Постанова
від 02.03.2020 по справі 487/1257/20
ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

Справа № 487/1257/20

Провадження № 1-кс/487/1569/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.03.2020 року місто Миколаїв

Слідчий суддя Заводського районного суду міста Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду міста Миколаєва клопотання слідчого Другого слідчого відділу Слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві ОСОБА_4 у кримінальному провадженні, внесеному 26.02.2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62020150000000206 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, про проведення обшуку, -

ВСТАНОВИВ:

28.02.2020 року слідчий Другого слідчого відділу Слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві ОСОБА_4 за погодженням з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_5 в рамках здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення, відомості щодо якого 26.02.2020 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62020150000000206, звернувся з клопотанням про надання дозволу групі слідчих Другого слідчого відділу Слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві: ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_4 , ОСОБА_13 , прокурорам відділу прокуратури Одеської області та оперативним співробітникам УСБУ в Одеській області за їх дорученням, на проведення обшуку у службових приміщеннях Державної Установи «Одеська виправна колонія (№ 14)» (код ЄДРПОУ 08564127), яка розташована за адресою: місто Одеса, вулиця Краснова, будинок №2-А, з метою виявлення та вилучення наркотичних засобів, грошових коштів отриманих противоправним шляхом, банківських карток, мобільних телефонів співробітників, які здійснюють незаконний збут наркотичних засобів засудженим та осіб, які їм сприяють, а також інші відомості та предмети, які можуть мати доказове значення під час досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив його задовольнити.

Вислухавши доводи слідчого, дослідивши клопотання та докази, якими воно обґрунтовується, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.

Відповідно до ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до кримінальної відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Згідно ст. 84 КПК України, доказами вкримінальному провадженніє фактичнідані,отримані упередбаченому цимКодексом порядку,на підставіяких слідчий,прокурор,слідчий суддяі судвстановлюють наявністьчи відсутністьфактів таобставин,що маютьзначення длякримінального провадженнята підлягаютьдоказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Належними, згідно ст. 85 КПК України, є докази, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів.

Доказ визнаєтьсядопустимим,згідно ст.86КПК України,якщо вінотриманий упорядку,встановленому цимКодексом. Недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатися суд при ухваленні судового рішення.

За змістом ст. 91 КПК України, у кримінальномупровадженні,серед іншого,підлягають доказуванню: 1)подія кримінальногоправопорушення (час,місце,спосіб таінші обставинивчинення кримінальногоправопорушення); 2)винуватість обвинуваченогоу вчиненнікримінального правопорушення,форма вини,мотив імета вчиненнякримінального правопорушення; 3) вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат.

Згідно ч. 2 ст. 91 КПК України, доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.

Відповідно до ст. 233 КПК України, ніхто немає правапроникнути дожитла чиіншого володінняособи збудь-якоюметою,інакше яклише задобровільною згодоюособи,яка нимиволодіє,або напідставі ухвалислідчого судді,крім випадків,установлених частиноютретьою цієїстатті. Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

За змістом частин 1 та 2 до ст. 234 КПК України обшук проводитьсяз метоювиявлення тафіксації відомостейпро обставинивчинення кримінальногоправопорушення,відшукання знаряддякримінального правопорушенняабо майна,яке булоздобуте урезультаті йоговчинення,а такожвстановлення місцезнаходженнярозшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Відповідно до ч. 3 ст. 234 КПК України, у разі необхідностіпровести обшукслідчий запогодженням зпрокурором абопрокурор звертаєтьсядо слідчогосудді звідповідним клопотанням,яке повинномістити відомостіпро: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; 8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Відповідно до ч. 5 ст. 234 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Судом встановлено та з матеріалів клопотання вбачається, що у провадженні Другого слідчого відділу Слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві перебувають матеріали кримінального провадження №62020150000000206 від 26.02.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.

Під час проведення досудового розслідування установлено, що 26.02.2020 на адресу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві надійшов рапорт оперативного співробітника УСБУ в Одеській області про виявлення кримінального правопорушення.

Як вбачається з рапорту, старший прапорщик внутрішньої служби

ДУ «Одеська виправна колонія (№14)» ОСОБА_14 , діючи за попередньою змовою з невстановленими співробітниками Установи, зловживаючи своїм службовим становищем, систематично проносять наркотичні засоби та територію Установи з метою подальшого збуту серед засуджених.

Також оперуповноважений (БНОН) оперативного відділу ДУ «Одеська виправна колонія (№14)» ОСОБА_15 налагодив схему отримання неправомірної вигоди від засуджених шляхом не вилучення наркотичних засобів, які перекидають їм через огорожу невстановленими особами. У свою чергу, якщо перекидання наркотичних засобів здійснюється без надання неправомірної вигоди, то ОСОБА_15 вилучає у засуджених вказані пакунки.

Вилучені пакунки з наркотичними засобами ОСОБА_15 тримає у своєму службовому сейфі на території ДУ «Одеська виправна колонія (№14)», при цьому не реєструє повідомлення про злочин у відповідній книзі Установи та не викликає слідчо-оперативну групу Малиновського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області з метою виявлення та вилучення вказаних засобів. У подальшому ОСОБА_15 збуває вказані наркотичні засобі за грошові кошти засудженим.

З метою викриття протиправної діяльності співробітників ДУ «Одеська виправна колонія (№14)», підтвердження або спростування незаконних дій вказаних співробітників, необхідно виявити та вилучити наркотичні засобі, які у подальшому надати для дослідження відповідним експертам.

Вказані наркотичні засоби, грошові кошти отримані противоправним шляхом, банківські картки, мобільні телефони співробітників, які здійснюють незаконний збут наркотичних засобів засудженим та осіб, які їм сприяють, а такожінші відомостіта предмети,які можутьмати доказовезначення підчас досудовогорозслідування вказаногокримінального правопорушення,можуть перебувати у Державній установі «Одеська виправна колонія (№ 14)», яка розташована за адресою: м. Одеса, вулиця Краснова, будинок 2-А.

Як вбачається з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходження юридичної особи Державна установа «Одеська виправна колонія (№ 14)» (код ЄДРПОУ 08564127), - м. Одеса, вулиця Краснова, будинок 2-А.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, право постійного користування на нерухоме майно, а саме: земельної ділянки, кадастровий номер 5110137300:56:001:0016, площею 10,9825 га, зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 належить ДУ «Одеська виправна колонія (№14)».

При цьому право власності на нерухоме майно (будівлі, приміщення) за адресою: м. Одеса, вулиця Краснова, будинок 2-А відповідно до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, не зареєстровано.

Відповідно до ст. 13 КПК України, не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

З огляду на викладене, у зв`язку із доведенням слідчим згідно ч. 5 ст. 234 КПК України, достатніх підстав вважати, що: було вчиненокримінальне правопорушення; відшукуваніречі ідокументи маютьзначення длядосудового розслідування; відомості,які містятьсяу відшукуванихречах ідокументах,можуть бутидоказами підчас судовогорозгляду; відшукуваніречі,документи знаходятьсяу зазначеномув клопотанніволодінні особи; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також пропорційним заходом втручання, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання та наявність достатніх правових підстав для його задоволення.

Керуючись ст. ст. 2, 84-86, 91, 233, 234, 235, 309, 370, 372, 376 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати групі слідчих Другого слідчого відділу Слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві: ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_4 , ОСОБА_13 , прокурору першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва регіональної прокуратури Одеської області ОСОБА_5 та оперативним співробітникам УСБУ в Одеській області за їх дорученням, на проведення обшуку у службових приміщеннях Державної Установи «Одеська виправна колонія (№ 14)» (код ЄДРПОУ 08564127), яка розташована за адресою: місто Одеса, вулиця Краснова, будинок №2-А, з метою виявлення та вилучення наркотичних засобів, грошових коштів отриманих противоправним шляхом, банківських карток, мобільних телефонів співробітників, які здійснюють незаконний збут наркотичних засобів засудженим та осіб, які їм сприяють, а також інші відомості та предмети, які можуть мати доказове значення під час досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення.

Ухвала дійсна до 02.04.2020 року (включно).

Ухвала дозволяє провести обшук зазначеного приміщення один раз.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий судя ОСОБА_1

СудЗаводський районний суд м. Миколаєва
Дата ухвалення рішення02.03.2020
Оприлюднено06.02.2023
Номер документу87980372
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —487/1257/20

Постанова від 03.04.2020

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Темнікова А. О.

Постанова від 02.03.2020

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Темнікова А. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні