Рішення
від 03.03.2020 по справі 711/9105/19
ПРИДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/9105/19

Провадження № 2/711/889/20

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2020 року Придніпровський районний суд м. Черкаси у складі:

головуючого судді Скляренко В.М.

при секретарі Слабко Ю.М.

за участі

представника позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за членськими внесками, -

в с т а н о в и в :

Позивач - Автокооператив Чорний Яр звернувся до Придніпровського районного суду м. Черкаси з позовом до ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за членськими внесками.

В обґрунтування позовних вимог вказує, що автокооператив Чорний Яр створено за зверненням інвалідів війни та праці по створенню автокооперативу в районі Митниця міста Черкаси. Рішенням виконавчого комітету Придніпровської районної ради народних депутатів міста Черкаси № 286 від 21.11.1990 року створено та зареєстровано першу редакцію Статуту автокооперативу Чорний Яр , який діє відповідно до Конституції України, Цивільного кодексу України, Закону України Про кооперацію , інших чинних законодавчих актів України та Статуту кооперативу, остання редакція якого затверджена протоколом загальних зборів № 1 від 13 серпня 2018 року.

Також вказує, що відповідачі ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_5 є членами кооперативу і відповідно займають гаражі за №№ 71, 77, 101.

Пунктом 6.2.2 Статуту Автокооперативу визначено, що кожен член Автокооперативу зобов`язаний своєчасно вносити вступні, пайові, членські та інші внески у строки та на умовах, передбачених цим Статутом.

Згідно пункту 6.4 Статуту допущена заборгованість члена Кооперативу, у разі відмови добровільного погашення, стягується у судовому порядку, з урахуванням матеріальних та моральних збитків, завданих Кооперативу боржником.

Відповідно до пункту 13.7 Статуту, Кооператив має право у випадку виникнення у члена Кооперативу заборгованості зі сплати членських внесків, зазначеної в п. 5.13.5, подати позов до суду на стягнення заборгованості або передачі гаражного боксу у власність Кооперативу в якості компенсації такої заборгованості.

Відповідно до пункту 6.2.2 Статуту, член кооперативу зобов`язаний сплачувати членські внески та орендну плату за землю.

Членські внески в період з 2017 по 2019 роки встановлювались в наступному розмірі: 2017 рік - 65 грн.; 2018 рік - з січня по жовтень (включно) 65 грн., листопад - грудень 95 грн.; 2019 рік - 95 грн.

Вказує, що станом на день подачі позовної заяви за відповідачами рахується наступна заборгованість: ОСОБА_4 - 869 грн. за 2018 рік, та 1496 грн. за 2019 рік; ОСОБА_3 - 1272 грн. за 2017 рік, 1356 грн. за 2018 рік та 1518 грн. за 2019 рік; ОСОБА_5 - 381 грн. за 2017 рік, 1476 грн. за 2018 рік та 1628 грн. за 2019 рік.

А тому, просить:

- стягнути з ОСОБА_4 на користь Автокооперативу Чорний Яр (код ЄДРПОУ 34924000) заборгованість зі сплати членських внесків та орендної плати в розмірі 2365 грн.;

- стягнути з ОСОБА_3 на користь Автокооперативу Чорний Яр (код ЄДРПОУ 34924000) заборгованість зі сплати членських внесків та орендної плати в розмірі 4146 грн.;

- стягнути з ОСОБА_5 на користь Автокооперативу Чорний Яр (код ЄДРПОУ 34924000) заборгованість зі сплати членських внесків та орендної плати за землю в розмірі 3485 грн.; Судові витрати стягнути солідарно з відповідачів на користь позивача.

Ухвалою Придніпровського районного суду м. Черкаси від 31.12.2019 року у справі відкрито провадження та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Сторонам визначено строк для подання заяв по суті справи.

Ухвалою Придніпровського районного суду м. Черкаси від 21.02.2020 року позовну заяву Автокооперативу ОСОБА_6 до ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за членськими внесками в частині позовних вимог до ОСОБА_5 про стягнення заборгованості за членськими внесками залишено без розгляду .

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 Чорний Яр - адвокат Драченко В.В. позовну заяву підтримав та просив задовольнити, стягнути із ОСОБА_4 на користь Автокооперативу ОСОБА_7 Яр заборгованість зі сплати членських внесків та орендної плати в розмірі 2365 грн. та із ОСОБА_3 заборгованість зі сплати членських внесків та орендної плати в розмірі 4146 грн. Також просив стягнути із відповідачів на користь позивача судовий збір у розмірі 1921 грн.

В судове засідання відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 не з`явилися, не повідомивши суд про причину неявки, хоча про день, час та місце розгляду справи були повідомлений в установленому законом порядку - шляхом направлення судових повісток за останнім відомим зареєстрованим місцем проживання та шляхом розміщення оголошення про виклик до суду на веб-порталі Судова влада .

Справу вирішено за правилами заочного розгляду, передбаченими ст. 280-282 ЦПК України , за відсутності відповідачів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , повідомлених у встановленому законом порядку про дату, час і місце судового засідання, який не з`явився в судове засідання без повідомлення причин, не подали відзиву проти позову.

Суд, заслухавши пояснення представника позивачки ОСОБА_2 - адвоката Драченка В.В. , дослідивши письмові матеріали справи, приходить до наступного висновку.

Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст. 13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до положень ст.ст. 12, 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками процесу. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (ст. 80 ЦПК України).

Статтею 6 Закону України Про кооперацію визначено, що кооператив є первинною ланкою системи кооперації і створюється внаслідок об`єднання фізичних та/або юридичних осіб на основі членства для спільної господарської та іншої діяльності з метою поліпшення свого економічного стану. Відповідно до завдань та характеру діяльності кооперативи поділяються на такі типи: виробничі, обслуговуючі та споживчі. За напрямами діяльності кооперативи можуть бути сільськогосподарськими, житлово-будівельними, садово-городніми, гаражними, торговельно-закупівельними, транспортними, освітніми, туристичними, медичними тощо. Кооператив є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків та може мати печатки. Кооператив створюється його засновниками на добровільних засадах.

Відповідно до ст. 8 вищевказаного Закону правовим документом, що регулює діяльність кооперативу є Статут, який повинен містити: найменування кооперативу, його тип та місцезнаходження; мету створення кооперативу і вичерпний перелік видів його діяльності; склад його засновників; умови і порядок вступу до кооперативу та виходу чи виключення з нього; права і обов`язки членів та асоційованих членів кооперативу; порядок внесення змін до статуту кооперативу; порядок встановлення розмірів і сплати внесків та паїв членами кооперативу та відповідальність за порушення зобов`язань щодо їх сплати; форми участі членів кооперативу в його діяльності; порядок формування, склад і компетенція органів управління та органів контролю кооперативу, а також порядок прийняття ними рішень, у тому числі з питань, рішення з яких приймається одноголосно чи кваліфікованою більшістю голосів членів кооперативу, які беруть участь у загальних зборах; порядок формування, використання та розпорядження майном кооперативу; порядок розподілу його доходу та покриття збитків; порядок обліку і звітності у кооперативі; порядок реорганізації і ліквідації кооперативу та вирішення пов`язаних з цим майнових питань; порядок скликання загальних зборів; умови і порядок повернення паю.

Статтею 10 Закону України Про кооперацію визначено, що членами кооперативу можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, юридичні особи України та іноземних держав, що діють через своїх представників, які внесли вступний внесок та пай у розмірах, визначених статутом кооперативу, додержуються вимог статуту і користуються правом ухвального голосу.

Відповідно до ст. 12 вищевказаного Закону основними обов`язками члена кооперативу є: додержання статуту кооперативу; виконання рішень органів управління кооперативу та органів контролю за діяльністю кооперативу; виконання своїх зобов`язань перед кооперативом;

сплата визначених статутом кооперативу внесків.

В судовому засіданні встановлено, що 21.11.1990 року було зареєстровано автокооператив Чорний Яр , основною діяльністю якого є комплексне обслуговування об`єктів. Вказаний кооператив був створений за зверненням інвалідів війни та праці по створенню атокооперативу в районі Митниця міста Черкаси.

Рішенням виконавчого комітету Придніпровської районної ради народних депутатів міста Черкаси № 286 від 21.11.1990 року зареєстровано першу редакцію Статуту автокооперативу Чорний Яр .

Рішенням загальних зборів автокооператив Чорний Яр №1 від 13.08.2018 року затверджено нову редакцію Статуту автокооператив Чорний Яр .

Відповідачі ОСОБА_4 , ОСОБА_3 є членами кооперативу і відповідно займають гаражі за №№ 71,77.

Згідно п. 5.1 Статуту членами Кооперативу можуть бути громадяни України - фізичні особи, які досягли 16-річного віку, виявляють бажання брати участь у діяльності та розбудові Кооперативу та згодні виконувати вимоги цього Статуту, внесли майновий пай та вступний внесок у розмірах, визначених Загальними зборами, зборами Уповноважених Кооперативу і користуються правом голосу.

Пунктом 6.2.2 Статуту Автокооперативу визначено, що кожен член Автокооперативу зобов`язаний своєчасно вносити вступні, пайові, членські та інші внески у строки та на умовах, передбачених цим Статутом.

Згідно пункту 6.4 Статуту, допущена заборгованість члена Кооперативу, у разі відмови добровільного погашення, стягується у судовому порядку, з урахуванням матеріальних та моральних збитків, завданих Кооперативу боржником.

Відповідно до пункту 13.7 Статуту, Кооператив має право у випадку виникнення у члена Кооперативу заборгованості зі сплати членських внесків, зазначеної в п. 5.13.5, подати позов до суду на стягнення заборгованості або передачі гаражного боксу у власність Кооперативу в якості компенсації такої заборгованості.

Як вбачається з довідки автокооперативу Чорний Яр від 14.11.2019 року №8 членські внески в автокооперативі Чорний Яр складаються із членських внесків та оренди землі. Оренда землі нараховується для кожного члена автокооперативу окремо, в яку входить: площа гаражу, площа міжгаражна, площа спільного користування. Членські внески в період з 2017 по 2019 роки встановлені в наступному розмірі: 2017 рік - 65 грн.; 2018 рік - з січня по жовтень (включно) 65 грн., листопад - грудень 95 грн.; за 2019 рік - 95 грн.

Згідно вищевказаної довідки у відповідача ОСОБА_4 мається заборгованість: за 2018 рік - в сумі 869 грн., за 2019 рік - в сумі 1496 грн.; у відповідача ОСОБА_3 мається заборгованість за 2017 рік - в сумі 1272 грн., за 2018 рік - в сумі 1356 грн., за 2019 рік - в сумі 1518 грн.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Оскільки в судовому засіданні встановлено, що відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 зобов`язання перед автокооперативом Чорний Яр щодо своєчасного внесення членських внесків та оренди землі не здійснювали, в зв`язку з чим мають заборгованість перед позивачем, тому суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог позивача та стягнення з відповідачів на його користь заборгованості зі сплати членських внесків та за оренду землі.

Крім того, відповідно до ст. 141 ЦПК України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідачів в рівних частках на користь позивача сплачений ним при подачі даного позову до суду судовий збір в розмірі 1921 грн., тобто по 960 грн. 50 коп. з кожного.

На підставі викладеного та керуючись ст. 526 ЦК України, Законом України Про кооперацію , ст.ст. 4, 11, 12 , 13 , 81 , 89 , 141 , 263-266 , 273 , 280-284 ЦПК України, -

в и р і ш и в:

Позовні вимоги Автокооперативу Чорний Яр до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за членськими внесками - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_3 (РНОКПП в матеріалах справи відсутній, прож. АДРЕСА_1 ) на користь Автокооперативу Чорний Яр (код ЄДРПОУ 34924000, місцезнаходження: вул. Припортова, 50, м. Черкаси) заборгованість зі сплати членських внесків та орендної плати в розмірі 4146 грн. та судовий збір в сумі 960 грн. 50 коп.

Стягнути з ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП в матеріалах справи відсутній, останнє відоме зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ) на користь Автокооперативу Чорний Яр (код ЄДРПОУ 34924000, місцезнаходження: вул. Припортова, 50, м. Черкаси) заборгованість зі сплати членських внесків та орендної плати в розмірі 2365 грн. та судовий збір в сумі 960 грн. 50 коп.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення може бути оскаржене в загальному порядку до Апеляційного суду Черкаської протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, а відповідачем - в той же строк з дня залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Повний текст судового рішення складений 03.03.2020 року.

Головуючий В.М.Скляренко

СудПридніпровський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення03.03.2020
Оприлюднено05.03.2020
Номер документу88016078
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —711/9105/19

Рішення від 21.04.2020

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Скляренко В. М.

Рішення від 03.03.2020

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Скляренко В. М.

Ухвала від 02.03.2020

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Скляренко В. М.

Рішення від 27.02.2020

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Скляренко В. М.

Рішення від 27.02.2020

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Скляренко В. М.

Ухвала від 28.12.2019

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Скляренко В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні