Ухвала
від 26.02.2020 по справі 910/1635/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

м. Київ

27.02.2020Справа № 910/1635/20

Суддя Господарського суду міста Києва Данилова М.В., розглянувши матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю УПГ-ІНВЕСТ (59343, Чернівецька область, Кіцманський район, село Мамаївці, вул. Богуна, 16)

до Товариства з обмеженою відповідальністю УКРРОСТПРОДУКТ (04050, м. Київ, вул.Глибочицька, 72, офіс 320/1)

про стягнення заборгованості,

визнав подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, -

05 лютого 2020 року до Господарського суду міста Києва від Товариства з обмеженою відповідальністю УПГ-ІНВЕСТ (позивач) надійшла позовна заява № 32 від 31.01.2020 року до Товариства з обмеженою відповідальністю УКРРОСТПРОДУКТ (відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 104 762, 03 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем його зобов`язань за договором поставки № 5-12/18 від 05.12.2018 року, зокрема, відповідач не виконав свої зобов`язання щодо сплати грошових коштів відповідно до умов вищезазначеного договору, внаслідок чого у відповідача утворилась заборгованість перед позивачем.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.02.2020 року у справі № 910/1635/20 позовну заяву № 32 від 31.01.2020 року Товариства з обмеженою відповідальністю УПГ-ІНВЕСТ до Товариства з обмеженою відповідальністю УКРРОСТПРОДУКТ про стягнення заборгованості залишено без руху, надано Товариству з обмеженою відповідальністю УПГ-ІНВЕСТ строк для усунення встановлених недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.

17.02.2020 року ухвалу суду у даній справі було направлено Товариству з обмеженою відповідальністю УПГ-ІНВЕСТ , за адресою: 59343, Чернівецька область, Кіцманський район, село Мамаївці, вул. Богуна, 16.

21 лютого 2020 року через відділ діловодства суду від позивача, на виконання вимог ухвали суду від 12.02.2020 року, надійшла заява № 51/1 від 20.02.2020 року про усунення недоліків по справі.

Зважаючи на наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку про усунення позивачем недоліків позовної заяви у встановлений судом строк.

Відповідно до ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

В ч. 1 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України визначено, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Згідно положень ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

За змістом ч. 1 ст. 250 Господарського процесуального кодексу України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Відповідно до положень ст. 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Малозначними справами є, зокрема, справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Також, суд звертає увагу, що Товариство з обмеженою відповідальністю УПГ-ІНВЕСТ у позовній заяві, звернулось до суду з клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, яке узгоджується зі ст. 247 ГПК України і підлягає задоволенню.

Враховуючи, клопотання позивача та, що предметом позову у даній справі є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі (з огляду на заявлені предмет та підстави позову) вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, суд дійшов висновку здійснювати розгляд даної справи в порядку спрощеного позовного провадження.

Керуючись ст. ст. 12, 234, 247, 252 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Розгляд справи № 910/1635/20 здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

3. Судове засідання у справі призначити на 18.03.2020 о 11:20 . Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду міста Києва за адресою: 01030, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 44-Б, зал судових засідань № 25. Повідомити сторін, що явка їх представників в судове засідання є обов`язковою.

4. Встановити відповідачу строк у п`ятнадцять днів з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позов із урахуванням вимог, передбачених статтею 165 Господарського процесуального кодексу України, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на діюче законодавство; докази направлення відзиву позивачу.

5. Запропонувати позивачу у строк до 5 днів з дня отримання відзиву надати суду відповідь на відзив; докази направлення відповіді на відзив відповідачу.

6. Попередити позивача про те, що у разі ненадання господарському суду без поважних причин документів або нез`явлення його представника у судове засідання, позов відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 226 ГПК України може бути залишений без розгляду.

7. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву на позов, справа згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України буде розглянута за наявними в ній матеріалами.

8. Повідомити сторін, що подання ними додаткових письмових доказів, висновків експертів, клопотань, заяв, пояснень, можуть бути подані до суду у строк до 18.03.2020 року.

9. Повідомити учасників справи про судове засідання.

10. Довести до відома сторін, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд має право стягувати в дохід Державного бюджету України з винної особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Дата підписання: 27 лютого 2020 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя М.В. Данилова

Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді. Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.

Дата ухвалення рішення26.02.2020
Оприлюднено04.03.2020

Судовий реєстр по справі —910/1635/20

Рішення від 09.06.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Данилова М.В.

Ухвала від 17.05.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Данилова М.В.

Ухвала від 26.04.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Данилова М.В.

Ухвала від 30.03.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Данилова М.В.

Ухвала від 03.03.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Данилова М.В.

Ухвала від 13.02.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Данилова М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні