Справа № 444/3175/19
Провадження № 2-о/444/6/2020
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2020 року Жовківський районний суд Львівської області у складі:
головуючого судді Ясиновський Р. Б.
секретар судового засідання Реміцька І.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Жовква цивільну справу за заявою ОСОБА_1 до заінтересованої особи Зіболківської сільської ради Жовківського району, Львівської області про встановлення факту належності документів, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася в суд із заявою про встановлення факту належності документів, а саме просить встановити факт, що свідоцтво на право особистої власності на житловий будинок видане на підставі рішення виконкому Нестеровської районної Ради народних депутатів від 19.11.1990 р. № 287 на ім`я ОСОБА_2 від 26.11.1990 р. зареєстрованого в реєстрі за № 30 належить - ОСОБА_1 .
Свої вимоги мотивує тим, що вона, ОСОБА_1 , являється власником житлового будинку по АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва на право власності на жилий будинок від 26.11.1990 р. Зазначає, що нещодавно нею було виявлено, що у свідоцтві допущена помилка в її імені та по батькові, а саме її ім`я записано ОСОБА_3 замість ОСОБА_4 , а по батькові ОСОБА_5 замість ОСОБА_6 , що не відповідає її паспортним даним. Відповідно до її паспортних даних, її прізвище ім`я по батькові записано як ОСОБА_1 .
Крім того, зазначає, що вона є власником середньої земельної частки (паю) на території Зіболківської сільської ради на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 06.04.2011 р., з якого вбачається, що її прізвище, ім`я та по батькові записано як ОСОБА_1 .
З довідки Зіболківської сільської ради Жовківського району Львівської області від 21.11.2019р. № 1844 вбачається, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є однією і тією ж самою особою, що проживає в АДРЕСА_1 .
Таким чином, стверджує, що у майбутньому при настанні будь-яких фактів чи подій, що не залежать від неї, у разі пред`явлення свідоцтва на право особистої власності на житловий будинок від 26.11.1990р. зареєстрованого в реєстрі за № 30 до відповідних органів, підприємств чи установ, можуть виникнути перешкоди, труднощі та інші обставини у визнанні того, що цей державний акт належить саме їй - ОСОБА_1 .
В Червоноградському МБТІ її ім`я та по батькові виправити відмовилися, оскільки таке виправлення не передбачене законом. Отже, у зв`язку із приведенням своїх особистих документів у відповідність та враховуючи вищевикладене, просить заяву задоволити.
Заявниця в судове засідання не з`явилася, хоча про дату, час та місце проведення такого була повідомлена належним чином, однак подала на адресу суду заяву про розгляд справи у її відсутності, заявлені вимоги підтримала повністю, просить задоволити.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, однак подав на адресу суду заяву про розгляд справи у його відсутності, не заперечує проти заяви та просить таку задоволити.
Судом вирішено розглядати справу без учасників, які повідомлені про дату, час та місце судового засідання належним чином, на підставі поданих до суду доказів, зважаючи на подані сторонами заяви, та ухвалити рішення.
Оскільки сторони по справі в судове засідання не з`явилися, фіксування судового процесу, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заяву ОСОБА_1 належить задоволити з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 82 ЦПК України, обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників.
Судом встановлено, що заявниця ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Блищиводи Жовківського району Львівської області, із 23 ІНФОРМАЦІЯ_2 року зареєстрована у с.Блищиводи Жовківського району Львівської області, що стверджується копією її паспорта громадянина України в матеріалах справи НОМЕР_1 .
Заявниця являється власником житлового будинку по АДРЕСА_1 , що стверджується копією свідоцтва на право особистої власності на жилий будинок від 26.11.1990 р. в матеріалах справи. Однак нею виявлено, що у вищевказаному свідоцтві допущена помилка в її імені та по батькові, а саме її ім`я записано ОСОБА_3 замість ОСОБА_4 , а по батькові ОСОБА_5 замість ОСОБА_6 , що не відповідає її паспортним даним.
Як зазначено вище, відповідно до її паспортних даних (сторінка 1 паспорту серії НОМЕР_1 ), її прізвище ім`я по батькові записано як ОСОБА_1 .
Крім того, заявниця є власником середньої земельної частки (паю) на території Зіболківської сільської ради на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 06.04.2011 р., виданого на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай), виданого Жовківською РДА 17.03.2011 р. З такого свідоцтва про право на спадщину за законом вбачається, що прізвище, ім`я та по батькові заявниці записано як ОСОБА_1 .
З копії довідки Зіболківської сільської ради Жовківського району Львівської області від 21.11.2019р. № 1844 вбачається, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є однією і тією ж самою особою, що зареєстрована та проживає в АДРЕСА_1 на території Зіболківської сільської ради.
Заявницею на підтвердження її вимоги також долучено до матеріалів заяви копію будинкової книги для прописки громадян, що проживають по АДРЕСА_1 , з якої вбачається її прізвище, ім`я та по батькові - ОСОБА_1 .
Заявниця у поданій заяві зазначила, що у майбутньому при настанні будь-яких фактів чи подій, що не залежать від неї, у разі пред`явлення свідоцтва на право особистої власності на житловий будинок від 26.11.1990р. зареєстрованого в реєстрі за № 30 до відповідних органів, підприємств чи установ, можуть виникнути перешкоди, труднощі та інші обставини у визнанні того, що цей державний акт належить саме їй - ОСОБА_1 . Також зазначила, що у Червоноградському МБТІ виправити помилки відмовилися.
Тобто у паспорті громадянина України, будинковій книзі та вищевказаному свідоцтві про право на спадщину за законом від 06.04.2011 року, прізвище, ім' та по батькові заявниці зазначено правильно - ОСОБА_1 , окрім свідоцтва на право особистої власності на житловий будинок виданого на підставі рішення виконкому Нестеровської районної Ради народних депутатів від 19.11.1990 р. № 287, в якому допущено помилки і зазначено прізвище, ім`я та по батькові заявниці - ОСОБА_2 .
Таким чином, судом встановлено, що у вищевказаному свідоцтві ім`я та по батькові особи не збігається з ім`ям та по батькові цієї особи, зазначеним в паспорті.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку встановленому законом звернутися до суду за захистом своїх порушених або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права,свободи чи інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб визначений законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Пунктом 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення № 5 від 31.03.1995 р. передбачено, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Досліджені докази вказують на те, що у правовстановлюючому документі, а саме у вищезазначеному свідоцтві на право особистої власності на житловий будинок виданому на підставі рішення виконкому Нестеровської районної Ради нароодних депутатів від 19.11.1990 р. № 287, допущено помилки у записі імені та по батькові заявниці, усунення яких є неможливим в позасудовому порядку, тому наявними є підстави для встановлення факту, що має юридичне значення.
Встановлення факту належності вказаного документу ОСОБА_1 має для заявниці юридичне значення, а від так суд вважає її заяву обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 23, 141, 247, 258-259, 264-265, 315-319, 354 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В :
Заяву задоволити.
Встановити факт, що свідоцтво на право особистої власності на житловий будинок видане на підставі рішення виконкому Нестеровської районної Ради нароодних депутатів від 19.11.1990 р. № 287 на ім"я ОСОБА_2 від 26.11.1990 р. зареєстрованого в реєстрі за № 30 належить - ОСОБА_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга з врахуванням п. 15.5 розділу ХIII "Перехідні положення" ЦПК України, тобто до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Текст повного рішення суду складено 10.03.2020 року.
Суддя: Ясиновський Р. Б.
Суд | Жовківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2020 |
Оприлюднено | 11.03.2020 |
Номер документу | 88091039 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жовківський районний суд Львівської області
Ясиновський Р. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні