Справа № 386/156/20
Провадження № 2/386/143/20
УХВАЛА
про залишення клопотання про витребування доказів без руху
05 березня 2020 року смт. Голованівськ
Суддя Голованівського районного суду
Кіровоградської області Гарбуз О. С.
розглянувши клопотання представника позивача ОСОБА_1 про витребування доказів по цивільній справі за її позовом в інтересах ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю агрофірма Ватутіна про розірвання договору оренди земельної ділянки, стягнення заборгованості по орендній платі та зобов`язання повернути земельну ділянку,
встановив:
ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 звернулась до суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю агрофірма Ватутіна про розірвання договору оренди земельної ділянки, стягнення заборгованості по орендній платі та зобов`язання повернути земельну ділянку, шляхом направлення 24.02.2020 позовної заяви поштою, яка надійшла до суду 03.03.2020.
Ухвалою суду від 05.03.2020 в даній справі відкрито провадження, визначено розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено до підготовчого засідання.
Представник позивача разом з позовною заявою подала до суду письмове клопотання про витребування доказів, в якому просить витребувати у відповідача договір оренди землі, укладений 20.10.2017 між сторонами, зареєстрований державним реєстратором Голованівської селищної ради Заболотною О.С. 25.10.2017 за індексним номером 37752424. Клопотання обґрунтовує тим, що примірник зазначеного доказу не отримувала, його копію отримала при розгляді справи за її позовом до відповідача про визнання договору оренди землі недійсним, який залишено без розгляду.
Відповідно до ст. 84 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
За нормами ч. 2 ст. 83 ЦПК України позивач, особи, яким надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати суду докази разом з поданням позовної заяви.
Відповідно до ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Частиною другою ст. 84 ЦПК України, визначено вимоги до клопотання про витребування доказів, в якому має бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
В порушення вимог ч. 2 ст. 84 ЦПК України, представником позивача у клопотанні про витребування доказів не зазначено: вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
В той же час, чинна редакція ЦПК України не містить порядку дій суду у разі недотримання учасником справи вимог ч. 2 ст. 84 ЦПК України при поданні клопотання про витребування доказів, у зв`язку з чим, для недопущення порушення прав позивача, суд вважає за необхідне застосувати аналогію закону відповідно до ч. 9 ст. 10 ЦПК України та на підставі ч. 1 ст. 185 цього Кодексу, залишити клопотання представника позивача без руху, надавши строк для усунення виявлених недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 84, 185, 222, 258-261, 353 ЦПК України, суд -
постановив:
Клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів по цивільній справі за її позовом в інтересах ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю агрофірма Ватутіна про розірвання договору оренди земельної ділянки, стягнення заборгованості по орендній платі та зобов`язання повернути земельну ділянку - залишити без руху.
Запропонувати представнику позивача в десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали:
- подати до суду клопотання про витребування доказів, в якому зазначити: вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
У відповідності до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо представник позивача відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ч. 2 ст. 84 цього Кодексу, клопотання буде вважатися поданим в день первісного його подання до суду. Якщо представник позивача не усуне недоліки клопотання у строк, встановлений судом, клопотання вважатиметься неподаним і повернеться їй.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Відповідно до ч. 2 ст. 353 ЦПК України заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Гарбуз О. С.
Суд | Голованівський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2020 |
Оприлюднено | 06.03.2020 |
Номер документу | 88031479 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Голованівський районний суд Кіровоградської області
Гарбуз О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні