Ухвала
від 26.02.2020 по справі 922/1033/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"27" лютого 2020 р. Справа № 922/1033/19

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Міньковського С.В.

при секретарі судового засідання Чернова В.О.

за участю сторін: ліквідатор - Бондаренко В.А.,

пр-к ГУ ДПС у Х/о - Гануленко А.О. (витяг з наказу від 21.08.19, посадова інструкція),

розглянувши справу

за заявою ТОВ "Компанія Сітібуд", м.Харків

до ТОВ "Компанія Сітібуд", м.Харків

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою суду від 30.09.2019 суд зобов`язав ліквідатора в повному обсязі виконати вимоги ст.ст. 37-48, 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції після 19.01.13 (далі - Закон про банкрутство) та надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, ліквідаційний баланс, а також всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури.

Ухвалами суду розгляд звіту ліквідатора неодноразово відкладався.

На виконання ухвали суду ліквідатор надав суду повний звіт ліквідатора про виконану ліквідаційну роботу по банкруту, ліквідаційний баланс і документи, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури ТОВ "Компанія Сітібуд".

Присутній в судовому засіданні представник ГУ ДПС у Харківській області усно заперечував проти затвердження звіту ліквідатора і закриття провадження у справі, посилаючись на неможливість проведення податкової перевірки боржника і на те, що у кредитора відсутній повний текст ухвали суду від 25.02.2020, щодо відмови у задоволенні скарги ГУ ДПС у Харківській області.

Присутній в судовому засіданні ліквідатор, наданий повний звіт ліквідатора підтримує, просить суд його затвердити, посилаючись на те, що ухвала суду набирає законної сили з моменту її оголошення і розгляд звіту ліквідатора через декілька днів після оголошення ухвали суду про відмову у задоволенні скарги податкового органу ніяким чином не перешкоджає розгляду звіту ліквідатора по суті.

За приписами ч. 1 ст. 3 ГПК України, судочинство в господарстких судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно ч. 3 наведеної статті судочинство у господарстких судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Розглянувши наданий суду повний звіт про роботу ліквідатора і документи, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури по банкруту, вислухавши пояснення ліквідатора, суд встановив, що Постановою господарського суду Харківської області від 14.05.2019 суд визнав боржника ТОВ "Компанія Сітібуд" банкрутом та відкрив ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Вербицького О.В. Ухвалою суду від 26.07.2019 ліквідатором по справі призначено арбітражного керуючого Бондаренко В.А., якого суд зобов`язав виконати всі дії, передбачені ст.ст. 37-48, 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції після 19.01.2013.

Господарським судом на офіційному веб-сайті ВГСУ було опубліковано повідомлення про визнання ТОВ "Компанія Сітібуд" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури (№ 59522 від 16.05.19).

Після публікації, у встановлений законом строк до суду та ліквідатора надійшли вимоги від наступних кредиторів: ТОВ "Факторингова Компанія "Стандарт Кепітал" в сумі 208 717 379,00 та 3842 грн судових витрат. Поза межами встановленого строку до суду та ліквідатора звернулось ГУ ДПС у Харківській області з вимогами до банкрута на суму 11227,34 грн та 3842 грн судового збору. Крім того, ліквідатором було внесено до реєстру вимог кредиторів вимоги перед кредитором ТОВ "Ті-Ей-Бі Авіа Груп" згідно з даними бухгалтерського обліку на суму 503 470,45 грн.

Ліквідатором складений реєстр вимог кредиторів з урахуванням даних бухгалтерського обліку на загальну суму 209 235 918,50 грн.

З метою виявлення майна банкрута ліквідатором були направлені запити до відповідних установ. Відсутність майна ТОВ "Компанія Сітібуд" підтверджується довідками (листами, витягами з офіційних веб-сайтів): Міністерства юстиції України, ДВС, ФДМУ, РВ ФДМУ по Харківській області, Департаменту держархібудінспекції у Харківській області, Державіаслужби України, РВ ФДМУ по Київській області, Головного управління Держпраці у Харківській області та у Київській області, Регіонального сервісного центру МВС України в м. Києві та в Харківській області, ПАТ "Національний депозитарій України", Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області та у місті Києві, Харківської митниці ДФС, Київської міської митниці ДФС, Державної служби морського та річкового транспорту України, АТ "Укрзалізниця", Державного космічного агентства, Департаменту цивільного захисту ХОДА, Держслужби інтелектуальної власності, витягом з ЄДР ЮОФОПтаГФ, витягом з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта.

На виконання приписів ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатором проведено інвентаризацію активів. За результатами проведення інвентаризації станом на 30.08.19 будь-яких активів не виявлено, про що свідчать: інвентаризаційні описи необоротних активів (основні засоби, інших необоротних матеріальних активів, нематеріальних активів, капітальні інвестиції); інвентаризаційний опис запасів; інвентаризаційний опис матеріальних цінностей, прийнятих на відповідальне зберігання; звіряльна відомість результатів інвентаризації необоротних активів; звіряльна відомість результатів інвентаризації запасів; акт про результати інвентаризації грошових коштів; акт інвентаризації наявності грошових документів, бланків документів суворої звітності; акт інвентаризації наявності фінансових інвестицій; акт інвентаризації дебіторської або кредиторської заборгованості, строк позовної давності якої минув і яка планується до списання; довідка до акта інвентаризації розрахунків про дебіторську і кредиторську заборгованості, щодо яких строк позовної давності минув; акт інвентаризації розрахунків щодо відшкодування матеріальних збитків; акт інвентаризації розрахунків з дебіторами і кредиторами (згідно якого відображено відсутність дебіторської заборгованості та наявність кредиторської заборгованості на загальну суму 212 857 180,71 грн); акт інвентаризації наявних коштів; інвентаризаційний опис об`єктів права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів; протокол інвентаризаційної комісії від 30.08.2019.

Відсутність активів у ТОВ "Компанія Сітібуд" також встановлено інвентаризацією, проведеною 20.08.2018 р., відомості якої були предметом розгляду в судовому засіданні, за результатом якого судом оголошено постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури від 14.05.2019. Постанова суду не оскаржувалась та набрала законної сили.

Отже, за результатами проведеної інвентаризації в даних бухгалтерського обліку та відповідно до отриманих відповідей на запити ліквідатора у боржника активи відсутні.

Документи ТОВ "Компанія Сітібуд", які підлягають довгостроковому зберіганню, до архіву не передавались, в зв`язку з їх відсутністю. Відкриті рахунки у банкрута відсутні (лист ГУ ДФС у Харківській області від 08.08.19 за № 809/ФОП/20-40-56-10-16). Ліквідатором знищена печатка ТОВ "Компанія Сітібуд" (акт від 26.09.2019 надано до звіту ліквідатора 27.09.19) та повідомлено державні органи про завершення ліквідаційної процедури.

У зв`язку з відсутністю коштів кредиторські вимоги першої та наступних черг реєстру вимог кредиторів не погашалися.

Ліквідатором складений реєстр непогашених вимог кредиторів на загальну суму 209 235 918,50 грн. Вищевказані вимоги ліквідатором не було задоволено та залишено неоплаченими у зв`язку з відсутністю майнових активів та грошових коштів у банкрута.

Згідно з п. 5 ст. 45 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» передбачено, що вимоги кредиторів не задоволені за недостатністю майна вважаються погашеними.

Ст. 12 ГПК України встановлені форми господарського судового процесу. Господарські суди розглядають справи про банкрутство з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі Закон про банкрутство).

Згідно ст. 46 Закону про банкрутство передбачено, що господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора або окремих його кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Як встановлено судом, ухвалу про час та місце слухання справи було направлено кредиторам згідно реєстру. На адресу суду жодних письмових заперечень щодо звіту ліквідатора не надходило.

Присутній в судовому засіданні представник ГУ ДПС у Харківській області усно заперечував проти затвердження звіту ліквідатора, посилаючись на не проведення податковим органом перевірки банкрута.

Заслухавши представника кредитора, суд встановив наступне.

Ухвалою суду від 25.02.2020 року суд відмовив у задоволенні скарги ГУ ДПС у Харківській області на дії/бездіяльність ліквідатора, яка обгрунтовувалась неможливістю контролюючим органом провести податкову перевірку банкрута. Зазначена ухвала суду набрала законної сили з моменту її оголошення (прийняття).

Незгода кредитора-скаржника з судовим рішенням дає право такому учаснику справи на апеляційне оскарження даного судового рішення. Проте, на час розгляду судом повного звіту ліквідатора, судом вирішені всі процесуальні питання, досліджено звіт ліквідатора про виконану роботу і встановлено, що ліквідатор здійснив повний спектр дій в ліквідаційній процедурі. Таким чином, суд не вбачає підстав для неможливості затвердження звіту лікідатора в даному судовому засіданні.

Пункт 2 ст. 46 Закону про банкрутство передбачає, якщо за результатами ліквідаційного балансу після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи-банкрута.

Разом з тим, 18.10.2018 прийнятий новий Кодекс України з процедур банкрутства, який набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Кодексом. Кодекс України з процедур банкрутства почав діяти з 21.10.2019.

Відповідно до ч. 4 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Таким чином, господарський суд при прийнятті рішення про затвердження звіту арбітражного керуючого після визнання боржника банкрутом та після набрання чинності Кодексу України з процедур банкрутства, повинен керуватися саме цими нормами.

Проте, згідно ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

За цих обставин, суд доходить висновку про необхідність перевірки вжиття ліквідатором заходів для проведення ліквідаційної процедури по банкруту на підставі ст.ст. 37-48 Закону про банкрутство в редакції після 19.01.2013 року (за нормами якого боржник звернувся до господарського суду) та перевіряє наявність підстав для закриття провадження у справі про банкрутство за нормами нового Кодексу України з процедур банкрутства.

На підставі вищенаведеного, враховуючи, що ліквідатором проведені всі необхідні дії по ліквідації банкрута, ліквідатором представлений суду ліквідаційний баланс з непогашеною кредиторською заборгованістю на загальну суму 209235,9 тис.грн, при таких обставинах суд вважає за необхідне затвердити звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс та закрити провадження по справі.

Керуючись ст. 46, п. 6 ст. 83, 115 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , п. 5 ч. 1, ч. 4 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 233-235 України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Затвердити наданий суду звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс.

2. Ліквідувати юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія Сітібуд", код 34620110, зареєстровано за місцезнаходженням: 61058, м. Харків, провулок Іванівський, буд. 5.

3. Визнати вимоги кредиторів, що не задоволені за недостатністю майна, погашеними, зокрема вимоги:

- ТОВ "Факторингова Компанія "Стандарт Кепітал" в сумі 208 717 379,00 та 3842 грн судових витрат;

- ГУ ДПС у Харківській області в сумі 11227,34 грн та 3842 грн судового збору;

- ТОВ "Ті-Ей-Бі Авіа Груп" в сумі 503 470,45 грн.

Визнати вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений строк або відхилені господарським судом, погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнати такими, що не підлягають виконанню.

4. Провадження у справі закрити.

5. Зобов`язати державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та передати органам, які здійснювали облік, відповідне повідомлення про зняття юридичної особи з обліку.

6. Ухвалу направити ліквідатору, кредиторам, власнику майна, державному органу питань банкрутства, державному реєстратору, ДПІ.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її підписання суддею.

Ухвала підписана 03.03.2020.

Суддя Міньковський С.В.

Дата ухвалення рішення26.02.2020
Оприлюднено05.03.2020

Судовий реєстр по справі —922/1033/19

Ухвала від 09.02.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

Ухвала від 10.01.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

Ухвала від 06.12.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

Ухвала від 06.12.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

Ухвала від 15.11.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

Ухвала від 09.11.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

Ухвала від 06.10.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

Ухвала від 15.09.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

Ухвала від 17.08.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

Ухвала від 29.07.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні