Ухвала
від 26.02.2020 по справі 910/805/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

27.02.2020Справа № 910/805/20

За позовом Приватного акціонерного товариства Кременчуцький завод дорожніх машин

до Національного банку України

про відшкодування шкоди

Суддя Удалова О.Г.

Секретар судового засідання Дьогтяр О.О.

За участю представників сторін:

від позивача Бабенко Я.В. (адвокат за ордером)

від відповідача Сидоренко Р.В. (за довіреністю)

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Приватне акціонерне товариство Кременчуцький завод дорожніх машин звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Національного банку України про стягнення 150 000 доларів США в еквіваленті в гривні за офіційним курсом станом на день винесення рішення.

Позовні вимоги обґрунтованя тим, що залишок грошових коштів позивача у Публічному акціонерному товаристві Комерційний банк Хрещатик за договором № 05/ДЮВ/2015 від 05.01.2016 про розміщення коштів суб`єктів господарювання на депозит банку станом на 04.07.2016 склав 150 000 доларів США.

03.06.2016 виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення Про початок процедури ліквідації ПАТ Комерційний банк Хрещатик та делегування повноважень ліквідатора банку , у зв`язку з чим позивачу грошові кошти повернуті не були.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.02.2017 у справі № 826/15685/16 визнано протиправною бездіяльність Національного банку України щодо невжиття належних заходів забезпечення захисту законних інтересів вкладників та кредиторів щодо збереження коштів на банківських рахунках Публічного акціонерного товариства Комерційний банк Хрещатик , невжиття адекватних, негайних та рішучих дій, неприйняття своєчасного рішення про застосування заходу впливу до Публічного акціонерного товариства Комерційний банк Хрещатик .

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 28.01.2020 прийнято позовну заяву до розгляду в порядку загального позовного провадження та відкрито провадження у справі, підготовче засідання призначено на 27.02.2020.

13.02.2020 через відділ діловодства суду від відповідача надійшов відзив на позов.

21.02.2020 через відділ діловодства суду від позивача надійшла відповідь на відзив.

У підготовче засідання, призначене на 27.02.2020, з`явились представники позивача та відповідача, надали усні пояснення.

Представник відповідача повідомив про доцільність залучення до участі у справі третьої особи ПАТ "КБ "Хрещатик".

Згідно з частиною першою статті 50 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Частиною другою статті 50 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Беручи до уваги доводи, викладені у позовній заяві та відзиві, зважаючи на зміст та характер спірних правовідносин, господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для залучення у справі третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору, оскільки рішення у справі може вплинути на права та обов`язки таких осіб, в тому числі щодо однієї зі сторін:

- Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Хрещатик", як банку, у якому було розміщено банківський вклад на підставі договору № 05/ДЮВ/2015 від 03.07.2015;

- Державної казначейської служби України, як органу, який здійснює перерахування коштів з Державного бюджету.

Відповідно до п.п. 2, 3 ч. 2 ст. 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача, а також коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Керуючись ч.ч. 1, 2 ст. 50, п.п. 2, 3 ч. 2 ст. 183, 232-234 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1 . Відкласти підготовче засідання на 19.03.20 о 15:15 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44-Б, зал № 18.

2. Залучити до участі у справі як третю особу-1, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Публічне акціонерне товариство "Комерційний банк "Хрещатик" (01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 8-а; поштова адреса 01601, м. Київ, вул. Прорізна, 8, код 19364259).

3. Залучити до участі у справі як третю особу-2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Державну казначейську службу України (01601, м. Київ, вул. Бастіонна, 6, код 37567646).

4. Запропонувати третім особам надати суду письмові пояснення по суті спору.

5. Зобов`язати позивача направити позовну заяву та додані до неї документи, відповідь на відзив, а відповідача - відзив та додані до нього документи на адресу залучених третіх осіб. Докази направлення надати суду.

6. Викликати в підготовче засідання представників учасників справи.

7. Попередити учасників справи про те, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 135 ГПК України суд має право стягувати в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за невиконання процесуальних обов`язків, зокрема, ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

Повний текст ухвали складено та підписано 04.03.2020. Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.Г. Удалова

Дата ухвалення рішення26.02.2020
Оприлюднено05.03.2020

Судовий реєстр по справі —910/805/20

Рішення від 07.07.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 14.06.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 24.05.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 28.04.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 19.03.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 04.03.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 27.01.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні