суду від Релігійної організації "Релігійна громада Свято-Димитрівської парафії села Рижулинці Хмельницького району Хмельницької єпархії Української Православної Церкви" надійшло клопотання про долучення документів до матеріалів справи.

09.12.2019 через відділ автоматизованого документообігу суду від Релігійної організації "Релігійна громада Свято-Димитрівської парафії села Рижулинці Хмельницького району Хмельницької єпархії Української Православної Церкви" надійшли письмові пояснення по справі.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 09.12.2019 продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів, відкладено підготовче засідання у даній справі на 13.01.2020.

Підготовче засідання, призначене на 13.01.2020, не відбулося у зв`язку із перебуванням судді Приходько І.В. на лікарняному.

14.01.2020 через відділ автоматизованого документообігу суду від Хмельницької обласної державної адміністрації Управління культури, національностей, релігій та туризму надійшли копії матеріалів реєстраційної справи на виконання ухвали суду від 09.12.2019.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.01.2020 призначено підготовче засідання на 03.02.2020.

03.02.2020 через відділ автоматизованого документообігу суду від Релігійної організації "Релігійна громада Свято-Димитрівської парафії села Рижулинці Хмельницького району Хмельницької єпархії Української Православної Церкви" надійшли додаткові пояснення.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.02.2020 відкладено підготовче засідання у даній справі на 26.02.2020.

20.02.2020 через відділ автоматизованого документообігу суду від Релігійної організації "Релігійна громада Свято-Димитрівської парафії села Рижулинці Хмельницького району Хмельницької єпархії Православної Церкви України" надійшли пояснення.

26.02.2020 через відділ автоматизованого документообігу суду від Релігійної організації "Управління Хмельницької єпархії Української Православної Церкви" надійшли додаткові пояснення.

26.02.2020 через відділ автоматизованого документообігу суду від Релігійної організації "Релігійна громада Свято-Димитрівської парафії села Рижулинці Хмельницького району Хмельницької єпархії Української Православної Церкви про клопотання про зміну найменування.

26.02.2020 через відділ автоматизованого документообігу суду від Релігійної організації "Релігійна громада Свято-Димитрівської парафії села Рижулинці Хмельницького району Хмельницької єпархії Української Правславної Церкви" надійшли додаткові пояснення.

26.02.2020 через відділ автоматизованого документообігу суду від Релігійної організації "Релігійна громада Свято-Димитрівської парафії села Рижулинці Хмельницького району Хмельницької єпархії Православної Церкви України" надійшла заява про відмову від позову.

У підготовче засідання 26.02.2020 представники відповідача та третьої особи-2 не з`явились.

У підготовчому засіданні 26.02.2020 представник позивача надав додаткові пояснення, підтримав позовну заяву, заперечував щодо заяви про відмову від позову та клопотання про зміну найменування, поданих представником Релігійної організації "Релігійна громада Свято-Димитрівської парафії села Рижулинці Хмельницького району Хмельницької єпархії Православної Церкви України".

У підготовчому засіданні 26.02.2020 представник третьої особи-1 надав додаткові пояснення, підтримав позовну заяву, заперечував щодо заяви про відмову від позову та клопотання про зміну найменування, поданих представником Релігійної організації "Релігійна громада Свято-Димитрівської парафії села Рижулинці Хмельницького району Хмельницької єпархії Православної Церкви України ".

У підготовчому засіданні 26.02.2020 представник Релігійної організації "Релігійна громада Свято-Димитрівської парафії села Рижулинці Хмельницького району Хмельницької єпархії Православної Церкви України" підтримав клопотання про зміну найменування позивача та заяву про відмову від позову.

Заслухавши пояснення позивача, третьої особи-1 та представника Релігійної організації "Релігійна громада Свято-Димитрівської парафії села Рижулинці Хмельницького району Хмельницької єпархії Православної Церкви України", дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що рішення з даного спору може вплинути на права та обов`язки інших осіб.

Згідно з частиною першою статті 50 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Частиною другою статті 50 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Приймаючи до уваги характер спірних правовідносин, господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для залучення у справі третьої особи без самостійних вимог на предмет спору, оскільки рішення у справі може вплинути на права та обов`язки такої особи, в тому числі щодо обох із сторін в якості: третьої особи-3, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ (29000, Хмельницька обл., місто Хмельницький, ВУЛИЦЯ ГРУШЕВСЬКОГО, будинок 87, ідентифікаційний код: 33902378).

Відповідно до частини 2 статті 183 Господарського процесуального кодексу України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Одночасно, згідно з частинами 2 та 3 статті 177 Господарського процесуального кодексу України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Враховуючи зазначене, з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи, забезпечення рівності прав та обов`язків всіх учасників процесу, суд дійшов висновку про відкладення підготовчого засідання.

Керуючись ст.ст. 182, 183, 202, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Відкласти підготовче засідання у даній справі на 30.03.20 о 14:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал №15.

2. Залучити до участі у справі в якості: третьої особи-3, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ (29000, Хмельницька обл., місто Хмельницький, ВУЛИЦЯ ГРУШЕВСЬКОГО, будинок 87, ідентифікаційний код: 33902378).

3. Встановити третій особі строк до 30.03.2020 для подачі до суду:

- обґрунтованих письмових пояснень щодо суті позовних вимог, з наданням відповідних доказів на підтвердження власних доводів;

- доказів направлення письмових пояснень та доданих до них документів на адресу інших учасників справи.

4. Зобов`язати позивача направити позовну заяву та додані до неї документи, відповідь на відзив, а відповідача - відзив та додані до нього документи на адресу залученій третій особі. Докази направлення надати суду.

5. Роз`яснити учасникам справи, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, передбачених статтею 202 Господарського процесуального кодексу України.

6. Повідомити учасників справи, що інформацію щодо даної справи можна отримати в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/gromadyanam/csz/, а також у Єдиному державному реєстрі судових рішень - www.reyestr.court.gov.ua.

Дана ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, відповідно до приписів статті 255 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя І.В. Приходько

Дата ухвалення рішення25.02.2020
Оприлюднено03.03.2020

Судовий реєстр по справі —910/10545/19

Ухвала від 18.08.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

Ухвала від 02.08.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

Ухвала від 02.06.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

Ухвала від 16.04.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

Ухвала від 03.03.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

Ухвала від 05.02.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

Ухвала від 26.01.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

Ухвала від 10.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

Ухвала від 11.11.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

Ухвала від 09.10.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні