Гребінківський районний суд Полтавської області
Справа №: 528/111/20
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
04 березня 2020 року м. Гребінка
04 березня 2020 року Гребінківський районний суд Полтавської області у складі головуючого судді Татіщевої Я.В., секретаря Сапи А.М, розглянувши у приміщенні суду м. Гребінка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Короваївської сільської ради Гребінківського району Полтавської області про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася до суду із позовом до Короваївської сільської ради Гребінківського району Полтавської області про визнання права власності на житловий будинок з погосподарськими будівлями в порядку спадкування за заповітом, обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Лутайка, Гребінківського району, Полтавської області, померла баба позивача ОСОБА_2 . На час своєї смерті спадкодавець мала у власності житловий будинок по АДРЕСА_1 , що розташований на території Короваївської сільської ради Гребінківського району Полтавської області.
Вказує, що за життя ОСОБА_2 склала заповіт, згідно з яким все належне їй майно, де б воно не знаходилось і з чого б воно не складалося і взагалі все те інше, що їй буде належати на день смерті і на що за законом вона матиме право, заповідано позивачу. Також зазначила, що спадкоємцем згідно заповіту є також брат позивача, ОСОБА_3 , який відмовився від спадщини на користь позивача, шляхом написання відповідної заяви у нотаріуса.
Зазначає, що з метою переоформлення спадщини позивач звернулася до Гребінківської державної нотаріальної контори, проте, у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом державний нотаріус їй відмовила. Свої дії мотивувала тим, що відсутній оригінал правовстановлюючого документу на спадкове майно.
Просить суд визнати за позивачем в порядку спадкування за заповітом право власності на житловий будинок з погосподарськими будівлями.
У судове засідання позивач не з`явилася, надавши до суду письмову заяву про розгляд справи за її відсутності, в якій позовні вимоги підтримала повністю та просила задовольнити.
Представник відповідача Короваївської сільської ради Полтавської області надав суду заяву, із змісту якої вбачається, що він не заперечує проти задоволення позову, просить суд розглянути справу без його участі.
Дослідивши матеріали справи в межах наданих письмових доказів, суд приходить до висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла спадкодавець ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , яке видане Гребінківським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області від 22.07.2019 року, актовий запис №201 ( а.с.1).
Спадкодавець ОСОБА_2 за час свого життя склала заповіт на випадок своєї смерті та заповіла ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , земельну ділянку площею 7,730 га, що знаходиться на території Короваївської сільської ради Гребінківського Полтавської області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер: 5320881900-00-003-0028. Все інше належне спадкодавцю майно, де б воно не знаходилось і з чого б воно не складалося і взагалі все те інше, що їй буде належати на день смерті і на що за законом вона матиме право майно, заповіла ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується копією заповіту, який складений 10.09.2016 року та посвідчений секретарем Короваївської сільської ради Гребінківського району Полтавської області, ОСОБА_4 (а.с. 13-14).
Відповідно до довідки від 21.01.2020 року №42/02-30, виданої виконавчим комітетом Короваївської сільської ради Гребінківського району Полтавської області, домоволодіння, яке числиться за померлою ОСОБА_2 , знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 15).
Також вищевказані відомості підтверджуються копіями погосподарської книги №6 Короваївської сільської ради за 2001-2003 роки та по господарської книги №5 за 2006-2010 роки (а.с.26-33).
Відповідно до довідки КП Лубенське МБТІ від 31.01.2020 року, житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 , в КП Лубенське МБТІ не зареєстровано (а.с. 22).
Інформаційною довідкою ПП Бюро послуг та консультацій від 29.01.2020 року №491, яка видана ОСОБА_1 підтверджено, що за адресою: АДРЕСА_1 , житловий будинок в реєстрі прав власності на нерухоме майно та в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно не зареєстрований (а.с.23).
З матеріалів справи вбачається, що станом на 29.01.2020 року позивачем виготовлено технічний паспорт на будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами та проведено незалежну оцінку об`єкту нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 17-21, 24, 25).
Згідно листа - роз`яснення від 12.02.2020 року № 65/02-14, виданого в.о. завідувача Гребінківської ДНК, вбачається, що ОСОБА_3 відмовився від прийняття спадщини на користь ОСОБА_1 , у переоформленні спадкового майна відмовлено, тому що відсутній правовстановлюючий документ на житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 16).
Відповідно до ст. 1216 Цивільного кодексу України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Відповідно до ст.1217 Цивільного кодексу України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Відповідно до ст. 1218 Цивільного кодексу України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно зі ст. 1233 Цивільного кодексу України, заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Відповідно до ч. 1 ст. 1235 Цивільного кодексу України, заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.
Відповідно з ч.ч. 5, 1 ст. 1268, 1270 ЦК України, незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно з ч.1 ст.1274 ЦК України, спадкоємець за заповітом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь іншого спадкоємця за заповітом.
Відповідно до ч.1 ст.1275 ЦК України, якщо від прийняття спадщини відмовився один із спадкоємців за заповітом, частка у спадщині, яку він мав право прийняти, переходить до інших спадкоємців за заповітом і розподіляється між ними порівну.
Згідно з п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 р. № 7 Про судову практику у справах про спадкування - при відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 2 ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Згідно з ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є визнання права.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 15, 16, 1216 - 1218, 1233, 1235, 1268-1270, 1274, 1275 Цивільного кодексу України, ст. ст. 12, 13, 81, 89, 141, 259, 263-265, 268, 354 ЦПК України, п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування , суд, -
У Х В А Л И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Короваївської сільської ради Гребінківського району Полтавської області про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , НОМЕР_2 , у порядку спадкування за заповітом право власності на житловий будинок з погосподарськими будівлями АДРЕСА_1 .
Рішення може бути оскаржене до Полтавського апеляційного суду Полтавської області через Гребінківський районний суд Полтавської області протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 30 днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Я. В. Татіщева
Суд | Гребінківський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2020 |
Оприлюднено | 06.03.2020 |
Номер документу | 88031218 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Гребінківський районний суд Полтавської області
Татіщева Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні