Ухвала
від 03.03.2020 по справі 211/6843/19
ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Провадження № 22-ц/803/2209/20 Справа № 211/6843/19 Суддя у 1-й інстанції - Середня Н. Г. Суддя у 2-й інстанції - Зубакова В. П.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня 2020 року м.Кривий Ріг

Дніпровський апеляційний суд у складі судді Зубакової В.П., розглянувши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробничого підприємства УКРЕКОЛОГІЯ на ухвалу Довгинцівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 15 листопада 2019 року у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробничого підприємства УКРЕКОЛОГІЯ до Довгинцівського відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області про зняття заборони на відчуження, реєстрацію та перереєстрацію легкого автомобіля -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 15 листопада 2019 року відмовлено Товариству з обмеженою відповідальністю Науково-виробничого підприємства УКРЕКОЛОГІЯ відмовлено у відкритті провадження за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробничого підприємства УКРЕКОЛОГІЯ до Довгинцівського відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області про зняття заборони на відчуження, реєстрацію та перереєстрацію легкого автомобіля.

29.11.2019 року позивач Товариство з обмеженою відповідальністю Науково-виробничого підприємства УКРЕКОЛОГІЯ оскаржило зазначену ухвалу суду в апеляційному порядку.

Ухвалою Дніпровського апеляційного суду від 17 січня 2020 року апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробничого підприємства УКРЕКОЛОГІЯ на ухвалу Довгинцівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 15 листопада 2019 року залишена без руху та надано скаржнику строк для усунення її недоліків - десять днів з дня отримання ухвали суду ( а.с. 40).

Як вбачається з матеріалів справи, копію ухвали суду від 17 січня 2020 року було направлено судом за адресою апелянта Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробничого підприємства УКРЕКОЛОГІЯ визначену ним в апеляційній скарзі (а.с. 22).

Судове рекомендоване поштове повідомлення про направлення копії ухвали суду від 17 січня 2020 року на адресу, зазначену в апеляційній скарзі для направлення поштової кореспонденції, було отримано адресатом 27 січня 2020 (а.с. 42), однак, у встановлений десятиденний строк, вимоги ухвали суду не виконано, на теперішній час недоліки скарги не усунено.

Згідно зі ст.ст. 12,13 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах рівності змагальності та диспозитивності.

У відповідності до п. 6 ч. 2 ст. 43 ЦПК України учасники справи зобов`язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, яка відповідно до ст.9 Конституції України є частиною правової системи України, кожна особа має право на справедливий судовий розгляд цивільної справи. Це право включає в себе доступність до правосуддя, у тому числі доступність до апеляційного оскарження судового рішення. Право на апеляційне оскарження судових рішень закріплено і в ст. 129 Конституції України.

Відповідно до ст. 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.

З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах Осман проти Сполученого королівства від 28.10.1998 року та Круз проти Польщі від 19.06.2001 року. У вказаних Рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави. При цьому, Європейський суд з прав людини зазначив, що немає порушення права на доступ доправосуддя, якщо заявники не виявили належної зацікавленості у розгляді їхньої справи.

Відповідно до ст.ст. 185, 357 ЦПК України в разі невиконання вимог ухвали суду про залишення апеляційної скарги без руху у встановлений судом строк, скарга вважається неподаною та повертається особі, яка її подала.

У рішенні від 07 липня 1989 року у справі Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії Європейський суд з прав людини вказав, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

Сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю Науково-виробничого підприємства УКРЕКОЛОГІЯ , звернувшись до суду 29 листопада 2019 року (а.с. 22) із апеляційною скаргою на ухвалу Довгинцівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 15 листопада 2019 року у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробничого підприємства УКРЕКОЛОГІЯ до Довгинцівського відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області про зняття заборони на відчуження, реєстрацію та перереєстрацію легкого автомобіля,протягом тривалого часу не виявило належної зацікавленості у розгляді справи, що вказує на відсутність у нього зацікавленості у вирішенні спору по суті.

За таких обставин апеляційну Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробничого підприємства УКРЕКОЛОГІЯ на ухвалу Довгинцівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 15 листопада 2019 року у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробничого підприємства УКРЕКОЛОГІЯ до Довгинцівського відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області про зняття заборони на відчуження, реєстрацію та перереєстрацію легкого автомобіля необхідно вважати неподаною та повернути її скаржнику.

Керуючись ст.ст. 185, 357 ЦПК України, суд, -

У X В А Л И В:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробничого підприємства УКРЕКОЛОГІЯ на ухвалу Довгинцівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 15 листопада 2019 року у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробничого підприємства УКРЕКОЛОГІЯ до Довгинцівського відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області про зняття заборони на відчуження, реєстрацію та перереєстрацію легкого автомобіля вважати неподаною та повернути її скаржнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, але може бути оскаржена в касаційному поряду безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня набрання нею законної сили.

Суддя:

СудДніпровський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення03.03.2020
Оприлюднено05.03.2020
Номер документу87978443
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —211/6843/19

Ухвала від 22.05.2020

Цивільне

Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу

Середня Н. Г.

Ухвала від 03.03.2020

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Зубакова В. П.

Ухвала від 17.01.2020

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Зубакова В. П.

Ухвала від 04.12.2019

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Зубакова В. П.

Ухвала від 15.11.2019

Цивільне

Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу

Середня Н. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні