Рішення
від 05.03.2020 по справі 169/100/20
ТУРІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 169/100/20

Провадження № 2-о/169/18/20

ТУРІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 березня 2020 року смт Турійськ

Турійський районний суд Волинської області в складі

головуючого судді Тітівалова Р.К.,

з участю:

секретаря судового засідання Веремчук Л.Ю.,

заявника ОСОБА_1 ,

представника заявника ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - Мокрецька сільська рада Турійського району Волинської області, про встановлення факту, що має юридичне значення,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.

Заява мотивована тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 , після смерті якого відкрилася спадщина на право на земельну частку (пай). За життя ОСОБА_3 заповіту не складав. На час відкриття спадщини заявник постійно проживала з спадкодавцем. Інших спадкоємців немає, оскільки єдиний син ОСОБА_3 - ОСОБА_4 , помер ІНФОРМАЦІЯ_2 . Вказуючи, що з 1983 року вона постійно фактично проживала з ОСОБА_3 , як чоловік і дружина, без реєстрації шлюбу в селі Мокрець Турійського району Волинської області, поховала його та володіє його документами на земельну частку (пай), відсутність реєстрації шлюбу у встановленому законом порядку унеможливлює прийняття нею спадщини після смерті спадкодавця, просила встановити факт, що вона проживали зі спадкодавцем ОСОБА_3 однією сім`єю не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини.

Заявник та її представник у судовому засіданні заяву підтримали із викладених у ній підстав та просили її задовольнити.

Представник заінтересованої особи Мокрецької сільської ради Турійського району Волинської області у судове засідання не з`явився, хоча про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином (а.с. 28), 5 березня 2020 року подав до суду заяву, в якій вказав, що сільська рада не заперечує проти задоволення заяви ОСОБА_1 , та просив справу розглядати за його відсутності (а.с. 30).

Заслухавши заявника та його представника, свідків, всебічно, повно і об`єктивно з`ясувавши обставини справи, дослідивши та оцінивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд дійшов до такого висновку.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 315 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає справи про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу.

Згідно з частиною другою статті 3 Сімейного кодексу України сім`ю складають особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Мокрець Турійського району Волинської області (а.с. 25) і після його смерті відкрилася спадщина на земельну частку (пай) (а.с. 9).

ОСОБА_3 за життя перебував у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_5 , який 27 грудня 1979 року було розірвано (а.с. 24).

За змістом довідки Мокрецької сільської ради Турійського району Волинської області № 14 від 9 січня 2020 року відповідно до запису в погосподарській книзі по селу ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , проживала однією сім`єю разом із ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з 1 січня 1983 року до дня смерті останнього - ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 11).

Відповідно до паспорту серії НОМЕР_1 заявник ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_5 в селі Мокрець Турійського району Волинської області (а.с. 6-7).

ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_6 , що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с. 12).

Факт постійного спільного проживання заявника із ОСОБА_3 з 1983 року по день смерті останнього, пов`язаність їх спільним побутом та взаємними правами й обов`язками в судовому засіданні також підтвердили свідки ОСОБА_7 та ОСОБА_8 .

Статтею 1264 Цивільного кодексу України передбачено, що у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім`єю не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини.

Як встановлено у ході розгляду справи, заявнику підтвердження факту постійного проживання з ОСОБА_3 необхідне для підтвердження належності до спадкоємців четвертої черги за законом та отримання свідоцтва про право на спадщину після смерті останнього, оскільки 30 січня 2020 року нотаріус відмовив їй в оформленні спадкових прав (а.с. 10).

З витягів зі Спадкових реєстрів видно, що ОСОБА_3 за життя заповітів не складав, спадкова справа після його смерті не заводилася, свідоцтва про право на спадщину не видавалися (а.с. 22, 23).

За таких обставин справи та відповідно до зазначених норм процесуального права, а також враховуючи, що надані заявником докази на підтвердження факту постійного проживання зі спадкодавцем однією сім`єю без шлюбу не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини у контексті положень статей 77-80 Цивільного процесуального кодексу України є належними, допустимими, достовірними та достатніми, встановлення такого факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про спадкове майно, то суд дійшов висновку, що заява ОСОБА_1 є підставною та її належить задовольнити.

Відповідно до частини сьомої статті 294 Цивільного процесуального кодексу України при ухваленні судом рішення у справах окремого провадження судові витрати не відшкодовуються.

Керуючись статтями 77-80, 263, 264, 265, 268, 273, 293, 294, 315, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд

у х в а л и в:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , проживала разом із ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , однією сім`єю без шлюбу з 1 січня 1983 року до ІНФОРМАЦІЯ_1 - часу відкриття спадщини після смерті ОСОБА_3 .

Рішення може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду через Турійський районний суд Волинської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Заявник: ОСОБА_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .

Представник заявника: ОСОБА_2 , адреса місця проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 .

Заінтересована особа: Мокрецька сільська рада Турійського району Волинської області, адреса місця знаходження: вулиця О.С.Васильчука, 73, село Мокрець, Турійський район, Волинська область, код в ЄДРПОУ 04333313.

Головуючий

Повне рішення складено 5 березня 2020 року.

СудТурійський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення05.03.2020
Оприлюднено06.03.2020
Номер документу88022031
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —169/100/20

Рішення від 05.03.2020

Цивільне

Турійський районний суд Волинської області

Тітівалов Р. К.

Рішення від 05.03.2020

Цивільне

Турійський районний суд Волинської області

Тітівалов Р. К.

Ухвала від 06.02.2020

Цивільне

Турійський районний суд Волинської області

Тітівалов Р. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні