Справа № 946/1362/20
Провадження № 1-кс/946/445/20
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 березня 2020 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області в складі: головуючого слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СВ Ізмаїльського відділу поліції ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, -
В С Т А Н О В И В:
Як зазначено слідчим СВ Ізмаїльського відділу поліції ГУНП в Одеській області в клопотанні, у провадженні СВ Ізмаїльського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області перебувають матеріали кримінального провадження №12020160150000212, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.02.2020 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
Так, до Ізмаїльського ВП ГУНП в Одеській області надійшло колективне звернення депутатів фракції політичної партії « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в ІНФОРМАЦІЯ_2 , щодо внесення невстановленими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 недостовірних відомостей в протоколи поіменного голосування по питанню №4 «Про передачу в оренду цілісного майнового комплексу КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за основу і в цілому на сесії ІНФОРМАЦІЯ_3 №38, яка відбувалася 23.01.2020 року, однак депутат ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 голосував «проти, проте в протоколі зазначено «За», депутат ОСОБА_5 взагалі не голосувала, проте в протоколі також зазначено «За».
За вказаним фактом 06.02.2020 року, розпочато кримінальне провадження №12020160150000212 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.366 КК України.
Під час проведення слідчих (розшукових) дій, було встановлено, що рішенням 38 сесії сьомого скликання ІНФОРМАЦІЯ_3 «Про передачу в оренду цілісного майнового комплексу комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 », вирішено передати в оренду цілісний майновий комплекс комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ринковою вартістю 6016111 грн. (ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_1 ), розташованого за адресою: Одеська область, Кілійський район, Приморська сільська рада, узбережжя Чорного моря ( АДРЕСА_1 ) - Товариству з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_2 ), утвореного трудовим колективом комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » строком на 15 років з річною орендною платою 10 відсотків від ринкової вартості майна згідно з оцінкою, яка була проведена ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » від 25.12.2019 року, яка ймовірно була занижена.
.
Згідно відомостей з ДПС в Одеській області, які надійшли до слідчого відділення Ізмаїльського ВП, КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » відкрито банківські рахунки № НОМЕР_3 та № НОМЕР_4 в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 ».
Орган досудового розслідування вважає, що в рамках зазначеного кримінального провадження вбачається наявність потреби отримання документів, які містять банківську таємницю стосовно поточних рахунків № НОМЕР_3 (дата відкриття 23.10.2015) та № НОМЕР_4 (дата відкриття 23.10.2015), які згідно відомостей ДПС в Одеській області відкрито КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », за період з 01.01.2017 по 05.03.2020, та які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Отримання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом банківську таємницю, та які перебувають у володінні Філія Одеське обласне управління АТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », їх вилучення, зумовлено метою проведення аналізу руху грошових коштів та в подальшому проведення криміналістичних досліджень, а саме дослідження шляхом подальшої перевірки достовірності записів у документах, які виконані від КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) (призначення почеркознавчої експертизи), економічної експертизи з метою встановлення подальшого руху коштів, які отриманні злочиннім шляхом, а також інші відомості про обставини вчиненого кримінального правопорушення, які потребують виявлення та фіксації для виконання завдань кримінального провадження.
Окрім цього, тимчасовий доступ до речей і документів, які зазначені у клопотанні та їх вилучення не тягне негативних наслідків передбачених п. 10 ч.1 ст. 309 КПК України, оскільки вони перебувають у володінні посадових осіб АТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », отримання тимчасового доступу до речей та документів та вилучення документів, які містять банківську таємницю стосовно поточних рахунків № НОМЕР_3 та № НОМЕР_4 , які відкриті на КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), не позбавляє особу можливості здійснювати свою діяльність, та в жодному разі не порушує права і свободи визначені Конституцією України, а саме особисті, політичні, соціально-економічні та культурні, в тому числі право на підприємницьку діяльність, яке визначене ст. 42 Конституції України.
Іншим способом отримати копії документів, як отримання дозволу слідчого судді на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, та можливість їх вилучення, у органу досудового розслідування не має підстав визначених кримінальним процесуальним законодавством.
Дана інформація може бути використана як доказ і має істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення.
Прокурор та слідчий в судове засідання не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином, надали суду заяву про розгляд справи за їх відсутності.
Представник Регіонального відділення АТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином.
Вивчивши матеріали клопотання, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню, з наступних підстав.
В силу ст. 107 КПК України технічні засоби фіксування процесу не застосовувалися.
Згідно ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» - інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнтів, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта, та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку, і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею. Банківською таємницею зокрема є: 1) відомості про банківські рахунки клієнтів, у тому числі кореспондентські рахунки банків у Національному банку України; 2) операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди; 3) фінансово-економічний стан клієнтів; 4) системи охорони банку та клієнтів; 5) інформація про організаційно-правову структуру юридичної особи - клієнта, її керівників, напрями діяльності; 6) відомості стосовно комерційної діяльності клієнтів чи комерційної таємниці, будь-якого проекту, винаходів, зразків продукції та інша комерційна інформація; 7) інформація щодо звітності по окремому банку, за винятком тієї, що підлягає опублікуванню; 8) коди, що використовуються банками для захисту інформації.
Згідно ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Пунктом 6 ч.2 ст.160 КПК України передбачено, що у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначається можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Статтею 162 КПК України встановлено, що до охоронюваноїзаконом таємниці,яка міститьсяв речахі документах,належать: 1) інформація, що знаходиться у володінні засобу масової інформації або журналіста і надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації; 2)відомості,які можутьстановити лікарськутаємницю; 3) відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій; 4)конфіденційна інформація,в томучислі така,що міститькомерційну таємницю; 5) відомості, які можуть становити банківську таємницю; 6)особисте листуванняособи таінші записиособистого характеру; 7) інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; 8)персональні даніособи,що знаходятьсяу їїособистому володінніабо вбазі персональнихданих,яка знаходитьсяу володільцяперсональних даних; 9) державна таємниця.
Згідно вимог ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Частиною 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про необґрунтованість заявленого клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей та документів, оскільки в даному випадку слідчим не доведено можливість використання, в якості доказів відомостей, що становлять банківську таємницю у кримінальному провадженні за ч.1 ст. 366 КК України службове підроблення.
Враховуючи викладене необхідно відмовити в задоволенні клопотання слідчого СВ Ізмаїльського відділу поліції ГУНП в Одеській області про тимчасовий доступ до речей і документів.
Керуючись ст.ст. 159-165 КПК України, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання слідчого СВ Ізмаїльського відділу поліції ГУНП в Одеській області про тимчасовий доступ до речей і документів відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2020 |
Оприлюднено | 08.02.2023 |
Номер документу | 88091549 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Бурнусус О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні