Ухвала
від 24.02.2020 по справі 923/1092/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


У Х В А Л А

25 лютого 2020 року Справа № 923/1092/16

Господарський суд Херсонської області у складі судді Сулімовської М.Б., за участю секретаря судового засідання Мальцевої О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за заявою: Херсонської ОДПІ Головного управління ДФС у Херсонській області

до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "Тагіт", м.Херсон

про банкрутство

за участю представників сторін:

від кредитора: ГУ ДПС у Херсонській області, АР Крим та м.Севастополі - Шаповал Д.В. (паспорт НОМЕР_1 виданий Цюрупинським РВ УМВС України в Херсонській області 31.01.2008р.), заступник начальника відділу, довіреність №184/9/21-22-10-03-04 від 05.09.2019р.,

розпорядник майна: не з`явився

в с т а н о в и в:

Провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "Тагіт", м.Херсон порушено ухвалою господарського суду від 16.11.2016р.; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном боржника, призначено розпорядника майна.

Ухвалою господарського суду від 16.05.2017р. затверджено реєстр вимог кредиторів.

Ухвалою суду від 16.01.2020р. призначено підсумкове засідання на 05.02.2020р., явку в засідання представників кредиторів-членів комітету кредиторів, боржника, розпорядника майна визнано обов`язковою.

03.02.2020р. розпорядником майна арбітражним керуючим Каленчук О.І. подано до суду клопотання про визнання боржника банкрутом.

Ухвалою суду від 05.02.2020р. розгляд справи у підсумковому засіданні відкладено на 25.02.2020р., явку в засідання представників кредиторів-членів комітету кредиторів, боржника, розпорядника майна визнано обов`язковою.

24.02.2020р. арбітражний керуючий Каленчук О.І. звернулась до суду з клопотанням про розгляд справи без її участі.

В судове засідання з`явився представник ініціюючого кредитора.

Інші учасники провадження в судове засідання не з`явились, про поважність причин неявки суд не повідомили.

Судом з`ясовано позицію представника кредитора щодо можливості розгляду справи без участі інших учасників провадження.

Представник податкової інспекції зауважила про систематичну неявку арбітражного керуючого Каленчук О.І. та решти кредиторів в судові засідання та, з метою недопущення затягування розгляду даної справи, вважає за можливе розглянути справу за відсутності інших учасників провадження.

Враховуючи, що господарським судом було вжито всіх заходів щодо належного повідомлення учасників провадження про розгляд справи в даному судовому засіданні, своїм правом взяти участь в судовому засіданні розпорядник майна арбітражний керуючий Каленчук О.І., кредитори та боржник скористались на власний розсуд, враховуючи позицію представника ініціюючого кредитора, суд дійшов висновку про розгляд справи за наявними матеріалами.

В судовому засіданні розглянуто клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури від 31.01.2020р., подане до суду розпорядником майна арбітражним керуючим Каленчук О.І. 03.02.2020р.

Представник ініціюючого кредитора заперечила щодо задоволення клопотання про визнання боржника банкрутом, зауважила, що в порушення приписів Кодексу України з процедур банкрутства розпорядником майна не було доведено до відома зборів кредиторів аналіз фінансового стану боржника, що унеможливлює прийняття законного та обґрунтованого рішення щодо переходу до подальшої процедури банкрутства; просила врахувати, що ухвалою суду від 25.02.2020р. задоволено скаргу ініціюючого кредитора на бездіяльність розпорядника майна арбітражного керуючого Каленчук О.І., відсторонено її від виконання повноважень розпорядника майна та призначено іншого розпорядника майна. Представник кредитора вважає, що новопризначений розпорядник майна зобов`язаний виконати приписи Кодексу України з процедур банкрутства, провести належним чином аналіз фінансового стану боржника, який, в свою чергу, має бути розглянутий зборами кредиторів для ухвалення рішення щодо подальшої процедури банкрутства.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника податкової інспекції, суд зазначає наступне.

Так 03.02.2020р. розпорядником майна арбітражним керуючим Каленчук О.І. на електронну пошту господарського суду подано клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури та протокол засідання комітету кредиторів від 31.01.2020р. №31/01/2020.

Як слідує з означеного протоколу, до порядку денного засідання комітету кредиторів було внесено наступні питання:

1. Розгляд аналізу фінансового становища ТОВ Фірма "Тагіт";

2. Вибір уповноваженої особи для подання клопотання про перехід до ліквідаційної процедури.

За результатами обговорення першого питання порядку денного розпорядник майна повідомила кредиторів, що здійснити фінансовий аналіз не вбачається за можливе з огляду на відсутність бухгалтерської документації за останні три роки до порушення справи про банкрутство.

У зв`язку з чим комітетом кредиторів вирішено взяти до відома звіт про проведення аналізу фінансово-господарської діяльності неплатоспроможного підприємства - ТОВ Фірма "Тагіт".

По другому питанню порядку денного розпорядник майна повідомила, що зборами кредиторів, які відбулись 13.01.2020р., оформлені протоколом №4, прийнято рішення завершити процедуру розпорядження майном ТОВ Фірма "Тагіт", перейти до процедури ліквідації без аналізу фінансового становища. Однак, не було прийнято рішення ким буде подано клопотання про перехід до ліквідаційної процедури.

За результатами обговорення даного питання комітетом кредиторів прийнято рішення уповноважити розпорядника майна Каленчук О.І. подати до суду клопотання про визнання ТОВ Фірма "Тагіт" банкрутом та відкриття його ліквідаційної процедури.

На виконання рішення комітету кредиторів 03.02.2020р. розпорядником майна арбітражним керуючим Каленчук О.І. на електронну пошту господарського суду подано клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури від 31.01.2020р.

Суд не вбачає законних підстав для задоволення означеного клопотання з огляду на наступне.

Так означене клопотання та рішення комітету кредиторів від 31.01.2020р. обґрунтовані рішенням зборів кредиторів від 13.01.2020р., що оформлено протоколом №4.

Разом з тим суд зауважує, що 13.01.2020р. розпорядником майна арбітражним керуючим Каленчук О.І. було подано до суду протокол зборів кредиторів від 13.01.2020р., протокол засідання комітету кредиторів від 13.01.2020р., докази направлення запрошення на збори кредиторів та засідання комітету кредиторів, копію відповіді ГУ статистики у Харківській області, протоколи проведеної інвентаризації.

15.01.2020р. розпорядником майна подано до суду додаткові пояснення до аналізу фінансового становища ТОВ Фірма "Тагіт".

Дослідивши в судовому засіданні 16.01.2020р. документи, подані розпорядником майна 13.01.2020р. та 15.01.2020р. до матеріалів справи, суд зауважив наступне.

Як слідує з поданих матеріалів, 26.12.2019р. за вихідним №02-01/5-78/1 розпорядником майна на адресу всіх кредиторів, уповноваженої особи засновників боржника та представника працівників ТОВ фірма "Тагіт" направлено запрошення на збори кредиторів та засідання комітету кредиторів, які призначено на 13.01.2019р.

До порядку денного зборів кредиторів запропоновано включити питання:

1. Розгляд аналізу фінансового становища ТОВ фірма "Тагіт".

2. Вирішення питання щодо подальшої процедури банкрутства ТОВ фірма "Тагіт".

До порядку денного засідання комітету кредиторів запропоновано питання:

1. Вирішення питання щодо подальшої процедури банкрутства ТОВ фірма "Тагіт".

13.01.2020р. відбулись збори кредиторів.

Як слідує з протоколу №4 зборів, до порядку денного були включені наступні питання:

1. Розгляд звіту розпорядника майна та аналізу фінансового становища ТОВ фірма "Тагіт".

2. Вирішення питання щодо подальшої процедури банкрутства ТОВ фірма "Тагіт".

3. Вирішення питання щодо місця проведення подальших зборів кредиторів у процедурі банкрутства ТОВ фірма "Тагіт".

З наведеного суд встановив, що порядок денний зборів кредиторів не відповідає питанням порядку денного, про який йдеться у запрошенні розпорядника майна.

Втім, будь-яких обґрунтованих пояснень щодо доповнення питань порядку денного зборів кредиторів протокол №4 не містить, не надано таких пояснень і розпорядником майна в судовому засіданні.

Також, за результатами розгляду питання щодо аналізу фінансового становища боржника розпорядником майна було повідомлено кредиторів про неможливість складення такого аналізу у зв`язку із неподанням боржником до органів статистики фінансової звітності, у зв`язку з чим кредиторами більшістю голосів присутніх на зборах кредиторів було прийнято рішення про перехід до ліквідаційної процедури без відповідного аналізу фінансового стану ТОВ фірма "Тагіт" у зв`язку із відсутністю будь-яких документів, на підставі яких можливо було б здійснити такий аналіз.

Однак, передумовою для переходу до ліквідаційної процедури є встановлення судом факту неоплатності боржника, тобто перевищення його пасиву над активом.

З огляду на те, що судом не можуть бути враховані рішення, прийняті зборами кредиторів 13.01.2020р. при розгляді питання щодо переходу до подальшої процедури банкрутства, суд ухвалою від 16.01.2020р. відклав підсумкове засідання на 05.02.2020р.

Таким чином, розпорядником майна арбітражним керуючим Каленчук О.І. вкотре було проігноровано приписи законодавства про банкрутство та вимоги суду щодо необхідності здійснення аналізу фінансового становища боржника, співставлення його активу та пасиву, доведення такої інформації до загальних зборів кредиторів для прийняття останніми рішення щодо подальшої процедури банкрутства в межах своєї компетенції.

Наведені обставини, в тому числі, стали підставою для задоволення господарським судом 25.02.2020р. скарги ініціюючого кредитора на бездіяльність розпорядника майна арбітражного керуючого Каленчук О.І. та відсторонення її від виконання повноважень розпорядника майна ТОВ Фірма "Тагіт", призначення розпорядником майна арбітражного керуючого Косенка С.Г.

Отже, оскільки рішення зборів кредиторів від 13.01.2020 року не відповідає приписам чинного законодавства про банкрутство, суд відмовляє у задоволенні клопотання розпорядника майна арбітражного керуючого Каленчук О.І. від 31.01.2020р. про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури та відкладає підсумкове засідання.

При цьому суд вважає за необхідне зобов`язати розпорядника майна арбітражного керуючого Косенка С.Г. вжити невідкладних заходів щодо завершення процедури розпорядження майном боржника відповідно до приписів Кодексу України з процедур банкрутства, надати суду протокол загальних зборів кредиторів боржника, на яких вирішено питання щодо подальшої процедури банкрутства товариства, аналіз фінансового становища боржника, звіт, підтверджений належними доказами, про проведену в процедурі розпорядження майном роботу.

Суд враховує, що за приписами ст.44 Кодексу України з процедур банкрутства, процедура розпорядження майном вводиться строком до 170 календарних днів.

Станом на дату проведення даного судового засідання строк процедури розпорядження майном вичерпано, рішення про перехід до наступної процедури банкрутства не прийнято.

Враховуючи, що процесуальні дії у справі про банкрутство мають вчинятися в межах певної судової процедури, суд вважає за необхідне продовжити строк процедури розпорядження майном ТОВ Фірма "Тагіт" до 09.04.2020р.

Керуючись ст.ст. 44, 48, 49 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

у х в а л и в:

1. У задоволенні клопотання розпорядника майна арбітражного керуючого Каленчук від 31.01.2020р. про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури відмовити.

2. Продовжити строк процедури розпорядження майном до 09.04.2020р.

3. Зобов`язати розпорядника майна арбітражного керуючого Косенка вжити заходів щодо завершення процедури розпорядження майном боржника відповідно до приписів Кодексу України з процедур банкрутства; до 07.04.2020р. надати суду протокол загальних зборів кредиторів боржника, на яких вирішено питання щодо подальшої процедури банкрутства товариства, аналіз фінансового становища боржника, звіт, підтверджений належними доказами, про проведену в процедурі розпорядження майном роботу.

4. Призначити підсумкове засідання на 09.04.2020р. на 10 год. 00 год., яке відбудеться в залі судових засідань №318 Господарського суду Херсонської області (м.Херсон, вул.Театральна, 18).

5. Явку в судове засідання представників кредиторів-членів комітету кредиторів, розпорядника майна, боржника визнати обов`язковою.

6. Копію ухвали направити учасникам провадження.

Ухвала суду набрала законної сили 25.02.2020р. і може бути оскаржена в апеляційному порядку у строки, встановлені ст.256 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст ухвали складено і підписано 03.03.2020р.

Суддя М.Б. Сулімовська

Дата ухвалення рішення24.02.2020
Оприлюднено03.03.2020

Судовий реєстр по справі —923/1092/16

Ухвала від 23.11.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Найфлейш В.Д.

Ухвала від 23.11.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Найфлейш В.Д.

Ухвала від 19.09.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Найфлейш В.Д.

Ухвала від 14.06.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Найфлейш В.Д.

Ухвала від 15.12.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

Ухвала від 07.09.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

Ухвала від 07.09.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

Ухвала від 02.09.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

Ухвала від 18.02.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

Ухвала від 04.02.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні