Рішення
від 10.03.2020 по справі 766/2085/20
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 766/2085/20

н/п 2-о/766/411/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.03.2020 року Херсонській міський суд Херсонської області у складі:

головуючої судді Войцеховської Я.В.,

при секретарі Кобець А.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересована особа: Білокриницька сільська рада Березнегуватського району Миколаївської області про розірвання шлюбу за заявою подружжя,

ВСТАНОВИВ:

Заявники звернулися до суду з заявою про розірвання шлюбу в порядку окремого провадження на підставі ч.3 ст. 293 ЦПК України.

В обґрунтування зави зазначають, що перебувають в зареєстрованому шлюбі з 15.08.1997 року. Від шлюбу мають неповнолітню дитину, ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 . Фактично шлюбні відносини припинені та спільне господарство не ведеться. За таких обставин вважають, що нормальні шлюбні відносини між ними не можуть бути поновлені. Вказують, що ними досягнуто згоди стосовно визначення місця проживання дитини після розірвання шлюбу, участі у забезпеченні умов життя дитини того з батьків, хто проживатиме окремо та розмір щомісячного утримання дитини. Посилаючись на вищевикладене, заявники просять суд розірвати шлюб.

Ухвалою суду від 07.02.2019р. провадження у справі відкрито в порядку окремого провадження.

У судове засідання заявники не з`явилися, в заяві зазначили, що заяву про розірвання шлюбу просять розглянути без їх участі.

Представник зацікавленої особи в судове засідання не з`явився, про дату та час розгляду повідомлявся належним чином, причини неявки суду невідомі.

На підставі ст. 223 ЦПК України, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності осіб, що не з`явились.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши надані докази, судом встановлено наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до ч. 3 ст. 293 ЦПК України у порядку окремого провадження розглядаються також справи про розірвання шлюбу за заявою подружжя, яке має дітей.

Відповідно до ст. 109 СК України подружжя, яке має дітей, має право подати до суду спільну заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебувають в зареєстрованому шлюбі з 15.08.1997 року який зареєстровано виконкомом Білокриницької сільської ради Березнегуватського району Миколаївської області , що підтверджено свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 , виданим повторно 02.07.2004 р. відділом реєстрації актів цивільного стану Березнегуватського районного управління юстиції , про що зроблено відповідний актовий запис за №3.

Подружжя має неповнолітню доньку - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджено копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , виданого 24.02.2009р. відділом реєстрації актів цивільного стану Суворовського районного управління юстиції у м.Херсоні , згідно якого в графі батько вказаний - ОСОБА_1 , в графі мати - ОСОБА_2 .

Подружні відносини між сторонами припинені, спільного господарства вони не ведуть. Сім`я припинила своє існування остаточно, подальше її збереження неможливе. Майновий спір не заявлявся. Донька за домовленістю заявників залишається проживати разом з матір`ю.

На підтвердження досягнення згоди стосовно визначення місця проживання дитини після розірвання шлюбу, участі у забезпеченні умов життя дитини того з батьків, хто проживатиме окремо та розмірі утримання дитину, заявниками подано копію відповідного договору від 04.02.2020р., який нотаріально посвідчений приватним нотаріусом Херсонського міського нотаріального округу Маковецькою О.А.

Згідно зі ст.24 Сімейного кодексу України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Таке положення національного законодавства України відповідає ст.16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, згідно з якою чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім`ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання. Оскільки сторони наполягають на розірванні шлюбу, то, відповідно, відмова в розірванні шлюбу буде примушенням до шлюбу та шлюбним відносинам, що є неприпустимим.

Відповідно до ст.112 Сімейного Кодексу України, суд з`ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність неповнолітніх дітей та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що мають істотне значення.

Відповідно до ч.3 ст.109 СК України передбачено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей.

Згідно із роз`ясненнями, які містяться в пункті 8 постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя від 21 грудня 2007 року №11 розірвання шлюбу судом за спільною заявою подружжя, яке має дітей провадиться в окремому провадженні у випадку, якщо існує взаємна згода подружжя щодо розірвання шлюбу. При розгляді справи суд встановлює, чи відповідає заява про розірвання шлюбу дійсній волі дружини та чоловіка, та чи не будуть після розірвання шлюбу порушені їх особисті та майнові права, а також права їх дітей. Таким чином, в ході судового засідання суд повинен з`ясувати наявність вільного волевиявлення кожного із подружжя як щодо розірвання шлюбу, так і щодо змісту договору, а також у з`ясуванні відповідності умов договору інтересам дитини (дітей). Розірвання шлюбу за спільною заявою подружжя може мати місце лише при умові якщо, між іншим, буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка.

Зважаючи на вищевикладене, суд приходить до висновку, що заява подружжя є обґрунтованою, а подальше проживання заявників однією сім`єю та їх спільне життя як подружжя, збереження шлюбу, суперечило б їх інтересам, а також інтересам їх дитини, що має істотне значення, а тому підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 112 ч. 2 СК України суд ухвалює рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них.

Згідно ч.2 ст.114 СК України у разі розірвання шлюбу судом, шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Згідно з ч.3 ст.115 Сімейного кодексу України - документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.

За таких обставин, подальше спільне проживання сторін і збереження сім`ї неможливе, шлюб підлягає розірванню.

У відповідності до ст.113 СК України, після розірвання шлюбу суд залишає прізвище ОСОБА_2 - ОСОБА_2 .

Керуючись положеннями ст. ст.24, 109,110, 112, 114, 115 СК України, ст. ст. 12-13, 76-81, 247, 258, 259, 263-265, 268, 293 ЦПК України, суд, -

ухвалив:

Заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересована особа: Білокриницька сільська рада Березнегуватського району Миколаївської області про розірвання шлюбу за заявою подружжя - задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , зареєстрований 15.08.1997 року виконкомом Білокриницької сільської ради Березнегуватського району Миколаївської області, актовий запис № 3.

Після розірвання шлюбу залишити прізвище ОСОБА_2 - ОСОБА_2 .

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Херсонського апеляційного суду через суд першої інстанції, шляхом подачі апеляційної скарги у 30-денний строк з дня оголошення рішення.

Найменування сторін:

Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м.Херсон, зареєстрований: АДРЕСА_1 паспорт серії НОМЕР_3 .

Заявник: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженка с.Біла Криниця Березнегуватського району Миколаївської області, зареєстрована: АДРЕСА_1 паспорт серії НОМЕР_4 .

Заінтересована особа: Білокриницька сільська рада Березнегуватського району Миколаївської області 56254, Миколаївська обл., Березнегуватський район, село Біла Криниця, вул. Кузьменка , 48, ЄДРПОУ 04375814.

Суддя Я.В.Войцеховська

Повний текст судового рішення складено 10.03.2020р.

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення10.03.2020
Оприлюднено11.03.2020
Номер документу88096547
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —766/2085/20

Рішення від 10.03.2020

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Войцеховська Я. В.

Ухвала від 07.02.2020

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Войцеховська Я. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні