Справа №167/124/20
Провадження №2-о/167/13/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.03.2020 року Рожищенський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Сіліча І.І.
секретаря судових засідань - Матвійчук Л.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Рожище справу за заявою Рудко-Козинської сільської ради Рожищенського району, заінтересована особа Рожищенська районна державна адміністрація Волинської області про визнання спадщини відумерлою, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник Рудко-Козинська сільська рада Рожищенського району звернулася до суду про визнання спадщини відумерлою та передачу її у власність територіальної громади.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_1 , житель АДРЕСА_1 , якому на праві власності належав житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ; земельна ділянка площею 2,5412 га згідно Державного акту на право приватної власності на землю серія Р1 №113059 для ведення особистого підсобного господарства, яка розташована на території Рудко-Козинської сільської ради Рожищенського району Волинської області; майновий пай в КСП Зоря загальна вартість майна пайового фонду на 01.01.2000 року становить 7,916 гривень, згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства серія ВЛ №0106641.
З часу відкриття спадщини минуло вже більше десяти років, відомостей про наявність спадкоємців та прийняття ними спадщини не встановлено, вбачаються підстави для ініціювання визнання спадщини відповідно до ст.1277 ЦК України відумерлою. Таким чином просить визнати спадщину ОСОБА_1 , яка складається з житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, земельної ділянки площею 2,5412 га та майнового паю в КСП Зоря відумерлою та передати її у власність територіальній громаді Рудко-Козинської сільської ради Рожищенського району Волинської області.
В судове засідання представник заявника ОСОБА_2 не з`явився, суду надана заява про підтримання позову та розгляд справи у його відсутності.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явився, хоч належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Про причини неявки суд не повідомив.
У відповідності до вимог ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового засідання технічним засобом за відсутності учасників справи, які беруть участь у справі не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
З матеріалів справи встановлено, що в с.Козин Рожищенського району проживав ОСОБА_1 , 1921 року народження, проживав один (а.с.8).
На праві власності в останнього було майно, а саме: житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , що стверджується витягом з погосподарської книги №6 за 2020 рік Рудко-Козинської сільської ради (а.с.9); земельна ділянка площею 2,5412 га згідно Державного акту на право приватної власності на землю серія Р1 №113059 для ведення особистого підсобного господарства, яка розташована на території Рудко-Козинської сільської ради Рожищенського району Волинської області (а.с.10-11); майновий пай в КСП Зоря загальна вартість майна пайового фонду на 01.01.2000 року становить 7,916 гривень, згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства серія ВЛ №0106641 (а.с.12).
Як вбачається з копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.39).
Заповіт від імені померлого не посвідчувався, за оформленням спадщини до сільської ради ніхто не звертався, що підтверджується довідкою Рудко-Козинської сільської ради Рожищенського району (а.с.8).
Спадкова справа щодо майна ОСОБА_1 також не заведена, оскільки ніхто із спадкоємців померлого із заявами відносно оформлення спадщини не звертався, що стверджується довідкою Рожищенської державної нотаріальної контори (а.с.36, 37).
Відповідно до ст.1218 Цивільного кодексу України до складу спадщини входять всі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно ст.1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини зобов`язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.
Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
03.01.2018 року Рудко-Козинською сільською радою в газеті Район Рожище опубліковано оголошення про розшук спадкоємців житлового будинку в АДРЕСА_1 (а.с.27).
Відповідно до ст.338 ЦПК України - суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді відповідно до закону.
Оскільки спадщина після смерті ОСОБА_1 ніким не була прийнята, то існують передбачені законом підстави для визнання спадщини, що відкрилася після його смерті, відумерлою та передати її у власність територіальної громади Рудко-Козинської сільської ради Рожищенського району Волинської області.
На підставі ст.ст.278, 1218, 1277 ЦК України, керуючись ст.ст.4, 12, 77, 81, 294, 337, 338 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву Рудко-Козинської сільської ради Рожищенського району, заінтересована особа Рожищенська районна державна адміністрація Волинської області про визнання спадщини відумерлою задовольнити.
Визнати відумерлою спадщину, що відкрилась після смерті ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , на житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями та спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ; земельну ділянку площею 2,5412 га згідно Державного акту на право приватної власності на землю серія Р1 №113059 для ведення особистого підсобного господарства, яка розташована на території Рудко-Козинської сільської ради Рожищенського району Волинської області; майновий пай в КСП Зоря загальна вартість майна пайового фонду на 01.01.2000 року становить 7,916 гривень, згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства серія ВЛ №0106641 та передати її у власність територіальної громади Рудко-Козинської сільської ради Рожищенського району Волинської області.
Рішення суду може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів дня проголошення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційна скарга подається до Волинського апеляційного суду через Рожищенський районний суд Волинської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заявник: Рудко-Козинська сільська рада Рожищенського району, місцезнаходження: с.Рудка-Козинська, вул.Центральна, 19а Рожищенського району Волинської області, код. ЄДРПОУ 04332779.
Представник заявника: адвокат Петрук Володимир Адамович, місцезнаходження АДРЕСА_2 .
Заінтересована особа: Рожищенська районна державна адміністрація Волинської області, місцезнаходження: м.Рожище, вул.Грушевського, 12 Волинської області, код ЄДРПОУ 04051477.
Повний текст рішення складено 05.03.2020 року.
СУДДЯ: І.І.Сіліч
Суд | Рожищенський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2020 |
Оприлюднено | 06.03.2020 |
Номер документу | 88022003 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Рожищенський районний суд Волинської області
Сіліч І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні