Ухвала
від 28.02.2020 по справі 522/7177/18
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/7177/18

Провадження №2-з/522/135/20

УХВАЛА

28 лютого 2020 року м. Одеса

Приморський районний суд міста Одеси під головуванням судді Єршової Л.С., розглянувши заяву представника Публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль адвоката Зарецького І.Г. про забезпечення позову по цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 , треті особи - приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округу Юрасова Алла Миколаївна, Товариство з обмеженою відповідальністю Юнік , Приватне підприємство Прогрес-Риелт , Комунальне підприємство Право , Одеська міська рада про захист порушеного права шляхом визнання майна іпотекою банку, внесення відомостей у Державний реєстр іпотек щодо заборони відчуження,

ВСТАНОВИВ:

Приморським районним судом м. Одеси під головуванням судді Єршової Л.С. слухається цивільна справа за позовом Публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 , треті особи - приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округу Юрасова Алла Миколаївна, Товариство з обмеженою відповідальністю Юнік , Приватне підприємство Прогрес-Риелт , Комунальне підприємство Право , Одеська міська рада, визнання предмета іпотеки згідно договору іпотеки від 14.08.2007 року посвідченого приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу Юрасовою А.М. за реєстраційним №4398 та внесення відомостей до Державного реєстру іпотек щодо заборони відчуження наступне майно: квартиру АДРЕСА_1 , розрахунковою площею 178,66 кв.м., розташовану на 9-10 поверсі в секції 2 багатоповерхового житлового будинку із паркінгом та групою адміністративно-громадських приміщень за адресою: АДРЕСА_2 , будівництво якої не завершено. Вказана в цьому пункті адреса квартири є будівельною та може бути змінена після введення будинку в експлуатацію. Майнові права на квартиру підтверджується договором №ВС/Р-50 про інвестування, який укладений 12.01.2006 року.

До суду звернувся представник позивача Публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль адвоката Зарецького І.Г. з заявою по зазначеній цивільній справі, в якій просить суд застосувати заходи забезпечення позову у виді накладення арешту на майно ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_1 ), а саме: на квартиру АДРЕСА_3 , яка належить ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу №811 від 17.02.2012 року, посвідченого приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу Сімоновою О.Ю.

Дослідивши заяву про забезпечення позову, матеріали позовної заяви у межах вирішення зазначеної заяви позивача, судом встановлено наступне.

Згідно з ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Відповідно до ч.1-2 ст.150 ЦПК України позов забезпечується: накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії, встановленням обов`язку вчинити певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам, які не мають інтересу в результаті вирішення спору; зупиненням митного оформлення товарів чи предметів; арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги; іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1-9 цієї частини. Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.

Відповідно до п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову від 22 грудня 2006 року N 9 розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Відповідно до ч.ч. 1, 3-7 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду). Суд, розглядаючи заяву про забезпечення позову, може викликати особу, яка подала заяву про забезпечення позову, для надання пояснень або додаткових доказів, що підтверджують необхідність забезпечення позову, або для з`ясування питань, пов`язаних із зустрічним забезпеченням. У виняткових випадках, коли наданих заявником пояснень та доказів недостатньо для розгляду заяви про забезпечення позову, суд може призначити її розгляд у судовому засіданні з викликом сторін.

Залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково. Про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу. В ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову і підстави його обрання та вирішує питання зустрічного забезпечення.

Суд вважає, що заява не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову від 22 грудня 2006 року N 9 розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Враховуючи, що ст. 150 ЦПК України є дискреційною, суд, відмовляючи у застосуванні заходів забезпечення позову, приймає до уваги наявність обставин, які виключають можливість їх застосування.

Заходи забезпечення позову повинні відповідати і бути співмірними заявленим вимогам, а також мають бути безпосередньо пов`язанні з предметом спору, необхідними і достатніми для забезпечення виконання судового рішення.

При цьому, представник позивача адвокат Зарецький І.Г. у вище зазначеній заяві про забезпечення позову не довів існування реальної загрози невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду. В заяві відсутнє обґрунтування застосування забезпечення позову у вигляді накладення арешту на майно громадянки ОСОБА_2 , яка взагалі не є учасником вищевказаної справи, та дані, які б підтверджували наявність ризиків, які призведуть до невиконання або ускладнення виконання рішення суду, оскільки згідно поданої заяви ці дані ґрунтуються на особистому припущенні заявника.

Крім того, суд не враховує посилання представника позивача на надання до суду уточненої позовної заяви, згідно з якою ОСОБА_2 було залучено до участі у справі у якості співвідповідача, оскільки питання про прийняття уточненої заяви до розгляду судом ще не вирішувалося.

З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що заява про забезпечення позову не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 149-153, 260, 261, 353 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви представника Публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль адвоката Зарецького І.Г. про забезпечення позову по цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 , треті особи - приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округу Юрасова Алла Миколаївна, Товариство з обмеженою відповідальністю Юнік , Приватне підприємство Прогрес-Риелт , Комунальне підприємство Право , Одеська міська рада про захист порушеного права шляхом визнання майна іпотекою банку, внесення відомостей у Державний реєстр іпотек щодо заборони відчуження, відмовити.

Ухвала набирає законної сили з дня її проголошення суддею, проте може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання її копії.

Суддя Л.С.Єршова

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення28.02.2020
Оприлюднено04.03.2020
Номер документу87972537
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —522/7177/18

Ухвала від 15.10.2020

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 28.02.2020

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 13.12.2019

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 12.02.2019

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 10.12.2018

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Загороднюк В. І.

Ухвала від 22.05.2018

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Загороднюк В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні