Рішення
від 03.03.2020 по справі 285/4423/19
НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

іменем України

Справа № 285/4423/19

провадження у справі № 2/0285/248/20

03 березня 2020 року м. Новоград-Волинський

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

в складі : головуючого - судді Заполовської Т.Г.

за секретаря судового засідання Матвіюк Т.М.,

сторони по справі: позивач ОСОБА_1 , відповідач Чижівська сільська рада Новоград-Волинського району,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новограді-Волинському

за правилами загального позовного провадження цивільну справу

за позовом ОСОБА_1 до місцевої територіальної громади в особі Чижівської сільської ради Новоград-Волинського району

про визначення додаткового строку для прийняття спадщини

встановив:

05.12.2019 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому просив надати йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В обґрунтування позову зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати - ОСОБА_2 . Після смерті останньої відкрилась спадщина на все майно покійної, в тому числі і на земельні ділянки, які розташовані на території Красилівської сільської ради (на даний час після об`єднання в ОТГ Чижівської сільської ради) Новоград-Волинського району площею 1,70 га та 0,66 га. Позивач подав заяву про прийняття спадщини, але нотаріусом йому було відмовлено в видачі свідоцтва про право на спадщину в зв`язку з тим, що він пропустив шестимісячний термін звернення з заявою про прийняття спадщини, та на день смерті спадкодавці постійно з нею не проживав. Позивач стверджує, що пропустив шестимісячний строк звернення в зв`язку з тим, що тривалий час хворів, загострилась гіпертонічна хвороба серця, лікувався стаціонарно та амбулаторно. А тому лише в листопаді 2019 року подав заяву про прийняття спадщини. Для захисту своїх прав змушений звернутись до суду.

В судове засідання сторони не прибули.

Позивач в заяві просив справу розглядати без його присутності. Позовні вимоги підтримав повністю та просив задовольнити.

Від секретаря Чижівської сільської ради надійшла заява, в якій вона просить також розгляд справи провести у їхню відсутність.

Неявка в судове засідання учасників справи не перешкоджає розгляду справи по суті на підставі наявних доказів. Повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до положень ч. 2 ст. 247 ЦПК України, не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи та наявні докази, суд приходить до таких висновків.

ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Красилівка Новоград-Волинського району померла мати позивача - ОСОБА_2 , після смерті якої відкрилась спадщина.

Встановлено, що ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Вказані факти підтверджуються копіями свідоцтва про смерть ОСОБА_2 , копією свідоцтва про народження (а.с. 6, 7).

Нотаріусом Новоград-Волинської державної нотаріальної контори позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, оскільки ОСОБА_1 не подав заяву про прийняття спадщини у шестимісячний строк (а.с. 3).

На підтвердження поважності причини пропуску звернення в шестимісячний строк до нотаріуса зазначає, що з 21.02.2008р. по 05.03.2008р. хворів, у нього загострилась гіпертонічна хвороба серця, тривалий час перебував на стаціонарному та амбулаторному лікуванні, в липні місяці 2017 року отримав 2-гу групу інвалідності, що підтверджується виписками з медичної картки та копією довідки МСЕК (а.с. 4, 8-10).

На запит суду Чижівська сільська рада Новоград-Волинського району повідомила, що померла ОСОБА_2 заповіт не складала. Проживала та була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 . На момент смерті з померлою ОСОБА_2 у будинку ніхто не був зареєстрований і не проживав (а.с. 29).

Після смерті спадкодавиці відкрилась спадщина на все її майно в тому числі і на земельні ділянки що розташовані на території Красилівської сільської ради (на даний час після об`єднання в ОТГ Чижівської сільської ради) Новоград-Волинського району площею 1,70 га та 0,66 га, що підтверджується копіями державних актів на право власності на земельні ділянки Серії ЖТ №072378, Серії ЖТ №118892 (а.с. 12,13).

У відповідності до ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Оскільки встановлений законом шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 сплив 03.03.2008 року та вказане прострочення пов`язане з тривалим захворюванням позивача, що суд вважає поважною причиною, та позов підлягає задоволенню з наданням додаткового строку на прийняття спадщини строком два місяці, достатньому для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Також, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 9 ч.1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", то відповідно до вимог статті 141 ЦПК України він стягується з відповідача в дохід держави.

Керуючись ст.ст.4, 76-89, 141, 247, 258, 259, 263-265, 268, 273-279, 352, 354, 355, Перехідними положеннями ЦПК України , ст. 1272 ЦК України, суд

ухвалив:

Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до місцевої територіальної громади в особі Чижівської сільської ради Новоград-Волинського району (11725, вул. Шевченка, 9, с. Чижівка, Новоград-Волинський район, Житомирська область; код ЄДРПОУ 26490906) - задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті його матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , терміном 2 (два) місяці з моменту вступу рішення в законну силу.

Стягнути з Чижівської сільської ради Новоград-Волинського району в дохід держави 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп. витрат по сплаті судового збору.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційний розгляд справи.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом 30-ти днів з дня складення повного судового рішення.

Згідно п.15 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Дата складення повного судового рішення 05.03.2020 року.

Головуюча суддя Т.Г. Заполовська

СудНовоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення03.03.2020
Оприлюднено06.03.2020
Номер документу88024235
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —285/4423/19

Рішення від 03.03.2020

Цивільне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Заполовська Т. Г.

Рішення від 03.03.2020

Цивільне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Заполовська Т. Г.

Ухвала від 10.12.2019

Цивільне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Заполовська Т. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні