РІВНЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 1-455/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 листопада 2011 року Рівненський районний суд Рівненської області
В особі судді Сидоренка С.М.
при секретарі Алексейчук Ю.М.
з участю прокурора Панчук А.А.
захисника Китовського В.Л.
провівши вм.Рівному усудовому засіданнірозгляд кримінальноїсправи щодо ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, освіта неповна середня, не одруженого, не працюючого, раніше не судимого, інваліда першої групи, уродженця та жителя АДРЕСА_1 , яка була порушена за ознаками скоєння злочину передбаченого ч. 2 ст. 156 КК України,-
в с т а н о в и в:
Як встановлено в судовому засіданні 24 січня 2011 року, близько 22 год. ОСОБА_1 , пербуваючи в спальній кімнаті на другому поверсі будинку в АДРЕСА_2 , вчинив стосовно малолітньої ОСОБА_2 розпусні дії, що виразилось в умисному оголенні та подальшій демонстрації ОСОБА_1 свої статевих органів малолітній ОСОБА_2 . На досудовому слідстві потерпіла ОСОБА_2 пояснила, в кінці січня 2011 року, в вечірній час вона була в кімнаті, де проживає разом зі своєю матір`ю та братом. Крім них в приміщенні цієї ж спальної кімнати був дідусь потерпілої, який спав на ліжку та сусід потерпілої ОСОБА_3 , який дивився телевізор. Далі ОСОБА_1 грав з потерпілою в хованки, а потім умисно оголив та демонстрував потерпілій свої статеві органи, що потерпіла сприйняла як гру. Свідки ОСОБА_4 , ОСОБА_5 підтвердили факт вчинення ОСОБА_1 розбещення малолітньої ОСОБА_2
Н підставі акту №169/11 від 2011 року амбулаторної комплексної психолого-судово-психіатричної експертизи було встановлено, що ОСОБА_3 страждає деменцією вираженого ступеню внаслідок органічного ураження головного мозку (важка ЧМТ, 1996 р.), що позбавляло його здатності усвідомлювати свої дії та керувати ними при вчиненні інкримінованого йому діяння. ОСОБА_1 потребує піклування родичів, динамічного лікарського (психіатричного) спостереження.
Вказані обставини вчинення суспільно небезпечного діяння ОСОБА_1 також підтверджуються даними протоколу огляду місця події (а.с. 13), протоколом відтворення обстановки та обставин події злочину за участю свідка ОСОБА_4 (а.с. 29-35).
ОСОБА_1 місцем проживання характеризується позитивно (а.с. 88), згідно довідки ВІТ УМВС України в Рівненській області раніше несудимий (а.с. 87),згідно медичних довідок ОСОБА_1 на „Д"-обліку в лікаря-нарколога не перебуває, однак перебуває на Добліку в лікаря-психіатра, є інвалідом 1-ї групи (а.с. 90-93).
Виходячи з наявних матеріалів кримінальної справи та висновків амбулаторної комплексної судово-психолого-психіатричної експертизи, ОСОБА_1 страждає деменцією вираженого ступеню внаслідок органічного ураження головного мозку (важка ЧМТ, 1996 р.), що позбавляло його здатності усвідомлювати свої дії та керувати ними при вчиненні інкримінованого йому діяння. Отже оскільки ОСОБА_1 вчинив суспільно-небезпечні діяння внаслідок свого хворобливого стану та являє небезпеку для суспільства, щодо нього необхідне застосування примусових заходів медичного характеру.
З огляду на вимоги статей 19, 94 КК, ст. 19 Закону Про психіатричну допомогудо осіб, визнаних судом неосудними, залежно від характеру і тяжкості захворювання, тяжкості вчиненого діяння та ступеня небезпечності психічно хворого для себе або інших осіб може бути застосована госпіталізація до психіатричних закладів зі звичайним, посиленим чи суворим наглядом або їм може бути надана у примусовому порядку амбулаторна психіатрична допомога за місцем проживання.
На думку експертів-психіатрів, викладену у висновку амбулаторної судової психолого-психіатричної експертизи, стосовно виду примусових заходів медичного характеру, які можуть бути призначені психічно хворій особі в разі визнання її неосудною, ОСОБА_1 потребує піклування родичів, динамічного лікарського (психіатричного) спостереження.
На підставі наведеного та ч. 1 ст. 94 КК України, керуючись ст.ст. 419-421КПК України,
п о с т а н о в и в
Застосувати до ОСОБА_1 примусовий захід медичного характеру у формі примусового амбулаторного лікування у психіатричній лікарні зі звичайним наглядом.
Запобіжний захід ОСОБА_1 залишити попередній підписку про невиїзд.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд Рівненської області протягом 15 діб з моменту її проголошення.
Суддя: Сидоренко С.М.
Суд | Рівненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2011 |
Оприлюднено | 02.12.2022 |
Номер документу | 88068508 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Рівненський районний суд Рівненської області
Сидоренко С.М.
Кримінальне
Рівненський районний суд Рівненської області
Сидоренко С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні