Справа № 724/272/20 Провадження № 2/724/170/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 березня 2020 року Хотинський районний суд Чернівецької області в складі:
головуючого судді: Єфтеньєва О.Г.
при секретарі: Ватамана І.І.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Хотині Чернівецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Грозинецької сільської ради с. Грозинці Хотинського району Чернівецької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
12.02.2020 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Грозинецької сільської ради с. Грозинці Хотинського району Чернівецької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, в якій просить визначити йому додатковий строк у два місяці для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , 1927 року народження, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обгрунтування позовних вимог посилається на те, що 13 січня 2020 року йому стало відомо, що ОСОБА_2 , 1927 року народження при житті склала на нього заповіт на земельну ділянку, що розташована на території села Грозинці, Хотинського району, Чернівецької області.
Разом з повідомленням родичами ОСОБА_2 йому стало відомо про те, що під час перегляду документів в будинку ОСОБА_2 було знайдено заповіт, оригінал якого було передано йому, заповіт був вчинений 28 липня 2004 року від імені ОСОБА_2 на його користь. Зазначає, що йому було передано оригінал заповіту, вказаний заповіт був посвідчений секретарем Грозинецької сільської ради Хотинського району, Чернівецької області Кухтар Тетяною Василівною 14 грудня 2005 року, за реєстровим номером 39.
Також зазначає, що йому було повідомлено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та при цьому йому надали свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 , яке видане виконавчим комітетом Грозинецької сільської ради Хотинського району.
Також родичами померлого йому було надано і державний акт серії ЧВ № 062742 на право власності на земельну ділянку, яку заповіла йому ОСОБА_2 .
Зазначає, що дізнавшись про вищевказане та отримавши вказані документи, він 23 січня 2020 року звернувся до Хотинської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.
Проте, з Хотинської державної нотаріальної контори він отримав відповідь про необхідність звернення з позовом до суду для встановлення додаткового строку для прийняття спадщини, так як він пропустив шестимісячний термін з дня смерті, про що свідчить лист від 23 січня 2020 року за № 36/01-16, також зазначеним листом йому було повідомлено, що спадкова справа після смерті ОСОБА_2 не заводилась.
Таким чином, підтримуючи вищевикладене, просить визначити йому додатковий строк тривалістю у два місяці для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 .
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, але від нього на адресу суду надійшла заява, в якій позовні вимоги підтримав, просив справу розглянути у його відсутності, позовні вимоги задовольнити.
Представник відповідача Грозинецької сільської ради - в судове засідання не з`явився, але на адресу суду надійшла заява, в якій сільська рада просить справу слухати у відсутності їхнього представника, позовні вимоги визнає.
Відповідно до ч. ч. 3, 4 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
Згідно ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову, якщо визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Суд, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, встановив наступні обставини та дійшов до наступних висновків.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , яке видане відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Хотинського районного управління юстиції у Чернівецькій області 17.04.2014 року.
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на земельну ділянку, площею 1,04 га., що розташована на території Грозинецької сільської ради Хотинського району Чернівецької області, цільове призначення (використання) земельної ділянки - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, державний акт серії ЧВ № 062742 на право власності на земельну ділянку, яка належала ОСОБА_2 на праві власності.
Згідно копії заповіту посвідченого секретарем Грозинецької сільської ради Хотинського району, Чернівецької області Кухтар Т.В. 28.07.2004 року, за реєстровим номером 39, ОСОБА_2 , 1927 року народження, жителька с. Грозинці Хотинського району, Чернівецької області на випадок своєї смерті зробила таке розпорядження: свою земельну ділянку, яка розташована на території Грозинецької сільської ради Хотинського району Чернівецької області заповідає ОСОБА_1 , 1953 року народження, жителю с. Грозинці, Хотинського району, Чернівецької області.
Із листа нотаріуса Хотинської державної нотаріальної контори Мартинюк Є.Р. № 36/01-16 від 23 січня 2020 року, вбачається, що позивач ОСОБА_1 пропустив шестимісячний строк для подачі в нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , 1927 року народження, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Станом на ІНФОРМАЦІЯ_2 після смерті ОСОБА_2 ніхто із спадкоємців не звертався і спадкова справа не заводилася.
Також судом встановлено, що позивачу лише 13 січня 2020 року стало відомо про те, що ОСОБА_2 при житті склала на нього заповіт на земельну ділянку, що розташована на території Грозинецької сільської ради Хотинського району Чернівецької області від родичів покійного.
Проте, як вбачається із матеріалів справи, позивач пропустив шестимісячний строк для подачі в нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини після смерті спадкодавця через необізнаність про смерть ОСОБА_2 та відсутністю документів підтверджуючих факт його смерті.
Відповідно до ч.1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно з ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Таким чином, виходячи з вищенаведеного, а також враховуючи те, що визнання позову відповідачем в даному випадку, не суперечить вимогам закону та не порушує права та інтереси сторін чи інших осіб, суд вважає, що позивач ОСОБА_1 з поважних причин пропустив строк для подання заяви про прийняття спадщини, після смерті ОСОБА_2 , та його позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 142 ЦПК України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Таким чином, суд вважає за необхідне повернути позивачу з державного бюджету 420,40 грн. сплаченого судового збору при поданні позову до суду.
Крім цього, на підставі ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача слід стягнути судовий збір в розмірі 420,40 гривень.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 1270, ч. 3 ст. 1272 ЦК України, ст. ст. 1-23, 76-81, 89, 95, 141, 142, 200, 206, 258-259, 265, 352, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визначити для ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 , додатковий строк тривалістю у два місяці після набрання рішенням законної сили, для подання до органів нотаріату заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Повернути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову в розмірі 420,40 гривень.
Стягнути з Грозинецької сільської ради (60020, Чернівецька область, Хотинський район, с. Грозинці, вул. Головна, 3, код ЄДРПОУ - 04416789) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , жителя АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ) судовий збір в розмірі 420,40 гривень.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернівецької області через Хотинський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне рішення складено 03.03.2020 року.
Суддя: О.Г. Єфтеньєв
Суд | Хотинський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2020 |
Оприлюднено | 04.03.2020 |
Номер документу | 87977083 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Хотинський районний суд Чернівецької області
Єфтеньєв О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні